RAM Problemi

haeroon
29-01-2007, 11:49   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Evet, yeni bir sorunla rahatsiz edecegim sizi. Son gunlerde bilgisayarim ilk denedigimde acilmiyor, bir kere restart ettigimde islemci ve ram'i gosterdigi ekrana geliyor ama "overclock problem" yaziyor, islemcimi sanki yeni takilmis gibi dusuk hizda gosteriyordu. Bios ayarlarindan gerekli olanlari yaptiktan sonra birkac restart sonucunda acilmayi basariyordu. Acilmadigi zamanlarda anakartin ustundeki led C1 yaniyor, kitapcigina gore ramler duzgun oturtulmadiginda ya da uyumsuzluk problemlerinde ramlari taniyamadiginda gosterirmis bunu. Sacma olan ise restart ettikten sonra ramlari taniyabilmesi idi. Idi diyorum cunku bu sabah hic acilmamaya basladi. Birkac kez ramleri cikardim taktim, tek tek denedim, hicbir sekilde acilmadi. Anakartim EPOX EP-8RDA+, ramler ise 2 tane 256 DDR333, bir tane de 512 DDR400. Hepsi birden 333MHZ de calisiyorlardi tabii. Bu mesaji laptoptan yaziyorum, onun da Windowsta problemleri oldugundan dolayi UBUNTU ile acmak zorunda kaldim, o yuzden de Turkce karakter sorunu yasiyorum. RAMler arizalanmis olabilir, fakat hepsinin birden arizalanmasi zor, anakarttan supheleniyorum. Yardim edebilirseniz sevinirim.