Registry Ayar Programı

shurzan
03-05-2007, 03:44   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Adı: SHURZANOP
Sürüm 1.1
Boyut :834 Kbyte
Lisansı: Ücresiz
İşletim sitemi: Windows XP / 2003 / Vista
Dili: Türkçe
Üretici: Yaşar AKTAŞ
Email: AktasYasar@hotmail.com
Adres: http://www.kapikaya.com/Shurzanop

SHURZANOP Windows XP ve üzeri işletim sistemlerinin kayıt kütüğünde 70 yakın varsayılan ayarların özelleştirilmesini sağlıyarak işletim siteminizin daha stabil daha hızlı ve özelleştirilmesini sağlar.

SHURZANOP ile; MicroSoft sorgulamasını kapatabilir, Bilgisayarınızın yeniden başaltıldığında dosya görümlerini hatırlaması sağlanabilir, Mouse sağ kilik menüsüne bir çok seçenek ekleyebilir, İnternet Explorer ayarlarını özelleştirebilir, Windows'un geriplanda çalışan Servislerini yönetebilir, Bilgisayarınızda olan oturum hesapların başlatma şekillerini özelleştirebilir, Sisteminize bağlı Disk sürücülerini dikkatsiz kullanıcıların gözünden uzak tutmak amacıyla gizleyebilir ve Windows'un gizli uygulamarına kolayca erişmenizi sağlayabilmek gibi ve daha bir çok özellikleri ile kullanıcı hedef kitlesine yönelik geliştirilmiş yerli yazılımdır.
Örneğin:
"Hesaplar" penceresinde tüm hesapları görebilir diledğiniz hesabı 'Hoşgeldiniz' karşılama ekranından gizleyebilirsiniz,

"Sürücüler" penceresinde Sisteminizde aktif disk sürücülerin teknik özellikleri ile tüm listesini görebilir isterseniz dilediğiniz sürücüyü dikkatsiz kullanıcıların gözünden uzak tutabilir gizleyebilirsizniz,

"Servisler" penceresinde MicroSoft'un izin verdikleri ve izin vermedileri de dahil olmak üzere sisteminizde tüm servislerin tam listesini görebilir diledğiniz servisi 3 değil 5 değişik şekilde çalıştırabilirsiniz ve

"Windows uygulamaları" penceresinde Windows işletim siteminizde belkide hiç rastlamadığınız saklı uygulamarın listesini görebilir dilediğini kullanabilirsiniz.

asimileci
03-05-2007, 08:09   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,996 mesaj

alternatif olabilir ama register işinde kral olamaz.
registry mechanic ve ccleaner varken hele

yinede ellerine sağlık yapanın bir türk mü yapmış bunu
tebrikler,başarılarının dewamını dilerim.