RIM yılların ismini değiştirdi...

CHIP Online
26-01-2013, 18:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Akıllı telefon devi, yıllardır kullandığı bu isimden neden vazgeçti? Tüm detaylar haberimizde...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/rim ... gistirdi_38257.html

Resimlerle: Adı duyulmamış 31 harika uygulama

BlackBerry akıllı telefonların üreticisi Research in Motion (RIM), yeni işletim sistemi BlackBerry 10'un piyasaya sürülmesine sayılı günler kala içeriğini güncellediği uygulama mağazasının ismini, "BlackBerry World" olarak değiştirdi. Mağaza daha önce BlackBerry App World ismini taşıyordu.

30 Ocak günü iki yeni model piyasaya sürmeye hazırlanan RIM, yükselen rekabet karşısında kaybettiği pozisyonu yeniden ele geçirebilmek için çok çabalıyor. BlackBerry 10 ismini taşıyan yeni işletim sisteminin, Apple iOS ve Google Android işletim sistemlerine kaptırdığı pazar payını yeniden ele geçirmek için firmanın son şansı olduğu belirtiliyor. Bu şansı iyi değerlendirmek isteyen RIM, yeni işletim sistemini destekleyen uygulamaların kullanıma hazır olmasını istiyor. Bu amaçla yazılım geliştiricilerine yönelik geniş katılımlı iki toplantı düzenleyen firmaya iki gün içinde 15.000'e yakın uygulama teklifi sunuldu.

Tüm Konu: RIM yılların ismini değiştirdi...

Resimlerle: Adı duyulmamış 31 harika uygulama

Kaynak: www.chip.com.tr