Runtime Error

Fox Mulder
14-09-2010, 21:12   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
111 mesaj

belgelerime girerken şekilde gorundugu gibi hata veriyor biraz arastırdım virusten falan olabilirmis dun aksam torrenti acık bıraktım acaba torrentten mi geldi virustense nasıl temizleriz Malwarebytes' Anti-Malwarela antivirle superantispywarela spybotla taradım bisey yok Şok olmuş bu arada sistem xp

Son Düzenleme: Fox Mulder ~ 14 Eylül 2010 21:13
bosluk
14-09-2010, 21:33   |  #2  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Bu tarz problemlerin araç çubukları yüzünden oldukları da belirtilmiş. Google tarzında tarayıcılar için kullandığınız araç çubukları varsa TÜMÜNÜ kaldırın sisteminizden. Aslında bunun ardından Revo Uninstaller tarzında bir uygulama ile bilgisayarınızda kurulu gereksiz herşeyi de kaldırın. Bilgisayarı baştan başlatın. Hataların yarısından fazlası bu yolla hallediliyor.

Eğer olmazsa, Microsoft Visual C++ Runtimes paketlerinin tümünü MS sitesinden indirip kurarsınız. Bu da hataların %20-30 kadarını giderebiliyor.

Bozulan sistem dosyalarına karşı aşağıdaki konuda söylenenleri de yapmanızı öneririm. Bu da problemin %10-20 kadarını giderebiliyor.

Bu da işe yaramazsa Malware gibi bir casus/reklam tarayıcısı yazılımıyla değil, bir Virüs tarayıcısıyla tam sistem taraması yapmalısınız. Geriye kalan problemler de bu şekilde giderilebilinir...