Realtek Driver Sorunu

harun55
05-06-2008, 14:48   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
55 mesaj

Arkadaşlar bilgisayarımda vista yüklüydü kaldırdım ve xp yükledim ses kartımda bir sorun çıktı ve 3 gündür 3-5 tane arkadş bağlandı ama bir türlü halledemediler sorun inanın çok büyük hale geldi çok yöntem denediler benimle beraber ama olmadı her elini sürüpte yapamayan arkadaşımızın bir kısmı donanımsal hata dediler ama kesinlikle değildir eminim ses kartını söktüm tekrar taktım zaten böyle olsaydı xp kurmadan önce sistemde vista vardı ve ses kartı vistada canavar gibi çalışıyordu sizlerden online yardım bekliyorum çünki buraya yazcağınız çözüm yöntemleri inanın yetersiz kendiniz girip hatayı görmeniz gerekiyor mail adresimi eklerseniz memnun olurum şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum msn: eraycoskun74@hotmail.com

Recep Baltaş
05-06-2008, 15:11   |  #2  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Size WLM üzerinden özel yardım vermeyecek kadar meşgul olduğum için gelip buraya yazdığım cevabı tekrar okumanız gerekecek.

1)Realtek ses kartı demişsiniz sonra da "ses kartını söktüm tekrar taktım" demişsiniz.

Realtek ses kartları, hatta ses yongaları diyelim, anakarta entegredir ve sökülemez. Bu durumda sizn başka bir ses kartınız var ki o da yüksek ihtimalle Creative'dir.

2)Ses kartınız Creative ise Realtek sürücüsü yüklemenize gerek yok. BIOS'tan Realtek'i devre dışı bırakın ve Creative sürücüsünü yükleyin.

3)Donanaımsal bir hata yok. Arkadaşlarınız biraz CHIP dergisi okuması lazım. Bir de bir iki fırın ekmek yemeleri tabii.

supercocuk
05-06-2008, 15:18   |  #3  
supercocuk avatarı
Yıllanmış Üye
550 mesaj

Bende sapıttım bir anda realtek ses kartım var söktüm taktım diyince.Bende realtek kullanıyorum ama sökemiyorum KahkahaRecep baltaş'ın dediği gibi creative ses kartı olabilir ya da hiç fark etmeden ethernet'i sökmüşte olabilirsin Kahkaha

goldman86
11-06-2008, 13:33   |  #4  
Yıllanmış Üye
151 mesaj

Realtek ses kartlarının bir kısmında sürücüyü yüklemeden gerek olan windows günlecellemesini yüklemen lazım aski taktirde kendi aslı dirver ınıda yüklesen çalışmaz."high definition " adlı güncellemeyi yaparak dene birde.

makarna
11-06-2008, 15:06   |  #5  
Üye
93 mesaj

3 kişi 120 fırın ekmek :) katılıyorum