Realtek Problemi

kuzeytekin
15-08-2012, 23:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Benim Sorunum Biraz Farklı Ön Ses Çıkışlarından Ses Almak İçin Realtek Yazılımını Kuruyorum Oluyor Ses Geliyor Fakat Bu Yazılımı Kurunca Msnde Sesli Ve Görüntülü Konuşmada Karşıdaki Kişinin Sesi Gelmiyor Benim Sesim Gidiyor Msn Üzerinden Ses Kurulum Ayarlarına Baktım Windows Üzerindeki Ses Düzeylerini Yani Yapılabilecek Tüm Ayarları Yaptım Fakat Sonuç Alamadım. Fakat Realtek Yazılımını Silersem Msn Sesli Görüşmede Karşıdakinin Sesi Geliyor Ama Bu Seferde Bilgisayarım Önde Bulunan Ses Çıkışları Çalışmıyor.

Anakart Modeli : Asus P5KSE

Asus Sitesinde Anakartıma Ait Windows 7 Ses Driveri Bulunmamaktadır. Vista Ve Xp Var Onlarıda Denedim Sonuç Aynı Realtek Sitesinden Güncel Versiyon Yazılımı İndirdim Sonuç Gene Aynı Lütfen Yardımlarınızı Bekliyorum.

mustafa2116
16-08-2012, 00:33   |  #2  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

sanal ses sürücüsünü (sterio karıştuırıcı) kapatın...

kuzeytekin
16-08-2012, 01:54   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

Onları Nereden Ne Şekilde Kapatacağım Detaylı Açıklama Yapabilirmisiniz

mustafa2116
16-08-2012, 09:48   |  #4  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj

ses ayarlarına girdiğinizde ses karıştırıcısı vardır. Bendeki usb hoparlör olduğunda realtech zaten kurmuyorum. Sana anlatacağım şekilde isimler bu şekle benziyor  biçiminde olcak.

Realtech i kurduğunda realtch tüm driversleri denemek amaçlı kendine ait bir ses yazılımı yükler bu yazılım yeni bir aygıt gibi algılanır ve realtech sterio output  gibi bir isimle ses ayarlarının hoperlörler bölümünde yer alır. Eğer ses sistemini bunun üzerinde yaparsan realtech ayarlarına girip steryonun girdi ve çıktı yönünü  ayarlaman gerekir ki çok zahmetli bir iş.
bunun yerine sistemdeki bu sahte sürücüyü ses hoperlör yönetiminden devre dışı bırakın ve sistem tarafından kullanılmasını engelleyin.
Sistem direk gerçek hoperlörü( eğer başka karıştırıcı yoksa) seçecektir.
MSN de ise seçimi yaparken ses sisteminizin yaklaşık adını seçmeye çalışsın örneğin.
(Bende) USB Audio hoperlör.
Sterio kulaklık..
Ön hup girişi..
4+1 Steryo hoperlör.
Sinema sistemi hoperlörü..

gibi isimler verilir. Genelde ses çıkışları( hoperlör alanları) aygıt şeklinin ismine göre verilir. Steryo kulaklık usb hoperlör gibi isimlerle hangisinin gerçek aygıt olduğunu siz seçebilirsiniz.

kuzeytekin
16-08-2012, 19:54   |  #5  
OP Taze Üye
5 mesaj

Malesef Sorun Hala Devam Etmektedir Dediklerinizi Yaptım Msn Sesli Görüşmelerde Karşıdan Ses Alamıyorum. Realtek Silince Ses Geliyor. Bu Arada 5.1 Ses Sistemi Kullanıyorum.

geceninprensi
16-08-2012, 22:40   |  #6  
geceninprensi avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
84 mesaj

Şu programı indirip, ilk önce kullanmış olduğun pcnin driverlarını güncellememiz gerekiyor. Eğer ki sorun hala devam ediyorsa, problem donanımsaldır, benim görüşüm.

slow speed download

kuzeytekin
18-08-2012, 21:10   |  #7  
OP Taze Üye
5 mesaj

Sorun Hala Devam Etmektedir.

mustafa2116
19-08-2012, 00:41   |  #8  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
3,012 mesaj

sorunun benim dediğim yerden farklı bir ayarı yok ama farklı bir aygıt kurulumu olabilir bilemiyorum bendede almanyadaki pc de olmuştu ses kurulumu ile ses aktarımı aygıtı aynı değildi ben bağdaştırma yapıp kurtarmıştım sorunu..

dead man
19-08-2012, 03:11   |  #9  
dead man avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
1,341 mesaj

Karşı Taraftaki Arkadaşın'da Bir Sorun Olabilir Bunu Kontrol Ettiniz mi ?