Reset

rahti
28-06-2010, 21:06   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
35 mesaj

Selam arkadaşlar
pc ye reset attığımda güç düğmesinden bazen windows başlatılamadı bunun nedeni yazılım veya donanım değişikliliği olabilir ve güvenli mod olağan şekil vs die seçenekler çıkıyor kafama takılan anakartta sorun yanma veya ramlarde sorun olmuş olabilirmi.+Herzaman olmuyor bazen iste resetten sonra pc açılırken kapanıp açılıyor kendiliğinden. Pc yeni formatlanmış sürücü güncelleştirme herşey tamdır.

İntel E8500 3.16 işlemci
MSI Neo P45 anakart.
4gb ddr2 ram
HD4890 ekran kartı
FSP EPSİLON 80 PLUS 700W

enestalha
28-06-2010, 21:29   |  #2  
enestalha avatarı
Yıllanmış Üye
198 mesaj

ANAKARTINDA YANMA OLSA SİSTEMİ HİÇ AÇAMAZSIN,
RAMLERDE SORUN OLSA YİNE SİSTEMİ AÇAMZSIN. RAM YANMIŞ OLSA KASA AÇILIRKEN KASA RESMEN ÖTER.
RESET DEĞİL DE AÇMA KAPAMA DÜĞMESİNDEN RESMEN PCYİ KAPATIP AÇIVERMİŞSİN GİBİ GELDİ BANA. HA BUARADA PC Yİ RESET ETMEYE İTEN GEREKÇE NEDİR. DURUP DURURKEN RESET EDİLMEZ. RESET ETMEYE GEREKTİREN GEREKÇEYİ AÇIKLARSAN BELKİ DAHA SİHHATLİ YANITLAR BULABİLİRSİN.

Dgn_can
28-06-2010, 21:52   |  #3  
Üye
84 mesaj

bi parça yanmış olsa sistemi hiç açamazsın reset atmak bilgisayara zaten zorunda kalmadıkca atılmamalıdır resetten sonra onu yapması ön yükleme hatasıdır her zaman olmaz ama devamlı reset atamn ramlerine bir gün zarar verebilir

IceManF1
28-06-2010, 22:19   |  #4  
IceManF1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,546 mesaj

Buradakileri dene.
https://www.chip.com.tr/forum/mavi-ekran-reset-donma_t103367.html

rahti
28-06-2010, 22:24   |  #5  
OP Yeni Üye
35 mesaj

Bir kaç kişiye sordum anakartta sorun olabilir dedikleri için bu konuyu açma gereği duydum.Pc ye açma kapama düğmesinden değiL reset düğmesinden reset attığımda bu uyarılar geliyor ve pc açılırken kapanıp kendiliğinden açılıyor+monitörüm eski olduğu için ekran kartı monitör uyumsuzluğundan bazen pcim bazı programlara yanıt vermeyince reset atmak zorunda kalıyorum.

IceManF1
29-06-2010, 11:35   |  #6  
IceManF1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,546 mesaj

Bu konunun monitör-ekran kartı ile ilişkisi yok.
Anakartta sorun olacağını düşünüyorsan, yapman gereken şey BIOS güncellemek.
https://www.chip.com.tr/forum/win ... celleme_t85718.html

enestalha
29-06-2010, 17:51   |  #7  
enestalha avatarı
Yıllanmış Üye
198 mesaj

bios güncellemesi olabilir.
yalnız arkadaşın kullandığın os nedir onu bilmiyoruz.
rami falan gayet iyi, sistemin donmaması gerekir. ancak kullandığı os kararlı değilse, veya bir çok kez instal  uninstal yaptıysa, yani işletim sistemi çöplüğe döndüyse de sıkıntı yaşar. olay günlüğünü kontrol etse  işletim sistemiyle ilgili sıkıntısı olup olmadığı konusunda fikir sahibi olbilir. Böyle olunca gereksiz resetlerden kurtulur