resimlerin karşıdan yüklendigi mailler.

HPQ-User
20-12-2009, 20:30   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

uzöz sormuş:
merhaba birkaç gündür bu konuyu internetten araştırıyorum fakat bu konuyla ilgili güzel bir döküman bulamadım.
merak ettiğim konu şu;benim mail adresime bazı bültenlere abone oldugum için mailler geliyor bu mailleri ilk açtıgımda resimlerin yerinde bir x işareti oluyor eğer ben resimleri yüklenmesine izin verirsem bu x yerine bazı resimler geliyor. büyük şirketler maillerinde hep bu sistemi kullanıyorlar mesela iş banlasından gelen kredi kartlarının ektreleri pegasus hava yollarından gelen bültenler.... bu şirketler bu mailleri nasıl hazırlıyorlar ben outlook 2007 kullanıyorum ve 3 gündür böyle bir mail hazırlamaya çalışıyorum ama bir türü yapamadım resimleri karşıya yükleyip resim ekle diyorum ve resim adı yerine resmi upluad ettiğim yerden aldıgım adresi giriyorum resim karşıdan gekiyor fakat maili gönderdiğinde yine benim mail içine kaydolmuş şekilde gidiyor. bu maili hotmail hesabımada gönderdim resim ek olarak maile eklenmişti ama bu firmaların göndermiş oldugu maillerde hiçbir şekilde ek yok resimler tamamen internet üzerinden izin verildiği zaman  görülüyor bu şekilde adamlar buresimlerin kontrolünü saglamış oluyorlar yani server ları üzerinden bu resmi silseler o  mail açtıgımızda resmi göremeyecegiz hemde maile agırlık yapan resimlerden kurtulmuş oluyorlar bu konuda sizden bilgi istiyorum bu mailler outlok 2007 de yapılabilirmi yapılamazsa hangi programla yapılabilir. resimler karşıya yükleyip mail içine gömmek nasıl oluyor. sizden yardım bekliyorum. ilginize teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim. ergunuz27@hotmail .com

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
xp sp3 işletim sistemi
2.5 ghz çift çeirdek işlemci
2 gb ram
250 gb hard disk

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; FDM; InfoPath.2)

sihirbaz_
20-12-2009, 22:55   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
298 mesaj

eğer html bilginiz yok ise ücretsiz ve basit kullanımlı editörleri interneten indirip kullanabilirsiniz. 

gönderdiğiniz mailler html uzantılı olmalı.

_eFeKenTLi_
21-12-2009, 02:53   |  #3  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
716 mesaj

ıyıde sen bunu ne amaclı yapıyorsun ?  bazı sıteler pdf uzantılı dosyalar atıyor o yuzdendır . merak ettım acaba bunu hacked ıslerındemı kullanacaksın mesela admın bılgılerını ogrenmede merak ettım :D 

uzöz
07-01-2010, 14:51   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj
Alıntı: _eFeKenTLi_  
ıyıde sen bunu ne amaclı yapıyorsun ?  bazı sıteler pdf uzantılı dosyalar atıyor o yuzdendır . merak ettım acaba bunu hacked ıslerındemı kullanacaksın mesela admın bılgılerını ogrenmede merak ettım :D 
bu mailerde yogunluk yapmamak için kullanılan bir yöntem