rapidshare link arama motoru

dedehakan
15-06-2009, 17:12   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

arkadaşlar geçen gün rapidshare deki dosyalarda arama yapan siteyi yayına koydum...

ancak ufak bir sorunum var. Sorunu anlatmadan önce sistemin mantığını ufak bir anlatım yapayım...

örneğin "heroes" diye yazdığımızda sistem bu kelimeyi:
heroes "rapidshare.com/files"
yapıp google da arıyor.(1)
çıkan sonuçtaki sayfalara teker teker girip(2) içlerinde rapidshare.com linki varmı onu tarıyor varsa linkleri veritabanına kayıt yapıyor...

eğer googledaki ilk sayfada çıkan sonuçlarda rapid linki bulamazsa googleda ikinci sonuç sayfasına gidiyor aynı işlemleri tekrarlıyor.yoksa googledaki 3,4,5... sonuç sayfasına gidip aranılan kelimelerde rapid linki arııyor

Problemim ise 1. ve 2. adımları ard arda yaptığı için sistem çok yavaş çalışıyor. Bunu hızlandırmanın bir yolu varmı?... yada php de benim bilmediğim multithread tarzında bir işlem varmı?... bu konuda yardımcı olabilirseniz, çok memnun olurum...

Sitenin tam adresi:

Teşekkürler...

Qromodynmc
15-06-2009, 17:19   |  #2  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

bildiğim kadarıyla rapidlibrary diye bi site var direk rapidhare içinde arama yapıyor sonuca tıklayarak indirme sayfasına yönlendiriyor

dedehakan
15-06-2009, 17:28   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

rapidshare.com hicbir firmaya[yada web sayfasina] kendi serverlarinda arama yapmasina izin vermiyor...[guvenlik, upload download hizlarina etki etmesi gibi sebeblerden dolayi] rapidlibrary sayfasi arama olarak google degilde belli basli zengin icerikli forumlari kullaniyor... yani arama yaptigi siteler 30-40 arasinda... ondan arama sonuclari daha hizli gosteriliyor...

bende ise kendi veritabanimda bulunmayan bir dosyayi aradigimda tahmini 100-200 sayfa tariyor... buda bana 30-40 saniye patliyor... ben bunu 10-20 saniyeye cekmek istiyorum...

sistem yeni oldugu icin fazladan link veritabanima kayit etmem gerekiyor.. bu yuzden tarama sayfa sayisinda degisiklik yapmak istemiyorum... baska cozum olursa cok isime yarar...