Realtek HD Audio - Ses problemi ubuntu/mint vb.

Boracalin
29-06-2009, 00:21   |  #1  
Boracalin avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj

Arkadaşlar, linux uzmanı arkadaşlar... çok acil yardımlarınızı bekliyorum...  Sorunum şu başlıkta da sırıtan ses kartı... Ne yaptım ne ettimse linuxta hiçbir dağıtımda bunu doğru dürüst tam performans çalıştırmayı beceremedim !!! Tamam ses geliyor ancak XP'de ki sesin yarısı kadar birşey ve üstüne üstlük kulaklık taktığımda ise tam bir fiyasko... Hem kulaklıktan hem hoporlörden ses geliyor Ağlıyor   Kaçtane dağıtım denedim hepsi aynı... Şimdi Ubuntu 9.04 var ama bu dağıtımda da aynı sorun.... Lİnux Mint7 denedim geçen hafta o da aynı... Daha önce Mandriva One 2008 ve 2009 denemiştim onlarda aynıydı... Pardus 2008'de de aynı sorunum vardı... Linux dağıtımlarında; şu lan.t ses kartını Zonk nasıl tam performansta kullanabilirim...??? Nasıl Windowsta ki ses kalitesi ve performansını alabilirim...??? Eğer yardımcı olursanız gerçekten müteşekkür olurum...Alkış (basit bir ev kullanıcısıyım ve linux dağıtımı kullanmak istiyorum. özellikle mint 7 ve ubuntu çok hoşuma gidiyor [zaten mint'te ubuntu tabanlı] valla şu sorunu bir atlatsam windowsa dönersem neyimKızgın)

Boracalin
30-06-2009, 10:32   |  #2  
Boracalin avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,592 mesaj

Ya arkadaşlar yok mu bir anlayan ? Silmiyeyim şimdi gül gibi ubuntuyu :(

JasonWalker
30-06-2009, 15:58   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
90 mesaj

Yönetim bölümünden ses ayarlarına gelerek sesi yükseltebilirsin.

Boracalin
30-06-2009, 19:51   |  #4  
Boracalin avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,592 mesaj
Alıntı: JasonWalker  
Yönetim bölümünden ses ayarlarına gelerek sesi yükseltebilirsin.
O dediğinizi kaç sefer yaptım sesi makul bir seviyeye yükseltebilsekte esas sorun , kulaklık takılınca sistem sanki kulaklık yokmuş gibi hoparlörden ses vermeye devam ediyor... Hem kulaklıktan hem hoparlörden ses geliyor. Hal böyle olunca kulaklık takmanın espirisi kalmıyor...  Ancak kulaklık bana lazım olan bir donanım o yüzden çalıştıramazsam adam gibi; ubuntu ya elvada demek zorunda kalacağım... (adam gibi tanıyamadı donanımı şu linux yıllardır...)

Boracalin
02-07-2009, 14:43   |  #5  
Boracalin avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,592 mesaj

Ya arkadaşlar nasıl çözeriz bu ses ve kulaklık problemini ? Yardımlarınızı bekliyorum...

JasonWalker
02-07-2009, 14:59   |  #6  
Üye
90 mesaj
Alıntı: Boracalin  
Ya arkadaşlar nasıl çözeriz bu ses ve kulaklık problemini ? Yardımlarınızı bekliyorum...
Peki ses denetimi bölümünden PC Speaker'ı kapatıp, diğerlerinin sonuna kadar açmayı denedin mi?

Boracalin
02-07-2009, 20:10   |  #7  
Boracalin avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,592 mesaj
Alıntı: JasonWalker  
Peki ses denetimi bölümünden PC Speaker'ı kapatıp, diğerlerinin sonuna kadar açmayı denedin mi?
Evet hemde bir kaç sefer öyle yapınca ses komple gidiyor hem speaker hem headphone beraber düşüyor gibi. Ancak headphone'dan çok az bir ses geliyor... Ama o sesi duymak içinde kedi falan olmak lazım :) (malum kedilerin köpeklerin kulakları iyi işitir ya) valla sırf bu nedenle kullanamıyorum... kısmet artık xp ile devam bir süre win 7 final çıkınca ona geçeriz...  Çünkü RC1 biraz kastırıyor cpu'yu... olmadı sp2 ile vista ultimate kuracam tekrar....

Boracalin
03-07-2009, 11:53   |  #8  
Boracalin avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,592 mesaj

puffff

kedij
09-07-2009, 01:55   |  #9  
Yıllanmış Üye
142 mesaj

arkadaşım sorunun için aşağıdaki sitede araştırma yapabilirsin ve soru sorabilirsin.