RECOVERY ile ilgili sorularım

crackerteam
30-06-2009, 22:27   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

yardımcı olursanız sevinirim;

1-laptopu alınca recovery dvdlerimi olusturdum.Recovery(D) bolumude odvd lere yazılıyormu,yazılıyorsa recovery(D) bölümüne gerek varmı yanisilebilirmiiz?

2-sistem ile ilgili bir sorun oldugu zmn ben vistaya bu recoverydvdleri ile geri donebiliormusum.Peki diger suruculer ve hpyazılımlarıda bu olaya dahilmi?

3-hp pavilion modelinde biosa nsl gireiblrm f1 e bastım sistem testi ile ilgili acıklamalar varda.

4-ben recovery(D) bolumune ellemeden c yi kuculttum ve 4 e boldum obolumlerde birine xp kurmam da bi sorun cıkar mı ve eger cıkazsa
sistem acılısında F11 recovery menusu bu xp kuracaım zmn gider mi?

arkadaslar biliorm ki cogumuzun kafasında bu sorunlar vardır cevaplarsak sevinirm ...

Süleyman.
01-07-2009, 00:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

1. Recovery bölümünü DVD'ye yazdıysanız, aslında artık o bölüme gerek yok. Fakat o bülümün sürücü harfi D değildir gibime geliyor benim. Onu kontrol edin. Eğer sabit diskiniz yeterince büyükse bence o bölümü silmeyin. Faydası olur, zararı olmaz.

2. Fabrika ayarlarına, ilk aldığınız şekline döner. Sizin sonradan yaptığınız ilave veya çıkartmalar sıfırlanır.

3. F2 ile girebilirsiniz büyük ihtimalle.

4. XP kurabilirsiniz fakat açılışta Vista'yı görmez. Onun yerine Windows 7 kurmanızı öneririm. Üstelik sisteminiz yeterli ise hiç de gerek yok XP kurmaya.

Banned
01-07-2009, 00:20   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

1-laptopu alınca recovery dvdlerimi olusturdum.Recovery(D)bolumude odvd lere yazılıyormu,yazılıyorsa recovery(D) bölümüne gerekvarmı yanisilebilirmiiz?

Eğer dvd leri oluşturduysanız nero ile dvdlerin doğruluğunu mutlaka kontrol edin. Örneğin dvd kopyala seçeneği ile dvd leri n kopyasını oluşturmayı deneyin. Bazan dvdler hatalı oluşturulabilliniyor.  Eğer dvd lerde proplem yoksa hp nin xp sistemlerinde birde kurtarma araçları cd si oluştur seçeneği vardı. Sizin sisteminizdede varsa (bakınız başlat tüm programlar hp pc help tools) cd yi oluşturun ve o cd ile sistemi açın (cd yi boot edin) karşınıza recovery bölümünü kaldırma ve diski bölme (c diskini) seçenekleri çıkacaktır. Artık recovery böümünü sorunsuzca kaldırabilirsiniz.  Eğer kurtarma yaparken tam kurtarma seçerseniz recovery bölümü yeniden oluşturulacaktır.

2-sistem ile ilgili bir sorun oldugu zmn ben vistaya burecoverydvdleri ile geri donebiliormusum.Peki diger suruculer vehpyazılımlarıda bu olaya dahilmi?

Sistem kurtarmada karşınıza iki seçenek çıkar. Birincisi standart sistem kurtarma. Bunu seçtiğinizde bilgisayarınızda pek değişiklik olmaz, sadece sürücüler ve sistem dosyaları yeniden yüklenir. İkincisi tam sistem kurtarma. Bunu seçerseniz bilgisayarınız ilk aldığınız gün nasılsa o şekilde karşınıza çıkar. Sürücüler ve yazılımlar dahil.

3-hp pavilion modelinde biosa nsl gireiblrm f1 e bastım sistem testi ile ilgili acıklamalar varda.

F11 tuşuna basarak girebilirsiniz.

4-ben recovery(D) bolumune ellemeden c yi kuculttum ve 4 eboldum obolumlerde birine xp kurmam da bi sorun cıkar mı ve eger cıkazsa
sistem acılısında F11 recovery menusu bu xp kuracaım zmn gider mi?

Ya xp yi kuramazsınız yada recovery bölümü çalışmaz hale gelir. Hatta vistay bile açamayabilrsiniz.  Ancak recovery bölümünü kaldırdıktan sonra nette biraz araştırmayla sorunu çözebilirsiniz. Konuyla ilgili burdada epeyce bir yazılar yazmıştım.

crackerteam
01-07-2009, 14:04   |  #4  
OP Taze Üye
12 mesaj

verdiginiz  cvplar  beni   cok biliglendirdi   tskler...Simdi  xp  kurma  ile  ilgili  arastırma  yapmam lazım
xp  aero live  tum satalar  entegreli  ve  umarım  yazdıınız  yazıları  forumda aratrak bulurum
recovery  dvdleri  eski hdd  bolumlerindeki  verileride siliyormu ki?

crackerteam
01-07-2009, 14:13   |  #5  
OP Taze Üye
12 mesaj
Alıntı: Süleyman.  
1. Recovery bölümünü DVD'ye yazdıysanız, aslında artık o bölüme gerek yok. Fakat o bülümün sürücü harfi D değildir gibime geliyor benim. Onu kontrol edin. Eğer sabit diskiniz yeterince büyükse bence o bölümü silmeyin. Faydası olur, zararı olmaz.

2. Fabrika ayarlarına, ilk aldığınız şekline döner. Sizin sonradan yaptığınız ilave veya çıkartmalar sıfırlanır.

3. F2 ile girebilirsiniz büyük ihtimalle.

4. XP kurabilirsiniz fakat açılışta Vista'yı görmez. Onun yerine Windows 7 kurmanızı öneririm. Üstelik sisteminiz yeterli ise hiç de gerek yok XP kurmaya.
sistemim cok  hızlı  da solid2006  programını da  xp  de kullanmak  istiorm (sanal  da  kullanırım vista da  ama  xp  lzm  bazı   prgramlar  için)