Resimde görünen sorun.

Estabanluis
08-10-2016, 02:47   |  #1  
Estabanluis avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Arkadaşlar bikaç ay öncesine kadar sorun yoktu fakat bu sorunla 1 defa karşılaştım ve sürekli tekrar eder bir hal aldı chip set değişti 4 defa felan fakat yine geliyor karşıma 1 2 ay sonrasında Tamirci çok sık oyun oynamaktan vs kaynaklanabileceğini chip seti sürekli yaktığımı iddia ediyor bilmiyorum lütfen yardımcı olun ekran da çizgiler var boydan boya ve gitmiyor pc normal modda açılmıyor bile güvenli olarak açtım pc açılırken dahi var bu çizgiler .

Sistem Bilgilerim
  • Sony Vaio sve1513y1esı
  • Windows 8.1 Pro 64-bit
  • Intel Core İ7-3632QM CPU 2.20GHz-Turbo 3.2
  • AMD 2Gb Hd7500-7600 serisi
  • Google Chrome
  • NOD32 (Eset)
  • 8 GB
  • - Bilmiyorum -
  • - Bilmiyorum -
Ümit Yasin TAŞMAZ
08-10-2016, 15:52   |  #2  
Ümit Yasin TAŞMAZ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
207 mesaj

Selam bunun chipset ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Ekran menteşelerini ve soketlerini kontrol etmeliler. SONY VAIO notebook doğru mu?

Estabanluis
09-10-2016, 15:30   |  #3  
Estabanluis avatarı
OP Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: Ümit Yasin TAŞMAZ  
Selam bunun chipset ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Ekran menteşelerini ve soketlerini kontrol etmeliler. SONY VAIO notebook doğru mu?
       Evet sony vaio

Ümit Yasin TAŞMAZ
10-10-2016, 13:33   |  #4  
Yıllanmış Üye
207 mesaj

Selam, ekran menteşelerinde genelde soket olur ve bir soket buna neden olabilir. kapağı kapatıp açtığınızda düzelme oluyormu yoksa sürekli mi aynı durum?

Estabanluis
12-10-2016, 21:09   |  #5  
Estabanluis avatarı
OP Taze Üye
4 mesaj
Selam, ekran menteşelerinde genelde soket olur ve bir soket buna neden olabilir. kapağı kapatıp açtığınızda düzelme oluyormu yoksa sürekli mi aynı durum?
Sürekli aynı kapağı kapayıp açmam herhangi düzelme göstermiyor bu soketlere kendim ulaşabilirmiyim acaba kontrol etmek amaçlıda olsa çip set yakması durumunda başıma gelebilecek sorun bu şekilde olmuyor mu çünki gösterdiğim tamirci chip set ekran kartı seti yanmış dedi :(

Ümit Yasin TAŞMAZ
13-10-2016, 11:38   |  #6  
Yıllanmış Üye
207 mesaj

ekran kartı setinin yanması demek büyük problem ankaradamısın? sağlam bir firmaya götürmelisin. ek olarak chipset ile alakalı bu sıkıntıyı vereceğini düşünmüyorum hiç çalışmaz. eğer yansa.. ? kendin uğraşmamalısın. sıkıntılı bir işlemdir.

Estabanluis
13-10-2016, 17:40   |  #7  
Estabanluis avatarı
OP Taze Üye
4 mesaj
ekran kartı setinin yanması demek büyük problem ankaradamısın? sağlam bir firmaya götürmelisin. ek olarak chipset ile alakalı bu sıkıntıyı vereceğini düşünmüyorum hiç çalışmaz. eğer yansa.. ? kendin uğraşmamalısın. sıkıntılı bir işlemdir.
  Normalde açılmıyor güvenli modda açtım ama genede o çizgiler vardı İstanbuldayım Anadolu yakası normal açılışta zaten açılmıo yani vaio yazısı geliyor ama windows yükleme yerine gelince çizgiler felan gelmeye başlıyor pc açılıyormu bilmiyorum görüntü yok fakat çalısıyor bir müddet sonra da kapanıyor veya restart atıyor kendisine.

Ümit Yasin TAŞMAZ
15-10-2016, 14:09   |  #8  
Yıllanmış Üye
207 mesaj

aynı sorun aynı problem mevcut. fakat anakart komple değişimi gerekiyor şuan için bizimkinde. eğer kapanıp açılma var ise chipset kaynaklıda olacaktır. Komple eğer bulabilirsen ürünün benzerini 2 el anakartını değiştirmen tavsiyemdir.