RAM Takınca Reset Atma Sorunu

hepkaybedenadam
27-08-2015, 18:27   |  #1  
hepkaybedenadam avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhabalar, yeni RAM aldım. (Kingston 4 GB DDR3 1333 MHz) Başta eski RAM'lerimin yanlarına taktım. 4 RAM slotu var. 3'ünde de 1 GB'lık DDR3 1333MHz RAM var. Her neyse, başta onların yanına taktım. Açıldı PC, BIOS ekranında kaldı. Bu seferde eski RAM'lerimin hepsini çıkartıp sadece yeni olanı taktım. Bu sefer ise Windows logosunun oraya kadar geldi, sonra ''Windows Otomatik Onarılmaya Hazırlanıyor'' dedi ve reset attı, bekledim, aynı şeyi tekrarlayıp durdu. Ne yapabilirim? Yardım eder misiniz? Her foruma konu açtım kimse cevap vermedi doğru düzgün, lütfen biri yardım etsin, kafayı yemek üzereyim Cinnet

badwizard
28-08-2015, 18:06   |  #2  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Öncelikle sorunu yazılım ve donanım olarak ikiye ye ayırmamız lazım, windows donanımda bir değişiklik algıladığında kendini yeniden yapılandırır, misal ram değiştiğinde disk belleği dosyasıda değiştirilir, bunlarla uğraşmamak için sistem diskinin güç ve data kablosunu çıkar, ram modüllerini istediğin gibi bağla, makinayı başlat, bios ekranından ayarlara geç, herşey normal görünüyorsa ve ram miktarı da olması gerektiği kadar görünüyorsa donanım kısmı tamamdır.
ondan sonrası için fiziksel müdahale gerekmez sorun ne ise windowsta çozmen gerekir.

hepkaybedenadam
30-08-2015, 13:37   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Çoğu kişi BIOS'u güncelleyin deyip duruyor. O kablolar hangisi bilmiyorum, nasıl çıkarabilirim?