Ryzen 5 görüntü alamıyorum

emrekaracax
28-05-2020, 11:53   |  #1  
emrekaracax avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba dostlar gectigimiz ay bilgisayar toplamaya karar vermiştim fiyat performans açısından AMD sistemin daha karlı olacagini düşündüğümden aşağıdaki parçaları satın aldım.

Gigabyte A320M-S2H anakart.
Ryzen 5 1600 12nm.
Aparcer panter 8 GB 2666 MHz RAM.
M.2 Longline 240 GB SSD.
Aorous 4 GB RX 570 ekran karti.
500 GB PSU.
Montaja basladim anakart pini 24 soketli PSU baglantisi ekran kartı 8 pinlik bağlantı vb bütün bağlantıları yaptım bilgisayarı açtığımda ekrana görüntü gelmedi. BIOS pilini soktum taktım RAM soketini degistirdim farklı monitör denedim fakat sonuç değişmedi işin ilginç kısmı işlemci fanı dönüyor ve ekran kartının fanlari da dönüyor şu islemciden kaynaklı bir sorun olabilir mi diyerek sogutucusuz çalıştırdım ve işlemcinin isindigini fark ettim yani fikrimce işlemci dede sorun yoktu ekran kartım sorunsuz bir şekilde çalışıyordu daha sonra bilgisayarcı ya götürdüm ve BIOS'un güncel olmadığını söyledi anakartida islemciyi de garantiye gönderdim işlemcide sorun yok test edildi dendi geri verildi anakartta BIOS güncellendi dendi geri gönderildi uzay montaj yaparak sistemi tekrar topladım fakat hala görüntü alamıyorum. ekran kartına hdmı takarak test ediyorum.

ofluu
28-05-2020, 14:31   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Ekrana farklı bi kabloyla bağlamayı deneyin belki sorun kablodadır. Kablo bağlantısında da sorun olabilir ekran kartının diğer soketlerini kullanın. Elinizde imkan varsa başka bir ekran kartı takıp o ekran kartıyla deneyin. Çift slot ram varsa ramleri teker teker takıp deneyin. Son olarak bios açılışta herhangi bir bip sesi çıkarıyor mu?

excel_mustafa
28-05-2020, 18:00   |  #3  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

anakart Ryzen 5 1600 12nm yi desteklemiyor. bunu iade edip ryzen 1600 3.2/3.6 ghz 16 mb önbellekli versiyonunu alabilirsin.