Resim ve video dosyasında virüs...!

mrproturk
22-02-2009, 20:25   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Öncelikle Herkese Selamlar.
ilginç bir sorunla karşı karşıyayım ve sanıyorum bu sorunumun kaynağı virüsler ama hiç bir yerde duymadığım ve görmediğim aynı zamanda antivirüslerinde bulamadığı bir sorun...
neymi ?; benim bir harddiskimde sırf müzikler, resimler ve videolarım var, sürekli olarak benim için önemli olanları arşivelemekteyim, fakat bir kaç ay evvel birşey oldu ve windowsun gezgini ile video veya resimlerin olduğu klasörü açtığımda gezgin bilinmedik bir hata ile kapandı uyarısı ile kapanıp altta bulunan başlat çubuğu dahil herşey kaybolup tekrar yükleniyor. Bu olay windowsu tekrar tekrar yüklesemde aynı. Benim düşüncem bu dosyalarda aktif olabilen bir virüs olduğudur, eğer daha evvel başına böyle birşey gelipde bunun üstesinden gelenler varsa banada yardımcı olursa çok memnun kalırım.

benersince
22-02-2009, 20:40   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

ikonların kaybolup ytekrar geliyor demi bu arada sag alt köşede güncelleme felan çıkıyor

mrproturk
22-02-2009, 20:45   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

ikonlar ve başlat çubuğu kayboluyor geliyor ama sağ altta güncelleme çıkmıyor. onu genelde kapalı tutup toplu bir güncelleme yapmayı tercih ediyorum...

piRe_
22-02-2009, 21:07   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,183 mesaj

Ekran kartınızın sürücüsünde yada girmeye çalıştığınız klasördeki bir videoda sorun var. Virüs olduğunu sanmıyorum, aynı olayı daha önce ben de yaşadım. Bendeki sorunlu bir video dosyasından kaynaklanıyormuş.

Banned
22-02-2009, 21:08   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

banda virüs sorunu gibi geldi özelikle masaüstünün sürekli gidip gelmesi bunu gösteriyor.bu durumda yapman gereken çeşitli programlarla tarama yaptırmaktır.

ilk etapta combofixi,malwarebytes' anti-malware ve trojan remover.

üçüylede mutlaka tarama yaptır ama combofixi antivirüs devredışı iken çalıştır,
tarama sırasında modemi kapatman iyi olur.

kkkmert
22-02-2009, 21:24   |  #6  
Yıllanmış Üye
300 mesaj

Combofix diye bir yazılım var onla taramanı öeririm sistemi.

benersince
22-02-2009, 23:29   |  #7  
Yıllanmış Üye
2,283 mesaj

bu dediklerimi pc kastıgında yada ram şiştşgşnde yapıyor reset yada kendi kendine masa üstüne reset atıp geçiyor

_cypher_
23-02-2009, 02:45   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

virus değil hatalı video dosyası bence explorer dosyayı okuyamayınca  hata verio ve kapanıp acılıo unix tabanlı calışan bi cd ile dosyalara erişmeyi dene virusde olsa bozuk wideoda olsa cozer işi Göz kırpma

mrproturk
23-02-2009, 08:21   |  #9  
OP Taze Üye
3 mesaj

cevap verip yardım edenlere teşekkür ederim, ekran kartım nvidia GeForce 7800 GTX eğer ekran kartı olsaydı 3 ay evvelindede yapardı diye düşündüm, sanırım ekran kartından değil çünkü ekran kartının sürücüsünü hiç update etmedim kendi cd'sindeki sürücüsü 8-9 aydır değişmedi, bu problem Vista işletim sisteminde olmuyor. sadece XP'de Windows gezgininde o klasörü açtığımda oluyor, codec yükledinizmi diye soracak olursanız codekte yüklemiyorum divx izlemek için 5-6 aydır kullandığım kmplayer
(()
bence çok başarılı, dvd oynatıcı ise asus power dvd buda orjinal cd den.
benersince kardeşimiz ram şişer diye düşünmüş 2 gb ram var birde 2 gb sanal bellek kullanıyo, ram dan olduğunu sanmıyorum. Yalnız Mp3 Player olarak winamp'ın her defasında yeni son sürümünü yüklüyorum. winampın yüklediği codecler oluyomu onu bilmiyorum, gerçi şunuda denedim winamp yüklemeden sorun yaratan videoları görüntülemek istediğimde hep aynı sorun herşey kaybolup tekrar yükleniyor. Bu sorundan yardımlarınızla kurtulmak istiyorum Tekrar teşekkürler.

Son Düzenleme: mrproturk ~ 23 Şubat 2009 11:15