Realtek ses kartı cızırtı sorunu

novomynak
24-08-2010, 17:00   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
96 mesaj

merhaba

Casper Nirvana laptopum var. vista kullanırken laptopla birlikte verilen realtek high definition audio driver r1.91 programını kurdum ve sorunsuz bi şekilde kullandım.Fakat Windows 7 Yükleyince Programı yüklerken kurulumda hata aldım ve programın windows 7 uyumlu olmadıgını düşündüm kendimce.Daha sonra realtekin sitesinden windows7 uyumlu bi driver indirdim kurulum başarılı oldu fakat bilgisayar yeniden başlayınca bütün sesler cızırtılı gelmeye başladı.Programı sildim ses normale döndü.driversiz ses alabiliyorum fakat daha yüksek performans için driver istiyorum . Acaba Yanlış Driver mı indirdim yoksa başka bi sorun mu var?
Cevaplarınızı bkliyorum.Şimdiden Teşekkürler

Stalion
17-08-2011, 18:38   |  #2  
Taze Üye
1 mesaj

bu sorunun aynısı bende var.ne olur biri yardım etsin...

kartal7
24-08-2011, 17:26   |  #3  
kartal7 avatarı
Yıllanmış Üye
380 mesaj

benimde asus anakartımda vistada aynı sorun vardı.sounmax tam adını unuttum ses sürücüsü vistada cızırtı yapıyordu. sistemi yenilediğim için öyle bir sorum kalmadı. sorun ses kartının sadece xp kadar işletim sistemini desteklemesi üretici yeni sürücü çıkarması o ses kartının sürücüyü kabul etmesi demek değildir.  bu firmaların yeni yada eski bir satış politikası devam ediyor.

NkrL_Gg
26-08-2011, 20:18   |  #4  
Taze Üye
13 mesaj

daha yeni güncel driverları bul indir.
bide relatek kontrol center da oda ayarları(banyo-oda-mağara vs.) ve equalizer gbi ayarlar var. onları biraz kurcala. yine realtek kontrol centerda sağ altta olsa gerek bilgi butonu var. oraya tıkla ve ses kartı sürümüne uygun driverı indir. mesela benim relatek hd ses kartının sürümü  """alc888b"""

torodo
28-08-2011, 00:27   |  #5  
torodo avatarı
Yeni Üye
26 mesaj

Hiç boşuna netten güncel driver indirmeyin beyler ....... Windows 7 desteği yok onların bir çoğunda realteki kurmasanda cızırtı yapıyor bazılarında realteki kurduğunda.... 
Yani yapacak bişey yok malesef ....

Kapalı Hesap (200174)
28-08-2011, 01:21   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

windows 7 ultimate var laptopta kurulu şu sürümü net ses veriyor kendim kullanıyorum..
realtek 6.0.1  bu sürümü bulmanız gerek ben çok uraştım doğru sürücüyü bulana kadar minimum
15 defa kur kaldır yabtım...