RE: Hoşgeldiniz...

Süleyman.
28-06-2009, 03:45   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
Alıntı: Selçuk İslamoğlu  
Bugünün Mesajları'nda gördüğünüz durum aslında bir bug'dı... Düzeltildi... Konunun açılma sırasına göre diziliyor artık. Cevapladığınız konuya yanıt gelip gelmediğini Benim... kısmından bakabilirsiniz ;)
Evet, "Benim" bölümünden takip edilebilir. Ama bence eskisi gibi olması daha iyi olurdu. Mesela eski açılan bir konuya biri yanıt verdiğinde, arka sayfalarda kalacağı için, verilen yanlış bir cevabın düzeltilmesi zor olacaktır. Ayrıca tüm yeni cevapları görmek için sayfa dolaşmak lazım bunun için.

Veya "Aktif Konular" bölümü artık düzgün çalışıyorsa da olur. Ama eski forumda çok sorunluydu "Aktif Konular" listelemesi.

Yanılıyor muyum? Bu durumda ne olacak?

OnnuuR
28-06-2009, 03:47   |  #27  
OnnuuR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,675 mesaj

Gördüğüm üçüncü değişiklik, daha şık görünüm ve daha kolay bir kullanımı olduğunu gördüm...

Elinize sağlık...

Selçuk İslamoğlu
28-06-2009, 03:54   |  #28  
Selçuk İslamoğlu avatarı
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
Alıntı: Mustafa Can  
orda kimse yok mu??? Kahkaha

Bu ne panik? Seçeneklerin altlarına doğru bak...

Selçuk İslamoğlu
28-06-2009, 03:55   |  #29  
Selçuk İslamoğlu avatarı
OP CHIP Online
4,133 mesaj
Alıntı: eltahir  
Evet, "Benim" bölümünden takip edilebilir. Ama bence eskisi gibi olması daha iyi olurdu. Mesela eski açılan bir konuya biri yanıt verdiğinde, arka sayfalarda kalacağı için, verilen yanlış bir cevabın düzeltilmesi zor olacaktır. Ayrıca tüm yeni cevapları görmek için sayfa dolaşmak lazım bunun için.

Veya "Aktif Konular" bölümü artık düzgün çalışıyorsa da olur. Ama eski forumda çok sorunluydu "Aktif Konular" listelemesi.

Yanılıyor muyum? Bu durumda ne olacak?

Aktif Konular'ın eski forumda sorunu neydi? Evet, Aktif Konular, Bugünün Mesajları tasarlandığı şekliyle çalışıyorlar. 

Mustafa Can
28-06-2009, 03:57   |  #30  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
2,248 mesaj

oleyyy... oldu Dil çıkarıyorKahkaha

Süleyman.
28-06-2009, 03:58   |  #31  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
Aktif Konular'ın eski forumda sorunu neydi? Evet, Aktif Konular, Bugünün Mesajları tasarlandığı şekliyle çalışıyorlar. 
Mesela "Aktif Konular"da henüz okumadığım "100" mesaj var. 20 tanesini yeni sekmede açıp bakıyorum. Araya işim giriyor, yemek yiyorum vs. "Aktif Konular" sayfasını yeniliyorum; görüntülenen mesaj sayısı 60'a düşüyor. Bazı mesajları okumuşum gibi yapıyor yani sistem. Halbuki ben bazı mesajları tıklamamışım. Veya okuduğum mesajları yeniden okumamışım gibi kalın yazıyor...

Selçuk İslamoğlu
28-06-2009, 04:02   |  #32  
Selçuk İslamoğlu avatarı
OP CHIP Online
4,133 mesaj
Mesela "Aktif Konular"da henüz okumadığım "100" mesaj var. 20 tanesini yeni sekmede açıp bakıyorum. Araya işim giriyor, yemek yiyorum vs. "Aktif Konular" sayfasını yeniliyorum; görüntülenen mesaj sayısı 60'a düşüyor. Bazı mesajları okumuşum gibi yapıyor yani sistem. Halbuki ben bazı mesajları tıklamamışım. Veya okuduğum mesajları yeniden okumamışım gibi kalın yazıyor...

Basit bir bilgiyle başlayayım: Session (Oturum) süresi 20 dakikadır. Session'lar 20 dakika "hareketsiz" (inaktif) kaldıklarında kapatılır ve seni siteden çıkış yapmış kabul eder. Bu kişisel güvenlik gereğidir. Aktif Konular "Son ziyaretinizden bu yana" oluşan mesajlardır. Son ziyaretin de bir önceki girişindir.

Bir diğer deyişle böyle bir durumda, Aktif konuların en üstündeki "Son 1 saat" vb. zaman sürelerini ayarlayabilirsin.

Süleyman.
28-06-2009, 04:10   |  #33  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
 Basit bir bilgiyle başlayayım: Session (Oturum) süresi 20 dakikadır. Session'lar 20 dakika "hareketsiz" (inaktif) kaldıklarında kapatılır ve seni siteden çıkış yapmış kabul eder. Bu kişisel güvenlik gereğidir. Aktif Konular "Son ziyaretinizden bu yana" oluşan mesajlardır. Son ziyaretin de bir önceki girişindir.

Bir diğer deyişle böyle bir durumda, Aktif konuların en üstündeki "Son 1 saat" vb. zaman sürelerini ayarlayabilirsin.

Tamam oturum açma süresi var. O haliyle de sorunluydu. Bu "session" meselesi okuduğum ve yeni yaıt verilmediği halde "okunmamış" olarak sistemin işaretlediği mesajları izah etmiyor yine de.

Ayrıca mevcut sorun daha önemli kanaatimce. "Benim" kısmında göremediğimiz, yani cevap vermediğimiz bir konuya, yanlış bir cevap verilirse, düzeltilmesi hayli zor olacaktır. Eski şekliyle konulara göz gezdirdikten sonra hep ilk sayfada duruyorduk. Şimdi yeni mesajlar için her sayfayı gezmek gerekecek.

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 28 Haziran 2009 04:10
Selçuk İslamoğlu
28-06-2009, 04:14   |  #34  
Selçuk İslamoğlu avatarı
OP CHIP Online
4,133 mesaj

Bugün bölümünde okumadığın mesajların okundu gibi görünmesi bir durum yok şu anda...

" "Benim" kısmında göremediğimiz, yani cevap vermediğimiz bir konuya, yanlış bir cevap verilirse"

Burasını da anlamadım...  Aktif konularda, eğer senin en son session'ından sonra yanıt verilmişse yine görürsün... Hatta aynı session içinde yeni yanıt gelmişse yine görürsün..  Benim sürekli her "yeni" mesajdan sonra, bu konuyu aktif konularda gördüğüm gibi...

Acaba bugün veya aktif konular'ın işleyiş biçimi mi yanlış şekillenmişti kafanızda?

Blackinred
28-06-2009, 04:18   |  #35  
Yıllanmış Üye
356 mesaj

Xp den Vista'ya geçmiş gibi hissettim. Kontrol Paneli oldukça düzenli ve daha iyi olmuş özellikle. Tebrikler..

Süleyman.
28-06-2009, 04:19   |  #36  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
Bugün bölümünde okumadığın mesajların okundu gibi görünmesi bir durum yok şu anda...
O eski forumda hem "Bugünün Konuları" bölümünde hem de "Aktif Konular"da vardı. Yalnız tersi daha sıklıkla oluyordu. Yani okuduğum mesaj, yeni yazıt verilmediği halde okumamışım gibi kalın yazılıyordu. Hem de "session out" olmadan. O çok önemli değildi tabi bence. Fakat ben esas sıkıntımı anlatabildim sanıyorum.

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 28 Haziran 2009 04:19
Selçuk İslamoğlu
28-06-2009, 04:20   |  #37  
Selçuk İslamoğlu avatarı
OP CHIP Online
4,133 mesaj
O eski forumda hem "Bugünün Konuları" bölümünde hem de "Aktif Konular"da vardı. Yalnız tersi daha sıklıkla oluyordu. Yani okuduğum mesaj, yeni yazıt verilmediği halde okumamışım gibi kalın yazılıyordu. Hem de "session out" olmadan. O çok önemli değildi tabi bence. Fakat ben esas sıkıntımı anlatabildim sanıyorum.

Onun nedeni, o konunun içindeki bir mesajın "düzenle" ile yeni tarihte düzenlenmiş olmasından dolayı...
Benim bu konuda bir rehber hazırlamam gerekli anlaşıldı ;)

dextercan
28-06-2009, 04:21   |  #38  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,624 mesaj

Eski arayüz daha iyi gibiydi.Sade ve anlaşılabilirdi.Gerçi buna daha alışmadığımdan olabilir.Birde Selçuk Abi bu anket özelliği gerçekten çok iyi olmuşda bu abartılabilir.Mesela belli anketler kilitlenerek en üstte alınabilir.Bu abartılma meselesi bence çığrından çıkabilir.

Son Düzenleme: dextercan ~ 28 Haziran 2009 04:35
Süleyman.
28-06-2009, 04:37   |  #39  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Hayır, "Bugünün Konuları" ve "Aktif Konular" hakkında bir yanlış anlama yok. Şu an sorun yok gibi. Şimdi benim "Aktif Konular"da okunmuş mesaj görmemem lazım değil mi? Şu an öyle çünkü. Ama eski forumda okunmuş mesajları görüyordum. Okunmuş/okunmamışlar, gerçekteki durum haricinde birbirine karışıyordu. Mesela "Bugünün Mesajları"nda okumadığım mesaj olduğu halde, sayfa yenilediğim zaman bir anda bütün mesajları okumuşum gibi sayfa düzeni oluşabiliyordu. Bunların tamamı yaşadığım şeyler. Yanıldığım bir yer var mı? Sadece bende mi oluyordu bunlar yahu? 

Tabi her zaman olmuyordu bunlar. Ama günde birkaç defa oluyordu en az.

Rehber iyi olur tabi ki ayrıca. :)

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 28 Haziran 2009 04:40
Selçuk İslamoğlu
28-06-2009, 04:40   |  #40  
Selçuk İslamoğlu avatarı
OP CHIP Online
4,133 mesaj
Hayır, "Bugünün Konuları" ve "Aktif Konular" hakkında bir yanlış anlama yok. Şu an sorun yok gibi. Şimdi benim "Aktif Konular"da okunmuş mesaj görmemem lazım değil mi? Şu an öyle çünkü.

Aynen öyle. Aktif Konular Klasik'te yine eski tip görebilirsin. Aktif Konular tamamen, "Okunup okunmadığı" ARTI "son giriş tarihinle" ilgilidir. Diğer forum veya Bugünün mesajlarında Son 2 gün içinde okunup okunmadığıdır. 2 Gün öncesinden daha eski okunmamış mesajlar, okundu kabul edilir.

Selçuk İslamoğlu
28-06-2009, 04:42   |  #41  
Selçuk İslamoğlu avatarı
OP CHIP Online
4,133 mesaj
Alıntı: dextercan  
Birde Selçuk Abi bu anket özelliği gerçekten çok iyi olmuşda bu abartılabilir.Mesela belli anketler kilitlenerek en üstte alınabilir.Bu abartılma meselesi bence çığrından çıkabilir.

Abartılırsa bunun için bir şeyler yapılabilir ama ben korkulanın pek olacağını sanmıyorum.

Süleyman.
28-06-2009, 05:38   |  #42  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Mesela az önce aynı anda "Aktif Konular" ve "Bugünün Konuları"nda sayfa yenilediğimde şöyle bir durum var:

"Aktif Konular"da yedi tane okunmamış mesaj görüyorum:

Ama "Bugünün Konuları"nda on tane okunmamış mesaj görüyorum. Burada bir sorun yok mu? Yoksa ben mi yanılıyorum?

Selçuk İslamoğlu
28-06-2009, 05:42   |  #43  
Selçuk İslamoğlu avatarı
OP CHIP Online
4,133 mesaj

Aynen öyle. Aktif Konular Klasik'te yine eski tip görebilirsin. Aktif Konular tamamen, "Okunup okunmadığı" ARTI "son giriş tarihinle" ilgilidir. Diğer forum veya Bugünün mesajlarında Son 2 gün içinde okunup okunmadığıdır. 2 Gün öncesinden daha eski okunmamış mesajlar, okundu kabul edilir.

Tekrar ;)

Kapalı Hesap (128220)
28-06-2009, 07:51   |  #44  
Kapalı Hesap
395 mesaj

Ellerine sağlık, herşey çok güzel.

Nephysus
28-06-2009, 08:20   |  #45  
Nephysus avatarı
Yıllanmış Üye
171 mesaj

Çok tatlı olmuş gerçekten. Basit ve kullanışlı, tebrikler.

OnlyMann
28-06-2009, 08:32   |  #46  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

Yeni görünüm hoş olmuş.
Ellerinize sağlık.
Hayırlıs olsun

Soul_Reaver
28-06-2009, 09:08   |  #47  
Yönetici
254 mesaj

çok güzel bir çalışma olmuş; yeni forumumuz hayırlı olsun ne diyelim :)

AkyüzCan
28-06-2009, 09:30   |  #48  
Yıllanmış Üye
278 mesaj

Chip Online farkını daha foruma girer girmez hissedebilmek hoştu.Ve de güzel bir pazar sabahı sürprizi oldu benim için. Başta Selçuk İSLAMOĞLU olmak üzere emek veren, düşünce üreten ve de chip online kalitesine yaraşır bir arayüze kavuşmamızı sağlayan tüm chip ailesine yürekten teşekkürler...Alkış

Son Düzenleme: AkyüzCan ~ 28 Haziran 2009 09:38
MBTGROUP
28-06-2009, 10:02   |  #49  
Yıllanmış Üye
2,727 mesaj

Biri bana eski forumda olduğu gibi bugünün mesajları nerden bakılcak söylermi?Üstte bugünün konuları var,bugünün mesajları ayrı oluyordu.Yani mesaj yazan ilk başa yerleşiyordu.Ben yazımı yazdım yine yazdığım konu nerdeyse orda görüldü ama o zaman diğer yazan kişileri takip etmek zor olmucakmı?

Son Düzenleme: MBTGROUP ~ 28 Haziran 2009 10:06
Selçuk İslamoğlu
28-06-2009, 10:05   |  #50  
Selçuk İslamoğlu avatarı
OP CHIP Online
4,133 mesaj
Alıntı: pcword  
Biri bana eski forumda olduğu gibi bugünün mesajları nerden bakılcak söylermi?Üstte bugünün konuları var,bugünün mesajları ayrı oluyordu.

Bugünün mesajları diye bir şey hiç olmadı pcword... Hızlı geçiş'teki Bugünün Konuları daha önce orada duranla aynı...