Rüyada görünmeyen ama hissedilen bir varlık görme?

kasnak
28-10-2011, 11:53   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
4 mesaj

Rüyada görünmeyen ama hissedilen bir varlık görmenin yorumu nedir ? rüyada hiç bir şey göremiyorsun ama rüyadaki odaya geldiğini hisediyon ve dona kalıyorsun sanki ölüyorsun gibi bu nedir ? Bunu yaşayan varmı ?

Son Düzenleme: kasnak ~ 28 Ekim 2011 12:01
kasnak bu faydalı başlığı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Kapalı Hesap (217108)
28-10-2011, 11:56   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
286 mesaj

Nasıl yani sen rüya görüyorsun bunu görmüyorsun ama hissediyorsun öyle mi ? Hem bunu ölümle yorumlamak mantıksız çünkü kimse ölüm anını bilemez . Ama bu nedir anlayamadım !

kasnak
28-10-2011, 11:59   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: leptop  
Nasıl yani sen rüya görüyorsun bunu görmüyorsun ama hissediyorsun öyle mi ? Hem bunu ölümle yorumlamak mantıksız çünkü kimse ölüm anını bilemez . Ama bu nedir anlayamadım !
rüyada görünmeyen bişi rüyada odanın içine geldiğini hisediyon ama geldiğinde hiç bir şey yapamıyorsun ölüm gibi bir şey ölümü bilmiyom ama ölüyorum gibi oluyor....

Son Düzenleme: kasnak ~ 28 Ekim 2011 12:00
NightFight
28-10-2011, 12:10   |  #4  
Yıllanmış Üye
173 mesaj

Rüraya yada uykuda donma , kaskatı kesilme , hareket edememe bunların sebebi karabasandır .. Bu bana bi aralar çok oluyordu ama geçti sanırsam birdahada gelmesin :)

kasnak
28-10-2011, 12:13   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: NightFight  
Rüraya yada uykuda donma , kaskatı kesilme , hareket edememe bunların sebebi karabasandır .. Bu bana bi aralar çok oluyordu ama geçti sanırsam birdahada gelmesin :)
şöyle çok sık olmuyor ama olunca fena korku yaratıyor .... mesela rüyada zar zor kapıyı açıyorum sanki bir şey çıkacak ama açtığımda donuyorum gibi bir şey oluyor tam nasıl bir şey olduğunu ifade etmem çok zor ölüm gibi ...

Son Düzenleme: kasnak ~ 28 Ekim 2011 12:14
NightFight
28-10-2011, 12:18   |  #6  
Yıllanmış Üye
173 mesaj

Arkadaşım aynısı bana çok oluyordu Mesela gözlerini açamıyorsun etrafı hissediyorsun ama nekadarda zorlasan gözlerin açılmıyor.. Bu karabasandır diğer adıyla uykufelci bunun Bundan kurtulmak için yataga abdest alarak falan girmen lazım daha çok maddesi var ama burda yazamam dini paylaşım yasak sen googleya karabasandan kurtulmak yaz ordakileri uygula geçmiş olsun

faceman
28-10-2011, 12:19   |  #7  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,591 mesaj

evet karabasan bende bir kere uyurken uyandım yataktan kalkmak için hareket ettiğimde vücudum hareket etmiyodu ve bağırdığımda sesim çıkmadı sonra korkudan uykuya dalmışım yine sabah olunca bişi yok gibiydi :)

kasnak
28-10-2011, 12:38   |  #8  
OP Taze Üye
4 mesaj

faceman siz karabasan diyorsunuz ama üzerime çıkma sonra sesimin çıkmaması gibi şey olmuyor ( ama hiç bağırmayı denemedim ) ama geldiğinde rüyamda donuyorum ve hiç bir şey göremiyorum bu nedir bilmiyorum ve belirteyim bu durum çok kısa sürüyor hemen uykudan kalkıyorum...

Son Düzenleme: kasnak ~ 28 Ekim 2011 12:40
faceman
28-10-2011, 12:41   |  #9  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,591 mesaj

bence sen bi doktora görün hocam :D

kasnak
28-10-2011, 12:42   |  #10  
OP Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: faceman  
bence sen bi doktora görün hocam :
doktorluk bir durum olduğunu sanmıyorum ama bunu yaşayan varsa belki o yardımcı olabilir?

NightFight
28-10-2011, 12:53   |  #11  
Yıllanmış Üye
173 mesaj
Alıntı: kasnak  
faceman siz karabasan diyorsunuz ama üzerime çıkma sonra sesimin çıkmaması gibi şey olmuyor ( ama hiç bağırmayı denemedim ) ama geldiğinde rüyamda donuyorum ve hiç bir şey göremiyorum bu nedir bilmiyorum ve belirteyim bu durum çok kısa sürüyor hemen uykudan kalkıyorum...
Arkadaşım sadece karanlığı görüyorsun ve hareket edemiyorsun öyle değilmi ?

GodOfTheGameRs
28-10-2011, 13:13   |  #12  
GodOfTheGameRs avatarı
Yıllanmış Üye
438 mesaj

Aynısını bende yasıyorum arada ama benim gözlerim açılıyor uykudan uyanıyorum 4-5 saniyeliğine hareket edemez durumda oluyorum sonra birden bire kalkıyorum ama öyle böyle deil çok yüksek bir hızla karın kaslarım 4-5 dakika kasılıyor galiba 4-5 saniye arası yaptığım stresten dolayı ama senin sorunun benimkiyle aynı ayda 1-2 defa oluyo bana çok olmuyor.

byking
28-10-2011, 13:34   |  #13  
byking avatarı
Üye
54 mesaj

banada bi aralar çok sık oluyordu  yatağınızı etrafında ekmek kırıntısı yada yiyecek içeçek, izmarit uyuşturucu,meni  vs ne olursa zararlı yada zararsız fark etmiyor bu gibi şeyler olursa rüyanızda karabasan görmeniz daha doğrusu hissetmeniz normaldir. Çünkü bu saydığım şeyler cinlerin besin kaynağıdır bizim artıklarımızda hatta lokmamızdan düşenlerle beslenirler bu yüzden yattığınız yeri temiz tutunuz. Bu gibi bişi başınıza geldiğinde okunacak dualarda var ama okuyabilene yani bilmek bile bazen fayda etmiyor sonuna kadar okuyamıyorsun, yatakta donup kalmanızın sebebide bu varlıklar etrafında bulundukları varlıkların enerjisini kullabilmeleri yani üzerinden çekebilmeleri çünkü yaşayabilmeleri için enerjiye gıdadan daha fazla enerjye ihtiyaçları vardır bu yüzden insanlara bazen hayvan süretinde görünürler kedi,köpek.keçi vs. bunların enerjilerini kullanırlar, kısacası sizin etrafınızda olduğu için sizinde enerjinizi gasp etmiş olabilirler bu yüzden kısa bir süreliğine tıbbı açıdan kısa süreli uyku felci deninen duruma girersiniz, bilinciniz yerindedir fakat sinir sistemi felç olduğu için hareket edemessiniz konuşamassınız karın ve sırt bölgesinde yoğun basınç ve ağrı hissedilir 3-5 dk içinde kendinize gelirsiniz yani korkulucak bi durum değildir abdestsiz ve besmelesiz yatağa girmeseniz bu gibi durumlarla pek karşılaşmasanız bu konularda aklına takılan bişiler varsa yazabilirsin :D:D

Son Düzenleme: byking ~ 28 Ekim 2011 13:46
byking bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
kasnak
28-10-2011, 13:51   |  #14  
OP Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: NightFight  
Arkadaşım sadece karanlığı görüyorsun ve hareket edemiyorsun öyle değilmi ?
şöyle rüyada bir odadayım ve gündüz sonra birden kapıdan bişi geliyor hisediyom rüyada sonra donuyorum o anı anlatmak çok zor insan sanki ölüyor gibi veya ev kapısını gece açıyorum tabi rüyada tabi kapının arkası karanlık işte o zamanda aynısı oluyor donuyorum sanki karşımda çok güçlü bir varlık varmış ve ben onu göremiyom gibi oluyor ve sonra uyanıyorum

kasnak
28-10-2011, 13:56   |  #15  
OP Taze Üye
4 mesaj
Alıntı: karacakoy  
Aynısını bende yasıyorum arada ama benim gözlerim açılıyor uykudan uyanıyorum 4-5 saniyeliğine hareket edemez durumda oluyorum sonra birden bire kalkıyorum ama öyle böyle deil çok yüksek bir hızla karın kaslarım 4-5 dakika kasılıyor galiba 4-5 saniye arası yaptığım stresten dolayı ama senin sorunun benimkiyle aynı ayda 1-2 defa oluyo bana çok olmuyor.
bana belki yılda 1 kere oluyor hatırladığım kadarı ile hayatımda şuana kadar en fazla 6 kez olmuştur...

AyseKüçük
16-09-2012, 12:13   |  #16  
Taze Üye
0 mesaj

Aynısını dün akşam 3.defa yaşadım. Benim aram korku filmleriyle iyidir. Genelde konusu ruh şeytan cin olan filmlere ilgim çok fazla. Bu karabasan değil. Çünkü karabasan uykunuzun dışında olan bişey yani karabasanı uyandıktan sonra farkedersiniz ama uykuda olduğunuzu sanırsınız. Neyse konumuz o değil.

Ben sanırım o filmlerin etkisinde olduğum için bu rüyaları görüyorum. İlk görmem halamlarda oldu bi adam elinde uzun bi sopayla kapıya vuruyodu bende kapıyı tutuyodum sadece bunu gördüm ama halamın kızı rüyamda bağırdığımı söyledi. Halamın oğluna bir çok kez karabasan geldiğini biliyodum belki bu sefer de bundan etkelendim. 2.gece busefer başka bi rüya gördüm ama onu hatırlamıyorum. Halamın kızının dediğine göre anne diye bağırmışım 2 defa. 3.süyse dün akşam oldu. Rüyamda anneannemlerin evindeydim annemler içeride oturuyodu bende ara odadaydım bişey almaya girmiştim. Kapı kapandı odada bişey olduğunu hissediyodum(bu ölüm değil). Anneme bağırdım kapıya koştum merdivenleri çıkarken karşımdaki masadaki bibloları sanki biri eliyle sürükleyerek yere düşürdü. Annem geldi anneme anlatmaya başladım sonrada uyandım. Şimdi bunu araştırıyodum rüyada bilinmeyen birşey görmek diye ama bi sonuç bulamadım sizin sorunuzu gördüm ve anlatmak istedim.

setra92
19-09-2012, 13:59   |  #17  
setra92 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
351 mesaj

Arkadaşın bir sene önce anlattığı olay karabasan olayı değil, karabasan olayı şudur, uyurken birden şuurunuz yerine gelir, gözünüzü açamazsınız, hareket edemezsiniz, göğüsünüzün üstünde bir baskı olur, ama bilinç açık olduğu bu durumdan epeyce tırsarsınız, insanlar bu durumu karabasan geldi üzerime çöktü gibi yorumlarlar. 

Açıkcası cinlere inan biri olarak ben bu karabasan olayına pek fazla inanmıyorum genellikle insanların yatış şekli kalbi sıkıştırır kalbin sıkışması verdiği sıkıntı beynin anormal hissetmesine sebep oluyor, bu sebepten sağ tarafınıza yatın deniliyor.

Dini paylaşımın yeri burası değil biliyorum fakat şunu da paylaşayım bu tür sıkıntılarınız varsa Peygamber efendimizin yazdığı "cin mektubu" adlı meseleyi araştırabilir detaylı bilgi edinebilirsiniz, Ayrıca şu da çok önemli bu tür sorunlarla karşılaştığınız zaman bir psikiyatr yada psikologla görüşün sağlık probleminiz olabilir ciddi de olabilir.

Kapalı Hesap (221406)
19-09-2012, 17:55   |  #18  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
841 mesaj
Alıntı: byking  
banada bi aralar çok sık oluyordu  yatağınızı etrafında ekmek kırıntısı yada yiyecek içeçek, izmarit uyuşturucu,meni  vs ne olursa zararlı yada zararsız fark etmiyor bu gibi şeyler olursa rüyanızda karabasan görmeniz daha doğrusu hissetmeniz normaldir. Çünkü bu saydığım şeyler cinlerin besin kaynağıdır bizim artıklarımızda hatta lokmamızdan düşenlerle beslenirler bu yüzden yattığınız yeri temiz tutunuz. Bu gibi bişi başınıza geldiğinde okunacak dualarda var ama okuyabilene yani bilmek bile bazen fayda etmiyor sonuna kadar okuyamıyorsun, yatakta donup kalmanızın sebebide bu varlıklar etrafında bulundukları varlıkların enerjisini kullabilmeleri yani üzerinden çekebilmeleri çünkü yaşayabilmeleri için enerjiye gıdadan daha fazla enerjye ihtiyaçları vardır bu yüzden insanlara bazen hayvan süretinde görünürler kedi,köpek.keçi vs. bunların enerjilerini kullanırlar, kısacası sizin etrafınızda olduğu için sizinde enerjinizi gasp etmiş olabilirler bu yüzden kısa bir süreliğine tıbbı açıdan kısa süreli uyku felci deninen duruma girersiniz, bilinciniz yerindedir fakat sinir sistemi felç olduğu için hareket edemessiniz konuşamassınız karın ve sırt bölgesinde yoğun basınç ve ağrı hissedilir 3-5 dk içinde kendinize gelirsiniz yani korkulucak bi durum değildir abdestsiz ve besmelesiz yatağa girmeseniz bu gibi durumlarla pek karşılaşmasanız bu konularda aklına takılan bişiler varsa yazabilirsin :D:

ALLAH razı olsun

Kapalı Hesap (153334)
14-10-2012, 00:44   |  #19  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj
şöyle rüyada bir odadayım ve gündüz sonra birden kapıdan bişi geliyor hisediyom rüyada sonra donuyorum o anı anlatmak çok zor insan sanki ölüyor gibi veya ev kapısını gece açıyorum tabi rüyada tabi kapının arkası karanlık işte o zamanda aynısı oluyor donuyorum sanki karşımda çok güçlü bir varlık varmış ve ben onu göremiyom gibi oluyor ve sonra uyanı

Arkadasim sen yattiginda zaten ölüyorsun.Sonra tekrar diriltiliyorsun.Senin ruhun gezintiye, cikarken vücudun savunmasız kalıyor.Etrafin üstün başın,vücudun temiz değilse, seni melekler korumuyor.O yaratikta seni kullanmaya calisiyor.O sirada senin ruhunun yasadiklari rüya gibi gorunuyor.Aslinda gordugun kendinsin.Digerlerini göremezsin.Banada cok oldu önceleri.Su kadar hafif kıl kadar incesin, rüyanda sanki seni ütülüyorlar, garip garip tiz sesler geliyor dişleri kamaştıran cinsten, ve ne yapsanda bagırsanda duyulmuyor, parmaklarin oynamıyor, gözün acık hareket etmiyor.Bunlari cogu insan yaşamıştır.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (223821) ~ 14 Ekim 2012 12:18
Selçuk İslamoğlu
14-10-2012, 10:22   |  #20  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
İnsan bedeni uyurken bilinçsiz evrede istemsiz olarak çok hızlı ve ani hareket edip kendine zarar vermemek, hem enerji depolama, hem de kas dinlenmesi için "bilgisayar terimleri ile söylersek" bir hibernasyon durumuna girer. Yani vücut bir nevi motor fonksiyonlarını "durdurur". Bu tüm uyku safhasında değil, R.E.M dediğimiz ve çok uzun sürmeyen bir evrede olur.

İşte bu evrede çalışan tek kas göz kaslarıdır ve göz uyanık olduğumuzdan çok daha hızlı hareket eder. O evrede herhangi bir nedenden dolayı gözlerin açılması durumunda, kişi henüz beynin vücuda hareket emrini vermediğinden dolayı kısa bir süre ne ağzını açıp bağırabilir, ne de herhangi bir organını hareket ettirebilir görmek dışında. Kan dolaşımı yavaşladığı için normalde de olan göz kararması durumu yaşanabilir. Bir süre sonra gerekli emir organlara iletilir ve motor fonksiyonları tekrar çalışır. Bu evrede uyanma çok nadir de görülse, özellikle stres altındaki kişilerde görülmekte.

İşte bu evreye eski inanışlardan ve kültürden kalma kimisi karabasan der, kimisi cin denen varlıklara yorar, kimisi arkan açıkta kalmış der... Eh, insanlar açıklayamadıkları şeylerden korkmaya, değişik anlamlar yüklemeye çalışmıştır tarih boyunca zaten.

Ama tüm problem sadece biyolojik gayet doğal bir sürecin vaktinden erken devreye girmesidir sadece...

abandonware
14-10-2012, 20:43   |  #21  
abandonware avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
120 mesaj

eğer başınıza böyle şeyler çok geliyorsa:

* cenabet uyumayın
* yatağa yatmadan evvel abdest alın
* uyumadan evvel 3 fatiha, 3 ihlas, 3 nas, 3 felak, 3 ayetel kürsü okuyun

böylece size rahatsızlık veren manevi güclerden (dediğiniz gibi karabasanlar cinler vb..) korunmanız için manevi bir kalkan olacaktır ;)

dini paylaşımların yeri burası değil fakat paylaşmakta bir sakınca görmedim ..

Son Düzenleme: abandonware ~ 14 Ekim 2012 20:46
Aikos62
26-10-2017, 02:50   |  #22  
Taze Üye
0 mesaj

Kardeşim o bende de oluyor tam seninki ile aynı değil ama öyle birşey bir oda da ailece oturuyorum babamın kulağı köpek kulağı oluyor annem balina kardeşlerim güvercin felan dönüşüyor ve bunlar hep bir odaya bakıyor görünmüyor ama hissediyorum ailem de  hissediyor  ve siyah bir varlık kapkara insan görünüm lu ve oda da dolabın veya kapı arkasında tam olarak hatırlamıyorum ama orada olduğunu biliyorum sonra gelip beni gidikliyor gidikliyor ama uyanamiyorum çırpınıyorum olmuyor ama Varya anlatamam o gidikliyor beni öleceğim i sanıyorum çünkü gidikliyor gülüyorum korkuyorum uyanmak istiyorum ve vücudum hareket ettiğini de biliyorum neyse uyandım ertesi günü kardeşlerim e anlattım böyle böyle diye onlarda bana dedi Abi bizde öyle rüya gördük diye yani 3 kardeş aynı gün aynı rüyayı gördük tabi ama onlar herkes kendine gıdıklanio