risoftsystems.com/store/wallpapers.asp

timejazz
11-09-2006, 02:08   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
72 mesaj

Arkadaslar bu ay ki dergide yer alan bu linke gitmenizi tavsiye etmiyorum sebebi ise hareketli bir wallpaper alacağım diye bir sürü spyware ve trojanla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz benden söylemesi..

turksoftware
11-09-2006, 02:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,015 mesaj

Uyardıgın ıcın tesekkurler ben bazı sıtelere gırdıgımde otomatık olarak boyle free turunde seyler acılıo genelde hepsı dedıgın gıbı trojan vırus ıcerıyor benım basıma gelmıstı ındırmıstım saf gıbı Allah'tan avast wardı o zaman pacayı zor yırtmıstık...Kahkaha

timejazz
12-09-2006, 02:34   |  #3  
OP Üye
72 mesaj

başlangıçta herhangi bir problem olmadan siteden wallpaperın setup dosyasını indiriyorsunuz ancak problem sonra başlıyor dikkatli okumadığınız zaman ki çoğu arkadaşımızın ingilizcesi mevcut değil kurulum esnasında aslında kurmak istemeyecekleri can sıkıcı ad-ware programlara izin verilmiş oluyor.. Daha sonrasında bu tickleme işlemini atlattıktan sonra sözleşmeyi okuyup kurmaya devam ederseniz eğer karşınıza
" http://www.networkdisk.co.uk/631765 " deki gibi bir trojan uyarısı geliyor bu gercekte zararlı bir yazılım değil kurulum için gerekli swf dosyasını yani flash dosyasını indirmeye yarıyor ancak bununla birlikte de bolca tracking cookie (ie data miner ki bu bildiğiniz üzere bağlantı hızınızı bilgisayarınızın hızını vs etkiliyor) dolmuş oluyor. Çunku yapısı itibariyle trojan gibi çalışıyor kendisi otomatik wallpaper indiriyor ancak bundan sonra yapacagınız spyware taramasında surekli bir artış soz konusu oluyor cunku arkaplanda aktif olan wallpaper yani swf dosyası  surekli olarak kendisi işlem yapmaya başlıyor ki bu tür dosyalara gerekli satırı yazdığınız zaman o bilgisayara kolaylıkla erişebiliyorsunuz surekli goz onunde olan gozden kacar anlayısı ile. Tabi böyle bir durumla ben karşılaşmak istemem bu sebeple tavsiye etmiyorum dedim. Ama isteyen girer istemeyen girmez karşılaştığım kucuk bir sorundu ama sonrası için buyuk olabilir gecmişte hatırlarsanız Rostow virüsü bu dikkatsizlik sonucu yayılmıştı yanlış hatırlamıyorsam sene 92 idi.

Recep Baltaş
12-09-2006, 11:39   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Arkadaşlar ben de girdim siteye ama bana uyarı gelmedi.hem de Kaspersky kullanıyorum.Acaba buraya bir fotosunu eçkip koyabilirmisiniz sitede TROJAN çıktığı anda.

timejazz
12-09-2006, 13:42   |  #5  
OP Üye
72 mesaj

http://www.networkdisk.co.uk/631765 gerekli resmi buradan download edebilirsiniz. wallpaperın kurulumu esnasında ortaya cıkarıyor trojani yukarıda da değindiğim uzere saygılar

Recep Baltaş
12-09-2006, 18:30   |  #6  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj

Peki bana bu sayfanın üstteki sayfayla olan ilişkisini açıklayabilirmsiniz. İki sayfada farklı.Cevap bekliyorum.

timejazz
13-09-2006, 11:42   |  #7  
OP Üye
72 mesaj

sayfadan kasıtınız nedir? tarayıcıda olanlardan mı bahsediyorsunuz?
Orada gormus oldugunuz trojan uyarısı o siteden indirmiş olduğumuz wallpaperın kurulumu esnasında çalışan installer ile ilgili yani siteden indirilen dosyanın kurulumunda trojan tespit ediliyor

Recep Baltaş
13-09-2006, 16:44   |  #8  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj

İşte bende kanıt istiyorum. Sizde gelip

risoftsystems.com/store/wallpapers.asp ile alaksız olan

siteyi gösteriyorsunuz.

TuncaBozkurt
13-09-2006, 18:37   |  #9  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

http://www.networkdisk.co.uk/631765 adresi arkadaşın virüs uyarısı çıktığında ekran görüntüsünü alıp upload ettiği adres.yoksa başka bir alakası yok

Recep Baltaş
14-09-2006, 00:36   |  #10  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj

Tamam arkadaşlar.İnidrdiğimiz dosyada sorun yok.Ama o dosyanın web den indirdiği dosayalarda Adware var.Trojan değil yani.

Bunun için CHIP Okurlarından özür diliyoruz.Böyle bir yanlışın tekrarlanmaması için daha fazla özen göstereceğiz artık.

timejazz
14-09-2006, 00:56   |  #11  
OP Üye
72 mesaj
tuncab
http://www.networkdisk.co.uk/631765 adresi arkadaşın virüs uyarısı çıktığında ekran görüntüsünü alıp upload ettiği adres.yoksa başka bir alakası
gerçekten beni anlayanlar oldugunu görmek güzel teşekkür ederim