ram

ozg_sngr
26-12-2008, 10:35   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

benim asus marka F3SR 200 DR bi laptopun var iki 3 gün önce format attırdım ve 2gb ram tyaktırdım şimdi sanki bilgisayarımın fanı daha hızlı çalışıyor ve daha çok ısınıyor hatta sıklıkla kapanıyor acele bi cevar bekliyorum bilgisayarım tehlikede mi ramı çıkartmalı mıyım

ozanaab
26-12-2008, 16:36   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,434 mesaj

taktığın ram aldığın ram den daha yüksek frekanslı dır. daha fazla ısı yapar. uyumsuzluk olabilir. pc de fazla ısınmaması için fan devirini arttırır ama bi dereceden sonra bilgisayar yanmamak için kendini kapatır.
ram i çıkartıp daha uyumlu bi model taktırmalısın.

samsamsa
26-12-2008, 17:22   |  #3  
Yıllanmış Üye
677 mesaj

"şimdi sanki bilgisayarımın fanı 'daha hızlı çalışıyor' ve daha çok ısınıyor"

burda yanlış yazdın hrlde ...  fanın hızlı çalışırsa daha az sınınır ..yavaş demek istedin sen hrlde ..yavaş çalışır ise dediğin gibi ama ramde kaynaklanan bir sorun deyildir .. öyle bir şüpen var ise başka ram tak 1-2 gün dene ..

ozanaab
26-12-2008, 17:49   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,434 mesaj
samet713
"şimdi sanki bilgisayarımın fanı 'daha hızlı çalışıyor' ve daha çok ısınıyor"

burda yanlış yazdın hrlde ...  fanın hızlı çalışırsa daha az sınınır ..yavaş demek istedin sen hrlde ..yavaş çalışır ise dediğin gibi ama ramde kaynaklanan bir sorun deyildir .. öyle bir şüpen var ise başka ram tak 1-2 gün dene ..

hayır kardeşim doru demiş.
bilgisayar daha fazla ısınıyo fan daha fazla çalışıyo ama yeni ram lerden dolayı oluşan ısının önüne geçemiyor.

ozg_sngr
26-12-2008, 18:39   |  #5  
OP Taze Üye
5 mesaj

yok ifademde bi sorun yok aynen dediğim gibizaten şimdi bilgisayarcıdan geliorum ramı çıkardılar yenisini şipariş ettiler hiç itiraz etmediler sizce nie :) ama ek ram olmadan şu an çok yavaş bilgisayarım ve ben kuduruyorum