resim kaydırma programı ...!!!!!!!

dusrockxs
03-11-2006, 10:12   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

arkadaslar programda bulunan bir kac buyukresmi saga sola yukarı asagıya kaydırıcak bi program yazmak istiorum.. örneğin 2 tane resim war birisi manzara resmi birisi ew programda bulunan sag sol yukarı asagı ok tuslarından sag a basınca manzara resminden ew resmine gecicek....umarım anlata bilmisimdir..

TEŞEKKÜRLER.......

dusrockxs
03-11-2006, 10:14   |  #2  
OP Taze Üye
10 mesaj

nasıl yapabliirm nerden baslamalıyım yardım ederseniz sevinrim....

serapbar
03-11-2006, 16:52   |  #3  
Taze Üye
1 mesaj

visul basic programını iyi bilen birini bulursanız 2 dk istediğinizi yapar.

TGSOFT
03-11-2006, 18:49   |  #4  
TGSOFT avatarı
Yeni Üye
46 mesaj

tamadamna geldin eqle adresi chok kolay hallederis

Erkulkazim
08-11-2006, 10:17   |  #5  
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
96 mesaj

Yaptınızmı?

dusrockxs
08-11-2006, 15:59   |  #6  
OP Taze Üye
10 mesaj

kusurabakma kardes benim pc bozulduda giremedim uzun zamandır nete..... hangi adresi ekliiim

dusrockxs
08-11-2006, 16:10   |  #7  
OP Taze Üye
10 mesaj

xdream_rockx@hotmail.com.... mail adresim bluebead..yardımcı olursan seviniirm....

data4use
11-09-2007, 10:27   |  #8  
Üye
60 mesaj

şimdi arkadaşım resimleri kullanıcı mı seçecek yoksa sen mi belirleyeceksin. onu bilemiyorum ama ben iki senaryoyu da yazayım(vb2005 için).

ilk durum kullanıcı seçimine bağlı;

• Bir adet OpenDialog ekle,
  • Sonra formuna bir de imageList ekle (yazıldığı gibi arayabilirsin components penceresinde)
  • En son olarak resimleri göstermek için bir de PictureBox ekle
  • Ekleyeceklerin bu kadar. Şimdi OpenDialog'un properties penceresinde  MultiSelect (veya MultiSelectSupport) seçeneğini True yap
  • Daha sonra bir döngüyle (en iyisi for...next) OpenDialog ile seçilen bütün dosyaları tek tek imegaList'e ekle
  • Bundan sonra PictureBox'un properties penceresine gel, ImageList değerinin yanındaki boşluğa çift tıkla (o zaten otomatik olarak imageList  (eklediğimiz component) olacak)
  • Şimdi ise döngü kodunun hemen altına "PictureBox.Image=imageList.Items(0)" yaz; bu kullanıcı seçimlerini yaptıktan sonra hemen ilk seçtiği resmi göstermesini sağlayacaktır
  • Daha sonra sağa-sola gezinmek için iki buton ekle (biri sağ, biri de sol için)
  • Sola basınca (bir geriye gitmak için) "PictureBox.Image=imageList.Items(seçili_item - 1)" yaz
  •    Sağ tuşuna basınca da "PictureBox.Image=imageList.Items(seçili_item + 1)" yaz
  • İkinci durum; programda tanımlanan resimleri gösterme
    Burada ise eklemen gerekenler

• sadece bir adet PictureBox
  • iki tane de buton

• Bu kadar. Ama unutmaman gereken bir şey var o da imageList'te item sıralaması 0 tabanlıdır. Yani sen 3 tane eleman eklersen (1,2,3) o sana ben de kayıtlı eleman sayısı (count) 2 yazar. Çünkü o eklediklerini (0,1,2) olarak algılar. Kolay gelsin.

Son Düzenleme: data4use ~ 11 Eylül 2007 10:30
    Kuzgun_
    18-03-2008, 21:39   |  #9  
    Taze Üye
    3 mesaj
    data4use
    şimdi arkadaşım resimleri kullanıcı mı seçecek yoksa sen mi belirleyeceksin. onu bilemiyorum ama ben iki senaryoyu da yazayım(vb2005 için).

ilk durum kullanıcı seçimine bağlı;

• Bir adet OpenDialog ekle,
  • Sonra formuna bir de imageList ekle (yazıldığı gibi arayabilirsin components penceresinde)
  • En son olarak resimleri göstermek için bir de PictureBox ekle
  • Ekleyeceklerin bu kadar. Şimdi OpenDialog'un properties penceresinde  MultiSelect (veya MultiSelectSupport) seçeneğini True yap
  • Daha sonra bir döngüyle (en iyisi for...next) OpenDialog ile seçilen bütün dosyaları tek tek imegaList'e ekle
  • Bundan sonra PictureBox'un properties penceresine gel, ImageList değerinin yanındaki boşluğa çift tıkla (o zaten otomatik olarak imageList  (eklediğimiz component) olacak)
  • Şimdi ise döngü kodunun hemen altına "PictureBox.Image=imageList.Items(0)" yaz; bu kullanıcı seçimlerini yaptıktan sonra hemen ilk seçtiği resmi göstermesini sağlayacaktır
  • Daha sonra sağa-sola gezinmek için iki buton ekle (biri sağ, biri de sol için)
  • Sola basınca (bir geriye gitmak için) "PictureBox.Image=imageList.Items(seçili_item - 1)" yaz
  •    Sağ tuşuna basınca da "PictureBox.Image=imageList.Items(seçili_item + 1)" yaz
  • İkinci durum; programda tanımlanan resimleri gösterme
    Burada ise eklemen gerekenler

• sadece bir adet PictureBox
  • iki tane de buton

• Bu kadar. Ama unutmaman gereken bir şey var o da imageList'te item sıralaması 0 tabanlıdır. Yani sen 3 tane eleman eklersen (1,2,3) o sana ben de kayıtlı eleman sayısı (count) 2 yazar. Çünkü o eklediklerini (0,1,2) olarak algılar. Kolay gelsin.