rootkit virüsü

HPQ-User
18-12-2008, 01:10   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

deniz sormuş:
benim bilgisayar trojan solucan ve birkaç çeşit virüs kapmış acaba nasıl temizlerim avast kullanıyorum ama virüslere bir şey yapamıyor ayrıca d ve c disklerini açmaya çalışınca win 32 uyg buradan başlatılamaz diyor ne yapmalıyım.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
2007 yılında aldım

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; FunWebProducts; .NET CLR 2.0.50727; InfoPath.2; InfoPath.1)

Semih Özyurt
18-12-2008, 01:14   |  #2  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

dostum avira kullanabilirsin veya kasper sky ama kaspersky 30 gün deneme sürümü var avira ucretsizdir

Banned
18-12-2008, 01:24   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

bu programları indirip modemi kapattıktan sonra çalıştır.

şafak89
18-12-2008, 04:12   |  #4  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
2,522 mesaj

avira yükle avastı silip bi güzel tarat sonraları karantinaya al ondan sonra sorun yaratmaz

mancukya
18-12-2008, 14:56   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

ne Kasper nede Antivir tek basina fayda etmez bu arkadasa

1 sistem geri yüklemeni kapat
2 Ccleaner kur (kurarken yahoo toolbar isaretini kaldir) herseyi isaretle muhtemelen hata verecektir cünkü gecici dosyaladaki virüslerin bazilari ucacak
2 antivir kuracaksin update sonrasi taratacaksin buldugu seyler icin cikan kutuda delete sec surekli geliyor calistigi icin silenemiyorsa karantinayi sec
Kasperskyda olur 1 ay deneme sürümü ama su an icin gercekden Antivirden daha fazla iyi tarafi yok 2 side asagi yukari ayni. (Antivir kurup temizlik hepsini yaptikdan sonra Kaspersky online scanner ile tarama yapabilirsin)
3 Spybot kur update yap bagisikla ve tarat ve bulduklarini temizle oto temizlemez
4 Anti malware kur update yap tara ve bittiginde temizle oto temizlemez
5 ve win updatelerinide full yap.

Ayrica Rootkit temizlenmesi cok zor bir olay sistemin gercekten zararlilarla dolayisi ile temizlik sonrasi hata msglari alabilirsin pc surekli yeniden basliyor olabilir.
Hatta 3 cu grup özel temizleme programlari gerekebilir msnfix, fstfix vs vs gibi ama simdilik bu sekilde yap.

Son Düzenleme: mancukya ~ 18 Aralık 2008 14:58
mancukya
18-12-2008, 19:11   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj
aviation
bu kadar uğraşmak yerine format atmak daha karlı bence ama seçim yinede snn tabi :)
Haklisin biz apataliz ugrasip duruyoruz cevap yazalim diye bence forumda bu yardim bölümü kalksin direk sorunu olanlara Format at diye cevap buyuk Puntolarla yazilsin kimse yorulmaz demi.

Ayrica insanlarin önemli bilgileri, programlari, resim, vidyo vs vs seyleri olabilir

Son olarakta bilgisiz oldugunu belirtmek icin bu cevabi yazip komik oldugunu saniyorsan evet komiksin ama sinir bozuyorsun.

Burada insanlara karsiliksiz yardim yapan kisiler var sen ve senin gibilerin tek yaptigida bunu yapan kisileri sogutmak sadece kusura bakma arkadasim o söyledigim islemleri virus olmayan pclerdede yapacaksin program isimleri degisebilir ama bunlar yapilmasi zorunlu seyler.

breathe
20-12-2008, 16:14   |  #7  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

evet katılıyorum.bu sorunla bende karşılaştım C ve D yi mause ile açamıyordum ve forumlardan edindiim bilgilerle bu sorundan kurtuldum.combofix.exe proğramını indirdim ve tek yapmam gereken çalıştırmak oldu.işe yarıyor.forumlarda bilğilerini paylaşan herkeze teşekkürler.