Remote administrator

sedatuysal52
30-12-2006, 10:01   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
112 mesaj

merhaba, network te bilgisayarları yönetmek için kullanmak için remote administrator 2.1 kullanıyorum. Ancak güvenlik duvarı açık(aktif) olduğu için bağlantı kuramıyorum. güvenlik duvarı kapatılırsa erişim yapabiliyorum. ancak güvenlik duvarı aktif olduğu halde erişme durumu var mı? veya başka bir program var mı? bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. saygılarımla...

theironman
30-12-2006, 13:42   |  #2  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

bu kadar sık konu açmana gerek yoktu ya.

black_flood
30-12-2006, 15:17   |  #3  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

remote admin kullanmanın amacı eğer ful sistem yönetimi yapmak ise uzaktaki pcde pcanyware öneririm bir diğer alternatif ise remote desktop buda bütün windowslarda olan bir özellik (win98,me ve 2000 hariç 2000'ede bu özellik eklenebilir)ayrıca windows firewaldan gerek port atayarak gerekse izinlerden remote admini listeye ekleyerek bunu sorunsuz şekilde yapmak mümkün ama en garanti firewall yöntemi xplerde 3. parti uygulama olarak adlandırılan zone alarm,seagate firewal ve antiivirüs yazılımlarınla birlikte gelen yazılımlardır.vistada bunlarda gerekmemektedir.ayrıca bir dipnot xp home edition pclerde bu tarz uygulamaları kullanırken izinlerde ve kısıtlamalarda %95 problem çıkmaktadır xp professional yada 2003 server vista client  longhorn server bu saydıklarımda sadece çok sağlıklı bir şekilde çalışmaktadır.3. parti yazılımlar hem giden hemde geleni kontrol ettiği için daha güvenli olacak çalışmaların xp tek yönlü olduğu için karşıdan gelen istek ve cevap paketlerini genelde engelliyor remote yazılımlarında.

Der Rote BaroN
31-12-2006, 02:39   |  #4  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Black flood, ayrıntılı bilgilendirme için teşekkürler. Eksik bilgilerimi tamamladın.

Son Düzenleme: Der Rote BaroN ~ 31 Aralık 2006 02:49
sedatuysal52
08-01-2007, 08:08   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
112 mesaj

teşekkür ederim. ancak ben remote admin 2.1 i kullanıcının o an ne yaptığını görüp müdahele etmek istediğim için kullanıyorum. gayet de kullanışlı. Ancak güvenlik duvarını aşmak için ise bu programın kullandığı TCP/4899 portunu açıyorum ancak yine engel koyuyor. bu durumda ne yapacağımı bilmiyorum. saygılarımla..