restorana köpek ile girmeye çalışan tip

raziel34
15-01-2016, 14:26   |  #1  
raziel34 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 25
204 mesaj

istanbul'da sayıları azımsanmayacak şekilde olan ve kendilerini son derece haklı gören, başkalarına saygı duymayan tiplerdir. bir restoran işletmekteyim ve günde bir kaç kez bu insanlarla karşılaşmaktayım. inatla içeriye köpekleri ile girmeye çalışmaktalar, kibar bir dille diğer müşterilerin rahatsız olduğunu alamayacağımızı belirttiğimizde de bir daha buraya gelmem, siz hayvan sevmiyorsunuz gibi suçlamalarda bulunan insan tipidir. ben ki evimde kedi beslemekteyim ancak bu insanlar beni hayvan sevmemekle itham edebilmektedirler. argümanları ise kucağımda tutarım, kimseye zarar vermez gibi saçma sapan söylemlerdir. kendilerine gösterilmesini istedikleri anlayışı başka kimseye göstermek istemezler. sonuçta alerjisi olan var, aşırı derece de korkanı var, hijyen olarak hoş karşılamayanı var. ancak alamayız dediğiniz an kaplan kesilip panter emel edası ile nasıl alamazsınız, almak zorundasınız, herkese söyleyeceğim buraya kimse gelmesin tarzı apır sapır konuşmaktadırlar.

Selim_C
16-01-2016, 13:35   |  #2  
Selim_C avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
157 mesaj

Nazik bir köpek giremez tabelası asmanız yeterli olacaktır. Nasıl bir yerde restoran işlettiğinizi bilemiyorum ama sanırım Nişantaşı gibi lüx bir yerlerde işletiyorsunuz. Tavsiyem "Bende hayvan severim ama burası bir yemekhane" deyip boynunuzdaki kolyede resmi olan kedinizi göstermeniz (Hani kapaklı olanından..)

Yada ikinci bir çözüm onlara apayrı bir alan yapmanız. Hayvanlı şahıslar için. Tabi size kalmış.. :)

Kapalı Hesap (278819)
16-01-2016, 21:04   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 2
22 mesaj

resmen hayvan düşmanı imajı oluşturdu...  El kadar köpek kimi rahatsız eder ki?

Selim_C
16-01-2016, 23:42   |  #4  
Selim_C avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
157 mesaj

@subita Bi yandan da haksız değil yani. El kadar köpek ne zarar gelir ki?

theironman
18-01-2016, 09:18   |  #5  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

öldüydü bu devasa köpek haberini okuduydum bi zaman önce