Ram ile Ilgili Sıkıntı

byburcx
29-10-2015, 02:44   |  #1  
byburcx avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhabalar...

Geçtiğimiz gün bilgisayarımda mevcut olan 2 GB RAM'İN yanına aynı model aynı kapasite aynı MHZ denilen hızda RAM aldım. Fakat bilgisayara RAM'lerden ikisi bir takılı iken ekrana görüntü vermiyor. Slotlarda sıkıntı yok çünkü iki RAM'ide teker her iki slotta denedim çalışıyor. Niçin ikisini birlikte takınca çalışmayabilir. Yeni aldığım RAM'den bir daha sipariş etsem sorun devam eder mi?

ttbpc
29-10-2015, 05:44   |  #2  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 146
1,448 mesaj
Alıntı: byburcx  
Merhabalar...

Geçtiğimiz gün bilgisayarımda mevcut olan 2 GB RAM'İN yanına aynı model aynı kapasite aynı MHZ denilen hızda RAM aldım. Fakat bilgisayara RAM'lerden ikisi bir takılı iken ekrana görüntü vermiyor. Slotlarda sıkıntı yok çünkü iki RAM'ide teker her iki slotta denedim çalışıyor. Niçin ikisini birlikte takınca çalışmayabilir. Yeni aldığım RAM'den bir daha sipariş etsem sorun devam eder mi?

RAM'lerin aynı olması gerekiyor. Biri eski biri yeni olmaz.

byburcx
29-10-2015, 12:27   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Anlıyorum, aynı üründen tekrar sipariş ettiğim takdirde sorun çıkmayacaktır değil mi? Ekranıma görüntü gelecektir? Zira yeni gelecek olan RAM'in elimde kalmasını istemem.

ttbpc
29-10-2015, 15:39   |  #4  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 146
1,448 mesaj

şu ana kadar 2 tane aynı ram ile sorun yaşayan birilerini görmedim.
zaten 7 gün içerisinde uzaktan satın alma yaptıysan koşulsuz şartsız iade edebiliyorsun.