Reboot and select proper Boot device hatasıı

DoNtSpEaK
19-09-2012, 05:30   |  #1  
DoNtSpEaK avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
35 mesaj

Selam beyler

Benim sorum 2 günde bir pc yi açtığımda bu hata çıkıyor daha pcyi alalı 6 ay felan oldu bu lanet hata aldığımdan beri var kaç tane bilgisayarcıya götürdüm onlara götürünce açılıyor.bişey yok diyolar eve geliyorum yine aynı. 2 3 defa ayrı bilgisayarcılara götürdüm ikiside format attı yolladı bi sorun yok diyolar .ertesi gün pc yi açıyorum Reboot and select proper Boot device diye hata veriyor şimdiye kadar 200 kere reset atmışımdır istediği zaman açılıyo açılmıyo sorun nedir anlamadım. bi kaç yerden okudum bios la ilgiliymiş diyolar first boot device hdd olcakmış bende öyle bişey yok anakartımın markası asus sabertooth 990 fx biosu çok karışık boot menüsünde size sormak istediğim bu iki seçenek nasıl olmalı sizce alakası varmıdır?
Boot option #1 dvd writer
Boot option #2 hdd

bundan olabilirmi sizce biostan oynamam gereken yer varmı?bugün bilgisayarcıyı aradım yine aynı hatayı verdiğini söledim.bu seferde senin hdd bozuktur büyük ihtimal garantiye verdiyo geçen çalışıyo bi sorun yok diyodu kafayı yedirtecek bana. şuan şansıma pc açıldı hiç bi sorun yok yarın bigün yine aynı hatayı vereceğini biliyorum.. bilen arkadaşlar yardım etsin getir götür pc bozulacak kasada cooler master haf x 942 tek kişi bile götürmesi zor sizce bu sorunu nasıl hallederim?

Son Düzenleme: DoNtSpEaK ~ 19 Eylül 2012 05:31