recovery

cristie
20-07-2010, 23:21   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

selam arkadaşlar yeni bir bilgisyar aldım yanında dvd vermediler fakat D:/ dürücüsünde recovery var bunu dvd ye yazmam lazmam lazım yardımcı olabilecek arkadar varmı  çok acil..:(

VOY
20-07-2010, 23:33   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
922 mesaj

Sistemde daha değişiklik yapmadan, yada yapmışsanız bile Sistem Onarım Diski Oluşturun ve gerekli adımları takip edin.

noleafclover
20-07-2010, 23:51   |  #3  
Yıllanmış Üye
311 mesaj
Alıntı: VOY  
Sistemde daha değişiklik yapmadan, yada yapmışsanız bile Sistem Onarım Diski Oluşturun ve gerekli adımları takip edin.
e zaten adam bunu soruyor nasıl yapacağım diye??
Cevap mı şimdi bu verdiğin!
Artı sistemde değişiklik yapsa ne olur isterse 5 sene sonra 50 format atatıktan sonra bile bu işi yaparsın!

Arkadaşım bilgisayarının markasını yazmamışsın  ama genelde bilgisayar ile gelen ve bu recovery setini oluşturmanı sağlayan bir program vardır.Tüm programlarda veya program files ta ara markaya göre ismi değiştiği için net ismini söyleyemiyorum.Mesela ben Asus kullanıyorum ve adı AI Recovery Burner
bu programı çalıştırdığında herşeyi o yapar zaten sen sadece 3-4 tane iyi dvd hazırla okadar

Son Düzenleme: noleafclover ~ 20 Temmuz 2010 23:52
mht94ult
21-07-2010, 00:02   |  #4  
Yıllanmış Üye
382 mesaj
Alıntı: noleafclover  
e zaten adam bunu soruyor nasıl yapacağım diye??
Cevap mı şimdi bu verdiğin!
Artı sistemde değişiklik yapsa ne olur isterse 5 sene sonra 50 format atatıktan sonra bile bu işi yaparsın!

Arkadaşım bilgisayarının markasını yazmamışsın  ama genelde bilgisayar ile gelen ve bu recovery setini oluşturmanı sağlayan bir program vardır.Tüm programlarda veya program files ta ara markaya göre ismi değiştiği için net ismini söyleyemiyorum.Mesela ben Asus kullanıyorum ve adı AI Recovery Burner
bu programı çalıştırdığında herşeyi o yapar zaten sen sadece 3-4 tane iyi dvd hazırla

Kardeş bende de sistem kurma cdsi vermediler.Güzel açıklamışsında o markası her neyse;mesela bende Lg Smart Recovery.Bunu nasıl dvdye yazcam birde onu açıklarsan.Ya da istersen link verirsen seviniriz... 

noleafclover
21-07-2010, 00:29   |  #5  
Yıllanmış Üye
311 mesaj
Alıntı: mht94ult  

Kardeş bende de sistem kurma cdsi vermediler.Güzel açıklamışsında o markası her neyse;mesela bende Lg Smart Recovery.Bunu nasıl dvdye yazcam birde onu açıklarsan.Ya da istersen link verirsen seviniriz... 
LG Smart Recovery simgesine çift tıklayarak LG Smart Recovery uygulamasını çalıştırın.
Sistem Yedekleme simgesine tıklayın.

Aşağıdaki ekran çıktığında yedekleme yapılacak konumu seçin.

DVD, CD, HD DVD, Blu-ray Disc'ten birini seçerseniz, geri yükleme amaçlı bir Ortam Diski oluşturulacak ve sistemi sadece Ortam Diski ile başlatarak kurtarabileceksiniz.
Yedekleme konumları ürün özelliklerine bağlı olarak değişebilir. 

Tam Yedekleme ya da Kısmi Yedeklemeyi seçin ve Göz at düğmesine tıklayın.
Kısmi Yedeklemeyi sadece Tam Yedeklemeyi önceden çalıştırdığınızda ve sistem yedekleme verilerini tamamladığınızda seçebilirsiniz.

Yedekleme dosyasını kaydedeceğiniz konumu belirleyin, dosya adını yazın ve Kaydet düğmesine tıklayın.

Kısmi Yedeklemeyi seçtiyseniz, mevcut tam yedekleme verisini seçin ve Aç'a tıklayın.

Tam Yedekleme konumunu belirlemek için işlemi tamamladığınızda İleri'ye tıklayın.

Seçtiğiniz sistem yedekleme tercihlerinizi kontrol edin ve Tamam düğmesine tıklayın.

Sistem yedeklemesi işlemini gösteren ekran görünür.

Sistem yedeklemesi tamamlandıktan sonra, Tamam'a tıklayarak işlemi bitirin.

Çok mu zor yani biraz araştırmak?2 dakkalık aramanın sonunda
Son Düzenleme: noleafclover ~ 21 Temmuz 2010 00:33
VOY
21-07-2010, 01:06   |  #6  
Yıllanmış Üye
922 mesaj

@noleafclover Windows 7'nin en güzel özelliklerinden biri aramayı çok kolay ve kısa yoldan yapmak. Ben bunu yazarak bunu kastettim. Yani "Sistem Onarım Diski Oluştur" yada buna yakın sistem onarım vb. bir şey yazdığında zaten bu işlemi gerçekleştirmesi için Windows bileşenini buluyor. "Artı sistemde değişiklik yapsa ne olur isterse 5 sene sonra 50 format atatıktan sonra bile bu işi yaparsın!" yazmışsın acaba burada benim demek istediğmi anladın mı ?? Sistemte değişiklik yapmadan derken, burada Windows 7 bileşenlerinde ve kayıt defterinde bileşenlerin doğru çalışmasını engelleyecek bir değişiklik yapmadan anlamına getirdim. Bunun yok 50 format v.b. saçmalıklarla ilgisi yok. Önce anla veya yazılanları anlamak için bir uğraş ver sonra eleştirisel bir yorum yap .

Son Düzenleme: VOY ~ 21 Temmuz 2010 01:08
cristie
21-07-2010, 01:23   |  #7  
OP Taze Üye
6 mesaj

arkaadaşlar yorumlarınız için teşekkürler ama anlamadım bilgisayarın markası toshiba d sürücüsünde hdd recovery dosyası var ben bunu format diski olarak yazamazmıyım yardımcı olursanız çok sevinirim..:)

noleafclover
21-07-2010, 01:43   |  #8  
Yıllanmış Üye
311 mesaj
@noleafclover Windows 7'nin en güzel özelliklerinden biri aramayı çok kolay ve kısa yoldan yapmak. Ben bunu yazarak bunu kastettim. Yani "Sistem Onarım Diski Oluştur" yada buna yakın sistem onarım vb. bir şey yazdığında zaten bu işlemi gerçekleştirmesi için Windows bileşenini buluyor. "Artı sistemde değişiklik yapsa ne olur isterse 5 sene sonra 50 format atatıktan sonra bile bu işi yaparsın!" yazmışsın acaba burada benim demek istediğmi anladın mı ?? Sistemte değişiklik yapmadan derken, burada Windows 7 bileşenlerinde ve kayıt defterinde bileşenlerin doğru çalışmasını engelleyecek bir değişiklik yapmadan anlamına getirdim. Bunun yok 50 format v.b. saçmalıklarla ilgisi yok. Önce anla veya yazılanları anlamak için bir uğraş ver sonra eleştirisel bir yorum yap .
arkadaşım bilmediğin bir konuda niye hala yorum yapıp saçmalıyorsun?
Anlaşılıyor ki dizüstü bilgisayarlrın gizli bir recovery bölüntüsü ile geldiğinden burada bir sistem yedeği olduğundan ve arkadaşın sorusunun bu hdd deki recovery bölüntüsünü dvd ye yazdırmakla alakalı olduğundan zerre haberin yok 
Senin dediğini anlamaya niye çalışayım ki?
Sen adamın sorusunu doğru dürüst okumamışsın konuya zır cahilsin gelmişsin saçmalamışsın beni neden anlamıyorsun diyorsun.
Tekrar söylüyorum;
Arkadaş sisteminin bir imajını almak istemiyor, recovery bölüntüsünü dvd ye yazdırmak istiyor!

Arkadaşım bir saattir ne anlatıyoruz sana 
bunun için toshibanın bilgisayarına zaten yüklediği bir program vardır onu çalıştıracaksın ve dvd tepsisine senden istediğinde boş dvd koyacaksın bunun neresini anlayamadın ki?

mht94ult
21-07-2010, 01:53   |  #9  
Yıllanmış Üye
382 mesaj

Kardeş resimden anladığım kadarıyla sen sabit sürücü yerini seçmişsin onu DVD olarak seçmek gerekmiyor mu DVD'ye yazılması için...

VOY
21-07-2010, 01:59   |  #10  
Yıllanmış Üye
922 mesaj
Alıntı: noleafclover  
arkadaşım bilmediğin bir konuda niye hala yorum yapıp saçmalıyorsun?
Anlaşılıyor ki dizüstü bilgisayarlrın gizli bir recovery bölüntüsü ile geldiğinden burada bir sistem yedeği olduğundan ve arkadaşın sorusunun bu hdd deki recovery bölüntüsünü dvd ye yazdırmakla alakalı olduğundan zerre haberin yok 
Senin dediğini anlamaya niye çalışayım ki?
Sen adamın sorusunu doğru dürüst okumamışsın konuya zır cahilsin gelmişsin saçmalamışsın beni neden anlamıyorsun diyorsun.
Tekrar söylüyorum;
Arkadaş sisteminin bir imajını almak istemiyor, recovery bölüntüsünü dvd ye yazdırmak istiyor!

Arkadaşım bir saattir ne anlatıyoruz sana 
bunun için toshibanın bilgisayarına zaten yüklediği bir program vardır onu çalıştıracaksın ve dvd tepsisine senden istediğinde boş dvd koyacaksın bunun neresini anlayamadın ki?
1. Bilmediğim konulara yorum yazdaydım bu foruma kayıt olduğum günden beri çok mesajım olurdu.
2. "selam arkadaşlar yeni bir bilgisyar aldım yanında dvd vermediler " İbaresini oku ve anlamaya uğraş ver.Benim cevap vermek isedğim kısım burası. Sen "D:/ dürücüsünde recovery var " kısmına cevap vermişsin.
3."zır cahilsin gelmişsin saçmalamışsın" yazmışsın. Konuşmalarına dikkat et! Zır cahil olarak gelen sensin. Sorunun "D:/ dürücüsünde recovery var "  kısmına takılıp kalma  "selam arkadaşlar yeni bir bilgisyar aldım yanında dvd vermediler " diye bir ibare var. Burda yazanı anlamak için zeki olmana gerek yok. Denilmek istenileni anlamıyan ben değilim sensin ve bunu halen sürdürüyorsun. Biraz uğraş göster.
Birde sinirlenipte "Arkadaşım bir saattir ne anlatıyoruz sana " gibi millete sataşma. Burada kimsenin birbirine nazı geçmez. Adam anlamadıysa ya anlatırsın yeniden yada mesaj atmazsın. Unutma burası CHIP Online Forum.

Son Düzenleme: VOY ~ 27 Temmuz 2010 00:14
noleafclover
21-07-2010, 01:59   |  #11  
Yıllanmış Üye
311 mesaj
Alıntı: mht94ult  
Kardeş resimden anladığım kadarıyla sen sabit sürücü yerini seçmişsin onu DVD olarak seçmek gerekmiyor mu DVD'ye yazılması için...
arkadaşım ben lg kullanmıyorum o resmi de lg nin sitesinden aldım yani örnek olsun diye
ama evet dvd yi seçeceksin
lg nin sitesinde kullanma kılavuzları var ben r580 denk geldi onunkini indirip resmi oradan aldım sende kendi modelinin sayfasını bul ve indir istersen

noleafclover
21-07-2010, 02:09   |  #12  
Yıllanmış Üye
311 mesaj

2. "selam arkadaşlar yeni bir bilgisyar aldım yanında dvd vermediler " İbaresini oku ve anlamaya uğraş ver.Benim cevap vermek isedğim kısım burası. 
Arkadaşım sen Türkçe biliyor musun?"selam arkadaşlar yeni bir bilgisyar aldım yanında dvd vermediler fakat D:/ dürücüsünde recovery var bunu dvd ye yazmam lazım"cümlesinden  sen ne anladın Allah aşkına rica ediyorum bi anlatta ben de anlayayım?Bu cümleden senin söylediğin anlamlar nasıl çıkıyor çok merak ettimÇok mu zor "ha haklısın ben soruyu okumadan anlamadan cevap vermişim" deyip hatanı kabul etmekte bu kadar demogoji yapıyorsun?

VOY
21-07-2010, 02:14   |  #13  
Yıllanmış Üye
922 mesaj

Ben ne kadar anlatmaya çalışsam sen o kadar anlamayacak ve muhalefet olacaksın. Bu yüzden gerek yok tartışmamıza. Kapatıyoruz tartışmayı burada, forumu boş boşuna meşgul etmeyelim   .

Son Düzenleme: VOY ~ 21 Temmuz 2010 02:17