ram taktım ama...

HPQ-User
24-05-2008, 18:41   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

mht sormuş:
Arkadaşlar benim laptopta 1 gb 667 mhz ddr2 ram vardı. Ben performans açısından 1gb aynısından daha alıp taktım. Zaten benim laptop maximum 2 gb ram ile çalışıyor özellik olarak biliyorum. Ama rami takınca laptop ilk açılmada baya uzun açıldı ben de donanım değişikliği normaldir dedim ve formatladım. Yalnız bırakın performans artışını aksine göz ile görülür performan düşüklüğü yaşadım. Mesela fifa oynarken hiç donma olmazken ram takınca arada donmalar meydana gelmeye başladı. Sonra ram takmadan önce açılış ekranında windows çizgileri 5 defa falan geçince laptop açılırken rami bi taktım bu sayı 7--8 e çıktı. Ve kullanırken ben hiçte ramin artısını görmedim. Aksine zararını gördüm. Bu durumdan da birşey anlamadım. Ne yapabilirim acaba. Bu arada laptpo yeni rami görüyor. Bilgisayarım özelliklerinden baktığımda yeni rami görmüş ama şuan işe yaramıyor. Saygılar...

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
İşlemci Tipi            Amd Sempron
  Chip Seti           NVIDIA nForce® 630M Chipset
  İşlemci / Hızı           AMD Sempron 3600+
Nvidia® GeForce 7000M Turbo Cache ekran kartı
Sistem Belleği            1024MB idi ben sonra 2 gb yaptım

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.14) Gecko/20080404 Firefox/2.0.0.14

djdarkside
24-05-2008, 18:55   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
74 mesaj

Ram i takarken zorlanma durumu söz konusu oldumu veya nebılım sökerken dikkatlice söktünmü,cunku sokup takarken ki yapılan hatalarda örnegin fazla bastırarak zemınde hafıf cokme meydana getirme vs seyler,yada içinde ufak bi vida da olsa içine düşürüp düşürmediginden emin ol,cünkü kilitlenme vs. seylere bu kucuk vıda ıcerde sebebiyet verebilir.

waybe
24-05-2008, 18:58   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,376 mesaj

oynısı olduguna eminmisin hız farkından da olabilir