Ram takınca bilgisayar açılmama

onurtokatli
27-05-2019, 13:07   |  #1  
onurtokatli avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhabalar bilgisayarımın güç kaynağını söküp geri taktığımda bilgisayarım açılmadı. Bir iki denemeden sonra açıldı fanlar döndü fakat ekrana görüntü gelmedi ve klavye ve mousun ışığı yanmadı. BIOS pilini çıkartıp taktım yine açılmadı. Sırasıyla kullanmış olduğum 1 GB ve 2 GB RAM'leri çıkarttım. 2 GB'lık RAM'i çıkartıp sadece 1 GB'lık RAM'i taktığımda her iki slottada bilgisayar açıldı fakat 2 GB olanı takınca hiçbir türlü açılmadı. Sorunun 2 GB'lık RAM'de olduğunu düşünüp ikinci el 2 tane yeni 2 GB RAM aldım fakat yine açılmadı. Yani güç kaynağını söküp taktıktan sonra bilgisayarım 2 GB RAM'de açılmıyor. 600W'lık başka güç kaynağıyla denedim tüm RAM'leri teker teker yine 1 GB RAM takılıyken açıldı, diğerlerinde açılmadı. Aramadığım site, denemediğim yöntem kalmadı ama yapamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. 

Sistem:
- Biostar G31-M7 TE Versiyon 6.4
- İntel Core2 Duo E8400
- Gigabyte GT 420
- 300 W PSU

Sistem Bilgilerim
  • Windows 7 Ultimate 64-bit
  • Intel Core2 Duo E8400
  • Biostar G31-M7 TE Versiyon 6.4
  • nVidia GT 420
  • Google Chrome
  • - Kullanmıyorum -
  • 1024 MB
  • Android 7.0 (Nougat)
  • - Tabletim yok -
  • Vodafone
excel_mustafa
01-06-2019, 17:40   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

ramların bakır uçlarını silgiyle sil. slotları havayla temizle. sonuç alamazsan anakarttaki psu konnektörünü sökerken ram slotuna zarar vermiş olabilirsin.

DiamondMines
13-06-2019, 13:54   |  #3  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: onurtokatli  
Merhabalar bilgisayarımın güç kaynağını söküp geri taktığımda bilgisayarım açılmadı. Bir iki denemeden sonra açıldı fanlar döndü fakat ekrana görüntü gelmedi ve klavye ve mousun ışığı yanmadı. BIOS pilini çıkartıp taktım yine açılmadı. Sırasıyla kullanmış olduğum 1 GB ve 2 GB RAM'leri çıkarttım. 2 GB'lık RAM'i çıkartıp sadece 1 GB'lık RAM'i taktığımda her iki slottada bilgisayar açıldı fakat 2 GB olanı takınca hiçbir türlü açılmadı. Sorunun 2 GB'lık RAM'de olduğunu düşünüp ikinci el 2 tane yeni 2 GB RAM aldım fakat yine açılmadı. Yani güç kaynağını söküp taktıktan sonra bilgisayarım 2 GB RAM'de açılmıyor. 600W'lık başka güç kaynağıyla denedim tüm RAM'leri teker teker yine 1 GB RAM takılıyken açıldı, diğerlerinde açılmadı. Aramadığım site, denemediğim yöntem kalmadı ama yapamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem:
- Biostar G31-M7 TE Versiyon 6.4
- İntel Core2 Duo E8400
- Gigabyte GT 420
- 300 W

Anlayan bir bilgisayarciya gotur buradan sistemi fiziki olarak gormeden, test etmeden, tehşis konulamaz.