Ram takmak istiorum acaba kaç gblık takabilirim?

pcblog
09-01-2016, 00:09   |  #1  
pcblog avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Bilgisayarım özelliklerini aşağıda belirttim ben  bilgisayarım kastığı ve yavaş işlem yaptığı için Ram takmak istiyorum.Bu ram bana yeterli gelmiyor.Geçen yaz bir ram aldım ve 2. porta taktım fakat bilgisayar açılmadı(aldığım ram 4 gblık aynı marka ve aynı özelliklerdi) olmadığı için onu iade ettim. Acaba buna takabileceğim RAM kaç gb olmalı.

Anakart Adıİ: Asus M4A78LT-M LE
TAKILI RAM: 1333 MHZ 2 GB KINGSTON RAM
İşlemci : AMD Athlon II X3 435, 2900 MHz
Ekran kartı : ATI Radeon HD 4800 Series

ihalilcoban
09-01-2016, 11:18   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
384 mesaj

Anakartının bellek destek listesinde uyumlu olan ram marka ve modelleri var incelemeni tavsiye ederim. Asus anakartların ram slotlarında DS SS olayı söz konusudur ve ram seçerkende buna dikkat etmen lazım. DS özellikli bir ram takacaksan tek slot kullanabilirsin diğer slota ram takarsan açılmaz. SS özellikli bir ram takacaksan da iki slotu da kullanabilirsin. Bu ram SS özellikli bir ram ve iki tane alıp kullanabilirsin. Sisteminde takılı olan ram hangi yapıda bilemediğim için sana önerdiğim ramla çalışır mı bir şey diyemeyeceğim. Ama önerdiğim ramı tek başına kullanırsan çalışır hatta kit olarak da kullanabilirsin.

ihalilcoban bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
pcblog
09-01-2016, 16:41   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Ramın resimlerini size atayım ben tam olarak anlamıyorum geçen sene bir siteden aldım ve 4 gblık taktım fakat bilgisayar kendini resetledi hep 2 slotada taktım fakat yine çalışmadı.Sonra bendeki 2 gb lığı çıkarıp tek o 4 gb lık rami taktım yine aynı sorunu yaptı bende geri yolladım rami.Bende olan ramin fotografı bu    

Son Düzenleme: pcblog ~ 09 Ocak 2016 16:46
ihalilcoban
09-01-2016, 19:27   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 97
384 mesaj

Muhtemelen o alığın ramda sorun vardı diye sıkıntı çıkarmıştır. Benim dediğim ramı alırsan sıkıntısız kullanırsın diye düşünüyorum.

ihalilcoban bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Badsmokin
08-06-2016, 16:01   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
368 mesaj

1333Mhz 2 gb bi bellek daha takabilirsiniz