random fonksiyonu

glck
05-05-2011, 10:51   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
77 mesaj

mrb bir dosyadan rastgele kelimeleri alıp bir bulmacanın satırlarına nasıl yazabilirim.
yardımlarınız için şimdiden teşekküerler.

Banned
05-05-2011, 11:36   |  #2  
Banlandı
688 mesaj

dosya derken nasıl dosya dan alıcaksın orayı anlamadım ama openfiledialog kullanabilirsin şöyle söylym birtane textbox koy  tamam ama maxlenghten ayarını sen yap formun içinde büyük diğr tarafta bir tane daha textbox koy ve birtanesine random fonksiyonınu yaz tabi global bi değisken  tanımla yukarıda daha sonra  sol tarafta çıkan kelime sag taratakiyle uyumluysa bulmaca yavas yavaş yavaş açılsın ama değilse   herhangi birşey yapmasın null !

glck
05-05-2011, 13:33   |  #3  
OP Üye
77 mesaj

şöyle söyleyim sanırım yalnış anlama oldu bu programı c dilinde yazmam gerekli.dosya derkende .txt dosyasında kelimelerim var ben rastgele seçip bunları puzzle ekleyeceğim.mesela diyelim max kelime boyutu 20 olsun ben 20 lik kelimede seçebilirim 5 harflik kelimede kare bulmaca şelkinde.

Banned
05-05-2011, 14:19   |  #4  
Banlandı
688 mesaj

ha anladım o zaman şöyle yapabilirsin c# ta yapıcaksın bak kelimelerin hepsii diziye aktar  diziden random ile çek formun loadında da aynısı olursa eger yavaş yavaş puzzle çözülsün ksuura bakma analdıgım bu kadar