RAW formatlı çalışmayan USB Bellek Sorunu

Nocseiz
21-04-2006, 12:27   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
54 mesaj

Anahtar kelimeler: USB, Flash, Bellek, Disk, Thumb, Stick, Memory, problem, sorun, ben bu bill gates i var ya ...

Geçenlerde bilgisayarıma format atayım dedim. Usb belleğin, windows xp kurulum cd si driverları oluştururken hala takılı olduğunu farkkettim. Dedim bir şey olmaz herhalde sonra format atmadan önce dedim ne olur ne olmaz, çıkarayım bu belleği. Çıkardım ve format işini tamamlayıp XP yi tekrar kurdum. Ama USB belleği takmamla beraber acı gerçeği gördüm. Bellek ÇALIŞMIYOR. Bilgisayar usb belleği markasına kadar tanıyor ama açmaya kalkışınca CD sürücüymüş gibi disk takılı değil diyor. Anlaşılan yanlışlıkla formatladım deyip Win XP üzerinden sağ tuş>Biçimlendir ile formatlamaya çalıştım ama işe yaramadı. Özelliklere baktığımda da RAW formatlı gösteriiyordu. Ben de tam yardım istemek için yazacaktım ama bir google a bakayım dedim ve sorun çözüldü. Belleğe yine de format atmak tek çözüm ve burada nasıl yapılacağı açıklanıyor. http://www.techspot.com/vb/topic17341.html özetle Ayarlar>Denetim Masası>Klasik Görünüm> yönetimsel araçlar>bilgisayar yönetimi ve Depolama altında disk yönetimi ni seçip usb belleğinizi bulun (büyük ihtimal disk1) sonra yandaki beyaz alana sağ tuş tıklatıp bölüm oluştur deyin ve talimatları izleyin.

tranz
06-06-2006, 19:36   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

İİ günler ben istanbul da üniv de öğrenciyim.
Sizin yazınızı okudum ve belki soruma cavep
bulabilirim diye düşündün... Soru şu: Benim Usb m var
ve şimdi RAW diye bir formatta.Yani artık
bilgisayarımda çalışmıyor. DAha dogrusu açılmıyor...
Bana yardımcı olabilirimisiniz?
Çok teşkkür ederim şimdiden...
Not: Disk Yönetiminde disk -2 görünüyor usb ama yanında beyaz boşluk felan yok! Sadece altında okunamaz yazıyor Disk -2 inn altında..
kantarcimehmet@yahoo.com