rose.exe sorununu çözdüm

burakaraman
06-02-2007, 17:26   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

off sonunda çözdüm arkadaşlar. ROSE.EXE yada rose.exe sorununu çözdüm. yapmanız gereken şey. valla kesin çözüm. birçok bilgisayarı bu şekilde düzettim.

1) Avast ı yükleyip güncellemeyi yaptıktan sonra tarama yapın. taramayı yaparken herşeyi aratın biraz uzun sürer.bilgisayarınızda virüs olmadığından emin olun.
2) Başlat>çalıştır>regedit i açın burada bilgisayarımı tek tıklayın. sonra düzen>bul aranan sekmesine sadece "rose" yazın sonrakini bulu tıklayın. bundan sonra F3 tuşuna basarak karşınıza çıkan bütün herşeyi silin.(korkmayın).
3)HKEY_CURRENT_USER\software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer for a REG_BINARY yi açın orada NoDriveTypeAutoRun yazılı bişey var sağ tıklayıp "ikili veriyi değiştiri" tıklayıp baştaki 0000 kalsın sonraki bütün rakamları silip yerine
5F 00 00 00
yazın. tamam diyip regedit den çıkın.
4) son işlem olarak bütün sürücülerinizin(c:,d:,e: ..vs) adını sağ tıklayıp değiştirin. artık normal çift tıklayıp açınız. bu kadaar. anladın sen onu

BOOMFUNKMCS
06-02-2007, 21:59   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

senin adına çok sevindim arkadaşım,sorununu çözmen çok iyi olmuş bizde bilgilendik ne güzel ancak yeni bir konu açarak değilde sorununu yazdığın konuda paylaşırsan tam süper olacak ;)

Grendel.
07-03-2007, 11:23   |  #3  
Yıllanmış Üye
191 mesaj

ama bana policies seceneğini bulamadıım

Grendel.
07-03-2007, 11:35   |  #4  
Yıllanmış Üye
191 mesaj

evet avastı yükledimm yaa resledi.gui ekranıda taradı bulduu onları sildimmm sitem açılınca 2-3 tane hata verdi

PaSSioNBuG
18-03-2007, 13:39   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

doStum avast ı Yüklemene Gerek Yok Ha Yükler tararSan taßi sistemin aÇılır Sonrasında rose YazıP araYıP Girdileri siLmenede Gerek Yok Sadece HKEY_CURRENT_USER\software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer for a REG_BINARY yi açın orada NoDriveTypeAutoRun yazılı bişey var sağ tıklayıp "ikili veriyi değiştiri" tıklayıp baştaki 0000 kalsın sonraki bütün rakamları silip yerine
5F 00 00 00
yazın. tamam diyip regedit den çıkarsan Sorun oRtadan kaLkar ...