Ram Kullanımı Sürekli %30

memoli19
20-11-2011, 10:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Merhabalar.Benim bilgisayarımı alalı 1 sene oldu şimdiye kadar karşılaşmadığım bir problemle karşı karşıyayım.Bilgisayarım;
6 GB Ram, 2.30 Ghz i5 İşlemci, Nvidia GT540  Özellikleri olan bir  Casper Nirvana Notebook.

Nedense bir kaç haftadır bilgisayarım halk arasında kasma denilen problemle karşılaşıyor.Ram kullanımına baktığımda hiç bir şey çalışmadığı halde %30 dan aşağı düşmüyor.Bilgisayarı ilk aldığımda mesela "Hoş Geldiniz" yazısı geldiğinde enter a basıp girdiğimde anında masaüstü geliyordu.Şimdi ise bayağı bir müddet bekliyorum simgelerim ve masaüstünün kendini toplamasını.Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Bu arada virüs taraması işlemini güvenli modda çalıştırıp tamamladım.Hala aynı sorun var.Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

mchandsome
22-11-2011, 18:43   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

aynı sorun benim asusumda da var i7 işlemci 4 gb ram 2 gb gt540m ekran kartı , ama oyun performansında küçk eksikler var ne kadar iyi olsada ayrca ram kulanmı tıpkı senn gbi %30 eğer işlem sonlandrarak bşeyler yaparsam ancak %25 e flan ineblyor umarm bi yardm alablrz yada sorn yoksa sorn olmadğnı bilsek oda iyi olacak

Erdem_Aydın
22-11-2011, 20:59   |  #3  
Erdem_Aydın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,628 mesaj

4 gb ram için sistemin kullandığı ram ayrıca bazı programlarla %25 kullanması normal mchandsome sen dert etme.

Memoli bey. Laptopunuzun hastalığını klasik casper sendromu olarak adlandırabilirim. 
Şakayı bırakırsam bi kenera casper bi bilgisayarın 1 sene sonra kasmaya başlaması normal. Bu tip durumlar hep yaşanıyor casper laptoplarda maalesef. Bi format atmayı deneyin yinede.

byking
22-11-2011, 23:12   |  #4  
byking avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
54 mesaj

aynı sorun bendede var boştayken %20 kullanıyor 8 gb ram i7 işlemci anti virüs programı sanırım çok kullanıyor arkadaşlar anti virüs programınızın ne kadar ram kullanıdığına bi bakın derim ama ben sorun olmadığından emin olmak için bilgisatarımda ne kadar yüklü oyun ve program varsa hepsini açıp ram kullanım miktarının nereye çıkacağını test ettim SONUÇ: %50 nin üzerine çıkmadı ve pc hiç kasmadı yani pek dikkate almayın açtığım programları söylememe istenecek büyük ihitimal yazayım 60 dan fazla ie explerer sayfası  caunter strike. nfs2,hulk incredible,  fl studio10; photo shop cs2, after efect, office tamamı ve windows programlarından gözüme takılan ve diğer ufak tefek ne varsa açtıkm yani sorun yok pc niz kasmaya başlarsa       yazın arkadaşlar :D