Ravmonlog nedir nasıl kurtulabilirim?

Ramonnox
22-11-2006, 15:39   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
112 mesaj

flash belleğime yapışan 1 kb lık bi bela bir arkadaşımdan bulaştı biçimlendirme kar etmerdi üzerine windovs kurar gibi biçimledirdikten sonra kurtuldum ama ipod a ordan harici hdd ye bulaşmış sil sil tekrar gelitor bittefender mı nedir öyle bir exe attıktan sonra hop tekrar geliyor nedir bu nasıl kurtulacam bu beladan yardımlarınız bekliyorum

viking20
22-11-2006, 17:48   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

http://www.forumuz.biz/showthread.php?p=2051246
[Belirtileri: USB disklere ve harddisklere bizim bilgimiz dışında dosyalar yazılması
örnegin bir çok klasöre ravmonlog, bak.RAR Important.ZIP pass.RAR setup.RAR WORK.RAR setup.ZIP letter.ZIP gibi 125KB boyutunda dosyalar oluşturur.
bir çok exe dosyayı ZMX uzantısına çevirip. var olan exe dosya adıyla kendini kopyalıyor.(ZMX uzantıları exe yap kullanabilirsiniz.)
ağ ortamnda açık paylaşımlara kendini atar. herhangi bir USB disk takıldıgında içerigine hemen kendisini farklı isimler altında kopyalar
SysDir%\IEXPLORE.EXE
%SysDir%\kernel66.dll
%SysDir%\RAVMOND.exe
%WinDir%\SYSTRA.EXE
%WinDir%\MEDIA.EXE
%WinDir%\command.exe
C:\command.pif dosyaları olarka kendini başlangıca atar.
ayrıca C,D,E gibi sürücülere autoran işlevi kazandırarak sürücüye çift tıkladıgınız anda çalışmaya başlar.
Temizlenmesi:

Temiz bir bilgisayarda yukardaki adresten formu doldurup sophos antivirüsü indirin.klasörü zipten çıkarın. sonra bunu CD ye kaydedin.

adresten fixLG yi indirin CDye kaydedin.
virüslü bilgisayarı açılışta F8 tuşu ile açarak "komut istemiyle güvenli kip" modunda açın.
CD yi takın
f: enter(F cdrom varsayalım)
cd sav32SFX enter (sav32SFX yerine CDye kaydettigimiz klasör adı yazınız) komut satırı f:\sav32sfx_ olarak gözükecek
SAC32CLI -REMOVE yazıp enter
biraz bekleyince tarama başlayacaktır.
ilk virüste sileyimmi Yes/No/All yazacak A ya basın birdaha onay istemesin, Bitiginde rapor verecek raporu bekleyin. bilgisayarı yeniden başlatın(ctrl+alt+delden kapat menüsü gelir)daha sonra tekrar F8 ile açıp bu defa "güvenli kip" seçenegi ile açın. CDden fixLG başlatın.
bitmesini bekletin.artık virüslerden kurtuldunuz.
C veya D'ye tıklayınca command.exe hatası alırsanız. regeditten command.exe olarak aratın
autoplay yada autorun dizini içinde bulur. dizinle birlikte silin sorun düzelir]alıntı.
------
How I remove RavMonLog virus?

----

Son Düzenleme: viking20 ~ 26 Kasım 2006 01:29
Banned
25-11-2006, 23:37   |  #3  
Banlandı
31 mesaj

Kasper SKY kurarak ondan kurtulabilirsin

black_flood
26-11-2006, 18:07   |  #4  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

antivirüs yazılımları denediklerin uyarı veriyormu bu dosya için ama en sağlam ve güvenilir çözüm panda 2007 kurmak şuana kadar bütün yazılımları denedim hatta bir çoğunun çözüm ortaklığını temsil eden firmalarda bu tip yazılımların teknik desteğini ve servisini yaptım ama birtek pandada ömürlük olarak virüs problemi yaşanmıyor ve online destek almakta mümkün hatta bana özelime mail atıp mail adresini yolla direk dosyayı inceleyeyim yada bende çözemessem pandanın serverlerine mail yoluyla ulaşıp dosyayı analiz ettireyim yarım saate virüs yada değildir yanıtı alınır.kaspersky'a gelince eh idare eder avastttan biraz daha üstün ama web tabanlı virüsler,rootkitler vb daha adını buraya yazmadığım birçok virüs türünü tanıyıp temizleyemeiyor tanısada ancak karantina yapabiliyor bu yüzden kaliteli bir çözüm değil.symantec ise bütün işletim sistemine ve dosyalara elveda demek istemiyorsan hiç ama hiç dokunma derim.

BOOMFUNKMCS
28-11-2006, 01:12   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

ad-aware ve bir anti virüs programı(norton,kaspersky) bu işin kesin çözümü.başarılar...

cordelia
07-12-2006, 19:35   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj
viking20
http://www.forumuz.biz/showthread.php?p=2051246
[Belirtileri: USB disklere ve harddisklere bizim bilgimiz dışında dosyalar yazılması
örnegin bir çok klasöre ravmonlog, bak.RAR Important.ZIP pass.RAR setup.RAR WORK.RAR setup.ZIP letter.ZIP gibi 125KB boyutunda dosyalar oluşturur.
bir çok exe dosyayı ZMX uzantısına çevirip. var olan exe dosya adıyla kendini kopyalıyor.(ZMX uzantıları exe yap kullanabilirsiniz.)
ağ ortamnda açık paylaşımlara kendini atar. herhangi bir USB disk takıldıgında içerigine hemen kendisini farklı isimler altında kopyalar
SysDir%\IEXPLORE.EXE
%SysDir%\kernel66.dll
%SysDir%\RAVMOND.exe
%WinDir%\SYSTRA.EXE
%WinDir%\MEDIA.EXE
%WinDir%\command.exe
C:\command.pif dosyaları olarka kendini başlangıca atar.
ayrıca C,D,E gibi sürücülere autoran işlevi kazandırarak sürücüye çift tıkladıgınız anda çalışmaya başlar.
Temizlenmesi:

Temiz bir bilgisayarda yukardaki adresten formu doldurup sophos antivirüsü indirin.klasörü zipten çıkarın. sonra bunu CD ye kaydedin.

adresten fixLG yi indirin CDye kaydedin.
virüslü bilgisayarı açılışta F8 tuşu ile açarak "komut istemiyle güvenli kip" modunda açın.
CD yi takın
f: enter(F cdrom varsayalım)
cd sav32SFX enter (sav32SFX yerine CDye kaydettigimiz klasör adı yazınız) komut satırı f:\sav32sfx_ olarak gözükecek
SAC32CLI -REMOVE yazıp enter
biraz bekleyince tarama başlayacaktır.
ilk virüste sileyimmi Yes/No/All yazacak A ya basın birdaha onay istemesin, Bitiginde rapor verecek raporu bekleyin. bilgisayarı yeniden başlatın(ctrl+alt+delden kapat menüsü gelir)daha sonra tekrar F8 ile açıp bu defa "güvenli kip" seçenegi ile açın. CDden fixLG başlatın.
bitmesini bekletin.artık virüslerden kurtuldunuz.
C veya D'ye tıklayınca command.exe hatası alırsanız. regeditten command.exe olarak aratın
autoplay yada autorun dizini içinde bulur. dizinle birlikte silin sorun düzelir]alıntı.
------
How I remove RavMonLog virus?

----
mmmehmet
17-12-2006, 10:31   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

iyi günler, kaspersky ile nasıl ravmonlog virüsünü sileceğim?

BOOMFUNKMCS
17-12-2006, 12:18   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

mmmehmet,canım arkadaşım sen scan(arama) yaptırdığında eğer virüs programın onu bulursa silebilirsin.bulamazsa silemessin.Eğer var olduğundan şüpheleniyorsan ve antivirüs programında bunu bulamıyorsa antivirüs programını güncellemeni veyahut değiştirmeni öneririm.

ybe363
10-04-2007, 08:34   |  #9  
Yıllanmış Üye
118 mesaj

kurtulunmıyo ama zararıda yoq biz 4 aydır yaşıyoz beraber:D

asimileci
10-04-2007, 08:44   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

heryerde aynı yazı,tam anlamıyla silinmiyor
çok süper bir virüs,,,
ama KASPERSKY temizliyor işte

Son Düzenleme: asimileci ~ 10 Nisan 2007 08:53
black_flood
10-04-2007, 10:44   |  #11  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

4 aydır ortak yaşama ilginç valla aynını ben başka yerde görmüştüm ama nortona özgü bir durum bu tarz olayı sadece norton başarıyor.panda antivirüs 2007 yazılımını denemeni şiddetle tavsiye ediyorum sana.

mesud cemil
10-04-2007, 12:37   |  #12  
Taze Üye
15 mesaj

Yapmayın lütfen  Kaspersky varken Panda nın lafı mı olur.

Kasperskyyyy.

asimileci
10-04-2007, 13:26   |  #13  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj
mesud cemil
Yapmayın lütfen  Kaspersky varken Panda nın lafı mı olur.

Kasperskyyyy.

eee olayı ögrendin
bir aralar şifayı kapmışsın
doktorun adresini verdik
şimdi keyfin yerinde
he he kayfeyi iç keyfe bak
keyfemi isterim valla
o kadar ugraşıyoruz.

asimileci
11-04-2007, 12:57   |  #14  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

symantec in çıkarttığı şu programn kesin sonuç
ama kaspersky temizliyor dediler bana...
bir arkadaş temizlenmiyor demişte

şu adreste ayrıntılı bilgiler var.

Son Düzenleme: asimileci ~ 11 Nisan 2007 12:59
altaytuna
12-04-2007, 23:22   |  #15  
Yıllanmış Üye
250 mesaj

Bu "bittorrent.exe" belasını defalarca temizlememe rağmen, birileri bu zımbırtıyı içeren bir flash disk getirip durmadan okuldaki bilgisayralara bulaştırıyor.
Flash diskimi bilgisayara takmadan önce görev yöneticisinden mutlaka bittorrent exe çalışıyormu bakmak zorunda kalıyorum.
Bunun kalıcı bir çözümü yokmu???
Biz komple butünü bilgisayarlarda avast kullanıyoruz. tarattırdığın zaman bulup siliyor ama sonra yine çıkıyor. Acaba  yukarıda bahsedilen antivirüs proğramları bunun bulaşmasına engel olabiliyorlarmı??
Birde benim bildiğim bittorrent bir paylaşım proğramı....
Öyle değilmi yoksa!!!!

asimileci
13-04-2007, 14:13   |  #16  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

KASPERSKY kur kafan rahat etsin
zaten giremez istesede giremez
yüzbaşı kaspersky varken gelsin en iyi virüs girsin makineme hele hadi bekliyorum

vhtonline
14-04-2007, 16:24   |  #17  
Yeni Üye
21 mesaj

ben de de var o virüs ben de silmeyi deneyeceğim

septik
21-05-2008, 17:59   |  #18  
Taze Üye
3 mesaj

herhangi bir program kullanmadan bunu çözmen,n bir yolu yok mu. şimdiye kadar ne geldiyse başıma antivirüs programlarından geldi.
mcafee kullandım formattan sonra tarama yaptım gitti 77 tane orijinal driver ı bulup sildi.
norton 2003 benim kurduğum temiz programları sildi, ghost kurmuştum, formatı bile atabilmek için dua ettirdi.
aklı başına gelmiştir artık diye norton 2007 yi denedim orijinal deneme sürümü.
bilgisayardaki bütün exe uzantılı dosyaları sildi. hem kurulu olanları hem de setup olanları. hızını alamayıp, ağ üzerinden dosya çektiğim diğer bilgisayardaki 80 gb arşivdeki programların setuplarını sildi.

bi yerde okudum msconfig den girip başlangışta bittorrent i durdur diyorum sonra elle silebiliyorum ama bilgisayarı 2. 3. açıştan sonra geri geliyor.

ayrıca sophos diye bir program dediler ama o da yok pek verilenlinklerde.

waybe
22-05-2008, 00:01   |  #19  
Yıllanmış Üye
2,376 mesaj

kaspersky nod32 ve adware yükle ve tarat sorunun çözülecektir