rom uzantısı

XxXDaRKoXxX
10-12-2007, 22:06   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,720 mesaj

Arkadaşlar bios update yapcam ama uzantı ROm ve sıkıştırılmış klasör olarak ismi gösteremiyorum ne yapacağım?

uGuR.uK
10-12-2007, 22:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

anakartın ne?
genelde anakart üreticileri bios update icin yazılımda sunar, onu indirdigin yerde bunu yapabilecegin bi yazılım olmalı. yada windows ortamı olmasa bile herhangi bi başlangıc disketi ile yapılabilcek dos uygulaması vardır, normal bi baslangıc disketi yaparsın, o uygulamayı ve bu rom'u icine atarsın sora ms dosdan komutla biosunu güncellersin. siteyi bi kontrol et derim...

XxXDaRKoXxX
12-12-2007, 14:40   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
3,720 mesaj
elazigli
anakartın ne?
genelde anakart üreticileri bios update icin yazılımda sunar, onu indirdigin yerde bunu yapabilecegin bi yazılım olmalı. yada windows ortamı olmasa bile herhangi bi başlangıc disketi ile yapılabilcek dos uygulaması vardır, normal bi baslangıc disketi yaparsın, o uygulamayı ve bu rom'u icine atarsın sora ms dosdan komutla biosunu güncellersin. siteyi bi kontrol et derim...
Anakart P5LD2-VM SE

uGuR.uK
12-12-2007, 18:55   |  #4  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

anakartınla ilgili ufak bi arastırma yapmaya calısıodum ama internetimde bi sorun var suanda, pcden kaynaklanıo galiba bicok siteye girmio(girdigi ender nadir seyler arasında chip var Allah'tan:), o yuzden bi süre sora cozunce tekrar bakcam. kusra bakmassın artıkGöz kırpma
bu arada istiosan sende asus'un yerli veya yabancı sitesinden senin anakartı bulup bi kontrol et istiosan...

sah1n
13-12-2007, 08:21   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj

Arkadaşım bu programla yapabilirsin asus anakartlar içindir sadece.

----------------------------------------------------------
• Save the current BIOS to file --- Mevcut BIOS’u dosya olarak kaydetmek.
• Download BIOS from internet --- BIOS Dosyasını internetten indirmek
• Update the BIOS from file ---- PC’deki mevcut bios dosyasını kullanarak güncellemek
• Update the BIOS from the Internet --- İnterneti kullanarak bios güncellemek
• Check BIOS information --- Bios hakkında bilgi
• Options --- Update ile ilgili bazi degisiklikler yapilir.
-------------------------------------------------------------

burdada anlatımı var.

Son Düzenleme: sah1n ~ 13 Aralık 2007 08:23
erkin77
16-07-2008, 21:38   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj

bende ekran kartımın bios un update ettim, eski biosu bios.rom olarak yedek aldı ve yeni bios'u kurdu fakat olmadı ve açılmadı, allah'tan anakartımda da ekran kartı var, yedek aldığım bios'u nası yüklicem bilmiyorum, bide bende vista yüklü ms-dos yok windows 98 cd'si ile açıyorum ama gene olmuyo, bi fikri olan varmı, ekran kartım ASUS EAH2600 Pro