Ram'i çok kullandıgında bilgisayar kitleniyor

jeefo55
12-10-2008, 13:49   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
60 mesaj

Arkadaşlar Toshiba 2 senelik dizüstümde Windows Xp Service Pack 2 kullanıyorum, 1.66 GHz işlemci, 2 GB Ram var. Şimdiye kadar oyun-torrent-program-internet ve daha bir çoğunu bir arada kullanıyordum da hiç kasmıyordu bilgisayar. Ancak şimdi aniden bir şey oldu çözemiyorum.
Mesela oyun oynuyorum, bilgisayar 2 dakkada bir kendini kitliyor; fare, kalavye hiç bir şey işlemiyor, o an ne yapıyorsan ona devam ediyor (Mesela futbol oynuyorsunuz dumduz gidiyor şuta basıyorum işlemiyor hala gidiyor 5-6 saniye sonra topa vuruyo, ateş ediyorsanız o 5 saniye boyunca kendi ateş ediyor). Devam ettikçe çok bu olay sıklaşıyor. Hatta bazen bu kitlenme süresince dıııııtttt diye ses geliyor. Güncel Nod32 ile tarattım gene aynı sonuç. Görev Yöneticisine bakıyorum pek ramden yiyen bir programım da yok, 2 Gb ramin sadece %40'ını falan kullanırken boyle yapıyor.
Aklınıza gelebilecek her türlü fikri belirtmenizi, yardımlarınızı bekliyorum.
Saygılar

ReFeRaNSs
12-10-2008, 13:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,225 mesaj

arka plnda çalışan progları kontrol et işe yaramayanları cclener veya msconfig den devre dışı bırak

Son Düzenleme: ReFeRaNSs ~ 12 Ekim 2008 13:51
transit
12-10-2008, 14:42   |  #3  
Üye
96 mesaj

Arkadaşım virüs falan da olabilir bence arka planda görünmeden çalışan virüslerden olabilir
mesela amvo virüsü olabilir amvo virüsü temizleme aracı yükle arattır bul
sen bu antivirüs programını kur ve tarattır link altta
bilgisayarını bu antivirüsün kısıtlı olmayan ve güncel versiyonunu kurarsan daha iyi olur

ve ram fazla kullanmaktan demişsin o zaman
arattır bul bunu indir Speed Up My Pc programı kur ramle ilgili ayarlama yapabilirsin bu programla ramin kullanımını azaltabilirsin ok

cclick
30-10-2008, 12:13   |  #4  
Taze Üye
12 mesaj

senin sorunun virüs gibi görünüyor

Barış
30-10-2008, 12:15   |  #5  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj
transit
Arkadaşım virüs falan da olabilir bence arka planda görünmeden çalışan virüslerden olabilir
mesela amvo virüsü olabilir amvo virüsü temizleme aracı yükle arattır bul
sen bu antivirüs programını kur ve tarattır link altta
bilgisayarını bu antivirüsün kısıtlı olmayan ve güncel versiyonunu kurarsan daha iyi olur

ve ram fazla kullanmaktan demişsin o zaman
arattır bul bunu indir Speed Up My Pc programı kur ramle ilgili ayarlama yapabilirsin bu programla ramin kullanımını azaltabilirsin
amwo virüsü sistemdeki gizli klasörlerin gözükmemesi ve sürekli kendini baska ortamlara kopyalamasıyla bilinio...

bu sorunu amwo nun yaptıgını sanmıyorum

1ol3irol
30-10-2008, 22:09   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,714 mesaj

2 senede temizlik yapmadıysan tozlanıp yüksek ısı nedeniyle de kasma yapar. HWMonitor programını aç, sonra da oyunu aç. yarım saat oyun oyna(maya çalış) daha sonra HWMonitor'deki Max değere bak