Reklam Virüsü

tyrael_
21-07-2013, 19:16   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

arkadaşlar ben google chrome kullaniyorum ve son bir haftadir flycell isimli sitenin reklamlari bilgisayarimi ele geçirdi . sürekli ve alakasız sitelerde 3 gol at iphone kazan gibi reklamlar çıkıyo ve hepsinin altinda da ortak olarak flycell.com ve bu reklam bu siteye ait değildir ibaresi çıkıyo. Artık bu reklam google facebook ve her türlü sitede sürekli çıkıyo ve çoğuda oldukça bel altı reklamlar . Bundan nasil kurtalabilirm acaba . Vista kullaniyorum

murat5038
22-07-2013, 21:51   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

virüs olduğunu sanmıyorum toolbar veya Bir eklentiden kaynaklıdır.

İlk olarak İmzamda ki Kaspersky IS ile güncelle ve sistemi tarat. Sonra Program kaldırdan Toolbar veya bilmediğin gereksiz ne varsa kaldır. Tarayıcının Eklentiler Plugins vs bu bölgelerine bkın tanımadığınız veya kullanmadığınız ana bileşenler hariç silin kaldırın.

padisah
23-07-2013, 00:16   |  #3  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj
Alıntı: tyrael_  
arkadaşlar ben google chrome kullaniyorum ve son bir haftadir flycell isimli sitenin reklamlari bilgisayarimi ele geçirdi . sürekli ve alakasız sitelerde 3 gol at iphone kazan gibi reklamlar çıkıyo ve hepsinin altinda da ortak olarak flycell.com ve bu reklam bu siteye ait değildir ibaresi çıkıyo. Artık bu reklam google facebook ve her türlü sitede sürekli çıkıyo ve çoğuda oldukça bel altı reklamlar . Bundan nasil kurtalabilirm acaba . Vista
  Emsisoft antimalware ile bilgisayarını tarat ve bulunanları sil. https://www.chip.com.tr/forum/emsisoft-anti-malware_t268186.html
Adwcleaner ile reklamlar'dan kurtul. http://www.tamindir.com/adwcleaner/

okinkurt
24-07-2013, 13:42   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

Spy bot S&d kullanın zararlıları sildikten sonra sistemi bağışıklayın birdaha birşey bulaşamaz :)