RPG Severler

dextercan
31-03-2010, 23:36   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,624 mesaj

RPG oyunları bilgisayar oyunları arasında en sevdiğim oyun türüdür.Geniş dünyada serbestçe dolaşıp görev almak,diyaloglarla etkileşime girmek,npclerin geçmişlerinde ki sırları keşfetmek ınventory ime açıp ikide bir bakmak.Gerçekten çok ayrı bür tür.RPG severler ne demek istediğimi anlayacaktır.
Sevdiğim birkaç rpg türünü belirtmek istiyorum:
1.Fallout Serisi
2.S.T.A.L.K.E.R. serisi
3.Diablo Serisi
4.Mass Effect Serisi
5.Neverwinter Nights Serisi
6.Eskilerden Baldur's Gate
RPG oyunları MMORPG türünden çok farklı ve daha zevklidir.Çünkü mmorpg ler hikayeden çok uzaktır.Mob kesme,item lootlama,level atlama derken hikayeden eser kalmaz zaten çoğu oyunun anlattıkları hikayeden oyunun içinde eser yoktur ya da oyuncuya bunu hissettiremezler.(Belki nispeten wow hikaye odaklı denebilir.)
RPG türünün babası Gothic oyunudur.Oynadım ama yukardaki serileri oynadıktan sonra baktığım için pek sarmadı.Geniş evreni beni büyüledi orası ayrı mesele.RPG üstüne daha çok şey konuşulabilir.FRP diycekleriniz olabilir ama ben kağıtlara,kartlara alışamadım.Zaten bir kere oynadım.Ben monitör olmadan oyun oynamam.DVD si olacak.:)
http://www.bioware.com/
http://www.bethsoft.com/eng/index.php
http://www.obsidianent.com/
 Bu firmalar da olmasa rpg oynayamayacağız sanırım.Peki işte o zor soru en iyi rpg sizce hangisi?

Desecrate
01-04-2010, 03:34   |  #2  
Desecrate avatarı
Yıllanmış Üye
171 mesaj

valla kardeş dediklerine katılıyorumda öyle ncplerle sohbet felan işi iyi düzeyde ingilizce gerektirior:)

CarlJohnson
01-04-2010, 21:23   |  #3  
CarlJohnson avatarı
Yıllanmış Üye
1,081 mesaj

iyi ingilizce olmadan zaten artık cogu oyunda senaryoyu anlamak imkansızlasıyor :) Dragon Age i dahil etmemissin dostum listeye..yeni oldugundan sanırım :) Dragon Age ve STALKER diyorum ben :)

Desecrate
01-04-2010, 22:11   |  #4  
Desecrate avatarı
Yıllanmış Üye
171 mesaj
Alıntı: CarlJohnson  
iyi ingilizce olmadan zaten artık cogu oyunda senaryoyu anlamak imkansızlasıyor :) Dragon Age i dahil etmemissin dostum listeye..yeni oldugundan sanırım :) Dragon Age ve STALKER diyorum ben :)
o stalker ne piskopat oyun ya:D call of pripyata başladım ıssız biyerdeyim hiç bişi yok 2 tane adam vardi silah kullanımı cok zor geldi . bi geminin oraya geldim gizli gizli sesleri dinliodum arkadan köpek daldı :D kulaklıgıda açmısım son ses bir korktum hemen çıktım oyundan bana göre degil böle ani hareketler kalp te var zaten :D

dextercan
01-04-2010, 22:20   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
1,624 mesaj

Dahil etmedim zaten oraya sevdiğim serileri yazdım.Dragon Age:Origins efsane denebilecek bir seri olamaz bana göre.Yarattığı ne bir evren nede akıl almaz bir hikaye var.Karakterler çok donuk.Ama rpg türünü sevdiğimden ve bioware hatrına oyunu gece gündüz oynadım orası ayrı.:)

YasinC
02-04-2010, 22:53   |  #6  
Yıllanmış Üye
2,472 mesaj

Can RPG sevmeyenlerin çoğu Diabloyu oynuyor. O oyunda şeytan tüyü var herkesi çekiyor :D

CarlJohnson
03-04-2010, 00:27   |  #7  
CarlJohnson avatarı
Yıllanmış Üye
1,081 mesaj

D-Age konusunda haklısın tabi yani efsane seri kategorisinde henuz pek birseyi yok :)
Stalker cidden psikopat bir oyun dengesizlik direk :D
Ben hic diablo oynamadım walla bir gun bos wakit olunca indirip bakıcam..

dextercan
03-04-2010, 00:40   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
1,624 mesaj

Stalker/Shadow of Chernobil oynadım.Gerçekten 2007 oyunu olmasına rağmen çok güzeldi.Çevredeki anarmol aktiviteler gerçekten korkutucuydu.Yaratıkları demiyorum bile.
Diablo gerçekten çok güzel bir seriydi.Şeytanla mücadelemiz 3 de son bulmaz umarım.:)Gerçi Blizzard elinde ki 3 sağlam oyunu gerçekten özenerek çıkartıyor.WOW dan o kadar para kazanıyorlar olsun o kadar da.

CarlJohnson
03-04-2010, 00:42   |  #9  
CarlJohnson avatarı
Yıllanmış Üye
1,081 mesaj

Allah için baya bir kazanıyorlar wow dan da :D

Ahmet Ertuğrul
03-04-2010, 17:31   |  #10  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Sıkı bir RPG oyuncusu değilim. RPG'yle tesadüfen RPG olduğunu bilmeden Fable: The Lost Chapters'la tanıştım. Daha sonra oynadığım RPG ise The Witcher oldu. İkisinin de farklı güzel yanları var. Gelecekte ya da şimdiki zamanda geçen RPG'leri sevmiyorum. Fantazi RPG olacak benim için.

dextercan
04-04-2010, 00:06   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
1,624 mesaj

O zaman Ahmet Mass Effect i oynadıktan sonra görüşün değişebilir.Kılıç,kalkan,ok ve büyüler nereye kadar.:)
Gerçi Orta çağ rpglerini bende daha çok severim ama olsun uzay rpgleride hayli güzel oluyor.O gezegen benim orası senin.:)
S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobil i yüklemiştim 2.kez bitirdim ve senaryoya tekrar aşık oldum.Bazı sahneler yine ödümü patlattı ve yine harita da birçok gezmediğim yer kaldı bulamadığım artifactleri saymıyorum bile.
Bu arada Stalker Clear Sky ülkemizde satılmıyor sanırım.Bulamadımda eğer öyleyse gerçektende çok üzücü.

beckahma
04-04-2010, 00:14   |  #12  
beckahma avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,052 mesaj

Pek sevmezdim ama Mass Effect 2 fena değil. Onun dışında bana güzel bir rpg tavsiye eder misiniz? Online da olabilir ama mount and blade tipi bişey olabilir mesela.

dextercan
04-04-2010, 00:22   |  #13  
OP Yıllanmış Üye
1,624 mesaj

Yazdığım serileri oynamadıysan onları deneyebilirsin.Ücretsiz mmorpg olarak ise Guild Wars ve ek paketlerini önerebilirim.Aylık ücret ödemeden orjinal oyunu alarak oynayabilirsin.