Rapidshare'e Bağlanma sorunu

uykusuzz
06-06-2006, 13:49   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Arkadaşlar merhaba,
Benim rapidshare.de sitesiyle ilgili bir sorunum var. Daha üç gün öncesine kadar rahatlıkla girebildiğim bu siteye üç gündür bağlanamıyorum. Normalde 195.175.37.71 proxy adresini kullanarak ADSL bağlantımı gerçekleştiriyorum. Çünkü proxy kullanmadan çok az siteye girebiliyorum. Rapidshare.de adresi de bu çok az sitelerden birisiydi. Proxy'i bu site için devre dışı bırakıyordum çünkü proxy devredeyken yükleme yapmak imkansızdı (sürekli beklemem gerekiyordu, bekleme süresi bitince de başka bir dosya indiriliyor şeklinde bir uyarı çıkıyordı). Ancak dediğim gibi son üç gündür proxy olmadan bu siteye bağlanamıyorum. Firefox kullanıyorum, şu anda bu siteye bağlanmaya çalıştığımda rapidshare.de adresi bulunamıyor uyarısı çıkıyor. Opera ve IE ile bu adresi denediğimdeyse siteyi açmak için bekliyor ama hiçbir hareket olmuyor (saatin yanındaki çevirmeli ağ simgesi yanıp sönmüyor, yükleme yapmıyor).

Sizce sorun ne olabilir, bu sorunun üstesinden nasıl gelebilirim.

declared
13-06-2006, 22:30   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

kimi zaman proxylerde böyle problemler çıkabilir. eğer proxy adreslerini yasak sitelere(telekom tarafından yasaklanan/megaupload/ekşisözlük gibi) ulaşmak için kullanıyorsanız daha basiti var. işletim sisteminiz windows xp pro ise bağlantınızdaki dns adresinin birincisini 127.0.0.1 olarak değiştirin 2.si boş kalsın birde böyle deneyin

Son Düzenleme: declared ~ 13 Haziran 2006 22:31