S.a Arkadaşlar SİZCE.AMD Mİ? İNTEL Mİ?SİSTEM GÇR

Anket
firaristt
07-05-2010, 15:14   |  #26  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,194 mesaj
Alıntı: IceManF1  
Bu resim her şeyi anlatıyor.
100 dolarda AMD'den hediye!Ağzı kulaklarına varıyor
içimi okudun xD aynı foto bnm HDD de de wardı ama HDD bozuk sağlam olsa atıcaktım xD

okancobra
07-05-2010, 20:51   |  #27  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

S.A ARKADAŞLAR İLGİNİZİ AYRANLIKLA GÖZLÜYORUM HERKEZE MİNNETTARIM ŞİMDİ ARKADAŞLAR SEÇTİĞİM ANAKARTI BİLİYORSUNUZ SANIRIM ASUS AMACIM ASLINDA ASUS ÜSTÜNE KURMAYI DÜŞÜNDÜM Kİ FREKANSLARI AYNI OLDUĞUNDA PERFORMANSA KATKIDA BULUNUR DİYE BİR BAĞTIL İNANCIM VAR DOĞRUMU BİLMEM TABİKİ ANAKARTIMIN ÖZELLİKLERİNE BAKTIM GTX470 YADA GTX480 YADA DÜŞÜNDÜRDÜNÜZ ASUS 5870 ANAKARTA BAĞŞIKLIK KAZANSIN DİYE DÜŞÜNÜYORUM ÖZEL BİR NEDENİ YOK .                                ÖZELLİLLERİ
SLİ DESTEKLERMİ DİYEDE MERAK ETTİM BU KART TABİKİ ONU TAM OLARAK BİLMİYORUM.
İŞLEMCİ KONUSUNDA X6 1090T KESİNLEŞTİ AMD ÜZERİNE OLCAK.NEDENİ DİYECEKSİNİZ NİYE İNTEL 930 AYNI PARAYI VERİPTE %10 DÜŞÜK PERFORMAS ALAYIM BİRDE PC TOPLANDIĞINDA DAHA YÜKSEK BİR ÜCRET TUTACAK İNTEL ÜZERİNE YAPTIĞIM DA ANAAKRT SEÇİMİNDEN DOLAYI DÜŞÜNÜYORUM ARKADAŞLAR.
M4A89GTD PRO/USB3
Unlock Potansiyeli, Turbocharge senin Performans!

- Core Unlocker - zeki Unlocks True Core Performans
- Turbo Key II - Switch Performans, Turn up Potansiyel üzerinde!
- ASUS GPU Boost - Anında iGPU Level Up!
- TurboV EVO - Ultimate OC İşlemci
- MemOK! - Herhangi bir bellek olan A-Tamam!
- USB 3.0 desteği

Características:

CPU        AMD Soket AM3; Phenom ™ II / Athlon ™ II / Sempron ™ 100 Serisi İşlemcileri
Desteği AMD 140W CPU
Teknolojisi n 'Quiet ™ AMD Cool'
CPU desteği 45nm
Chipset        AMD 890GX/SB850
System Bus        için 5200 MT / s; HyperTransport ™ 3.0
Hafıza        4 x DIMM, Max. 16 GB, DDR3 2000 (OC) / 1333 / 1066 ECC, Non-ECC, Un-buffered Bellek
Çift kanal bellek mimarisi
* 1066MHz DDR3 serisi CPU desteği kadar 200 ve 100 AMD AM3
** bellek toplam nedeniyle OS sınırlama installing daha fazla 4GB veya Windows ® 32-bit işletim sistemi 3GB olabilir daha tek fark daha az. Bu nedenle daha az 3GB bellek toplam kurulu önerilir.
*** bakın) listeler Bayiler için www.asus.com için hafıza QVL (Kalifiye.
Genişleme Yuvaları        2 x PCIe 2.0 x16 desteği ATI CrossFireX ™ teknolojisi (@) çift x8 hız
1 x PCIe 2.0 x4
1 x PCIe 2.0 x1
2 x PCI
VGA        Tümleşik ATI Radeon ™ HD 4290 GPU
Multi-VGA çıkış desteği: HDMI, DVI-D ve RGB bağlantı noktalarını
destekler HDMI max. çözünürlük 1920 x 1200 (1080p)
desteği DVI max. çözünürlük 2560x1600 @ 60Hz
destekler RGB max. çözünürlük 2560x1440 @ 75Hz
Destek H.264, VC-1, MPEG-2, DirectX10.1 ve OpenGL2.0
Desteği Shader Model 4.1, Universal Video Decoder (UVD) 2,0
Max. UMA Bellek: 512 MB
128MB DDR3 1333 SidePort bellek desteği
Hybrid CrossFireX desteği
Depolama        SB850 Chipset
6 xSATA 6,0 Gb / s port desteği 0,1,5,10 RAID
JMicron ® JMB361 PATA ve SATA denetleyicisi
2 PATA aygıt için 1 xUltraDMA 133/100 kadar
1 xExternal Power eSATA 3.0Gb / s port
LAN        Realtek ® 8111E Gigabit LAN kontrol AI NET2 özelliği
Ses        ALC 892 8-Kanal High Definition Audio CODEC
- BD Audio Layer İçerik Koruma
- Destek 192khz/24bit Gerçek Ses BD Kayıpsız
- DTS Surround Sensation UltraPC
- Streaming desteği Jack-Algılama, Çoklu ve Retasking Ön Panel Jack-
- Optik S / PDIF deki limanlar Out geri I / O
- ASUS Noise Filter
IEEE 1394        VIA ® 6308P denetleyicisi) (orta-board 1 2 x 1394a port (lar destekler; 1 arka panelde)
USB        12 x USB 2.0 port (panel) geri 8 limanlarda orta 4 port, yerleşik olarak
2 x USB 3.0 port (arka panelde 2 port)
ASUS Benzersiz Özellikler        ASUS Xtreme Design
EVO ASUS Hybrid İşlemci - TurboV
CPU Level UP ve GPU - Auto Tuning Boost, TurboV,
Switch ASUS Hybrid
- Core Unlocker
- Key Turbo II
ASUS Hybrid OS - Express Gate
ASUS Power Solutions
- 8 +2 Aşamalı Güç Tasarımı
- ASUS EPU
ASUS'a Özel
- MemOK!
ASUS Sessiz Isı Çözümü
- ASUS Fansız Tasarımı: Isı borusu çözümü
- ASUS Fan Xpert
ASUS EZ DIY
- ASUS Q-DIMM
- ASUS OC Profile
- ASUS CrashFree BIOS 3
- ASUS EZ Flash 2
- ASUS MyLogo 2
- Percision Tweaker 3
- Çoklu dil destekli BIOS
Overclock Özellikleri        Precision Tweaker 3
Ayarlanabilir CPU voltajında 0.003125V artışla: - vCore
- vDDNB: voltajında 0.003125V artışla NB Ayarlanabilir CPU
- vCPU PLL: at 0.00625V artışla gerilim Ayarlanabilir CPU_PLL
- vHT otobüs: at 0.00625V artışla gerilim Ayarlanabilir PCH
- vDRAM Otobüs: Ayarlanabilir 0.00625V artışla DRAM voltaj
- iChipset: at 0.00625V artışla gerilim Ayarlanabilir iChipset
SFS (Stepless Frequency Selection)
Express frekans ayarı 100MHz PCI - en fazla 150MHz artışla 1MHz
- Saat ayarlama 100MHz Bankası İç kadar 600MHz artışla 1MHz
Overclocking Koruması
- ASUS CPR (CPU Parametre Dönüşümü)
Arka Panel I / O Portları        1 x DVI
1 x D-Sub
1 x HDMI
1 x S / PDIF çıkışı (Optik)
1 x IEEE 1394a
1 x LAN (RJ45) port
8-Kanal Ses I / O
1 x PS / 2 klavye (Mor)
1 x Güç eSATA
4 x USB 2.0/1.1 port
2 x USB 3.0 portu
Dahili I / O Konnektörleri        4 x USB bağlantı portları destek ek 8 USB
1 x IDE bağlantısı
1 x IEEE 1394a bağlantısı
1 x CPU Fan bağlantısı
1 x Güç Fan konnektörü
6GB / s bağlantı 6 x SATA
1 x Kasa Fan konnektörü (4-pin)
1 x Kasa Fan konnektörü (3-pin)
1 x S / PDIF Çıkış Başlığı
1 x Core Unlocker Switch
II 1 x Turbo Key Anahtarı
1 x MemOK! Düğme
Ön panel ses bağlantısı
1 x COM bağlantısı
1 x Clear CMOS jumper
1 x 24-pin ATX güç bağlantısı
1 x 8-pin ATX 12V Güç bağlayıcı
Sistem Paneli
BIOS        16 Mb Flash ROM, SPI, AMI BIOS, PnP, DMI2.0, WfM2.0, SM BIOS 2.5, ACPI 2.0A, Çoklu dil destekli BIOS ASUS EZ Flash 2 ASUS CrashFree BIOS 3
Yönetilebilirlik        PME, PXE tarafından WfM 2.0, DMI 2.0, PME tarafından WOL, WOR
Aksesuarlar        1 x Ultra DMA 133/100 kablosu
ATA 3.0Gb / s kabloları 2 x Seri
ATA 6.0Gb / s kabloları 2 x Seri
1 x Q-Shield
1 x VGA Switch kart
Sistem panel, 2 1 Q-konnektör (USB; Perakende yorum only)
Kullanıcı Klavuzu
CD Desteği        Sürücüler
Anti-virüs yazılımı (OEM versiyon)
ASUS Update
ASUS
Form Faktörü       
ATX Form Factor
12 inç x 9,6 inç (30,5 cm x24.4 cm)

ANAKART SEÇİMİMDE EN BÜYÜK NEDENİ GİZLİ YADA KAPALI ÇEKİRDEKLERİ TEK TUŞLA BULUP AÇAN BİR ANAKART+SATA3+2000OC OLMASINDAN DOLAYI SEÇİMİMDİR. BİLMEM DOĞRUMU YAPIYORUM. SAYGILAR ARKADAŞLAR ...
YOKSA HAKLIMDA TEK BİR ANAKART VARDI ARKADAŞLAR
ASUS CROSSHAIR III FORMULA AMD 790FX / SB750 DDR3 1600MHZ (O/C)

black_flood
08-05-2010, 00:18   |  #28  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj
Alıntı: Hacialioğlu  
Dikkatini çekersem sadece i7 ler yok 50 ye yakın Xeon işlemciler var araştırmanı tavsiye ederim.İlk 25 intel e ait Ntv Bilim de yazıyor.

ilk 25 intwlin olması pek birşey ifade etmiyor çünkü uzun vadede o işlemciler fiyasko ileriye dönük değil intelin hiç bir işlemcisi. hepsinde soket ve anakart değişimi gündemde şuanda i7 yada i5 için yok yere sistem kurpta 1500 tl ve üzeri uçuk rakamlar ödeyenlere acıyorum.

amd mimarisi fazlası ile ileriye dönük eski yapıların üstüne  çıkmak mümkün am2 + ise anakartlar x6 ları açabiliyor basit bios güncellemesi ve sadece 400 liracığa ama intelin 500 dolar + kdv yeni soket mimariye sahip olacak işlemcisi 300 dolarcık + kdv de anakartına verileceğinin kesin olacağını düşünürsek  boşu boşuna şuanda i7 lere ve i 5 sistemlere 700 lira veriliyor.

bende hem am2 + hem am3 anakart vart sırf ddr3 için aldım am3 yapıyı ama 2 sindende menunum x4 phenom serisinde. en son çıkan revüzyon srümü 3.4 ghzlik işlemcileri ile i5 sistemlerden çok daha iyi performans elde etmek mümkün multimedia ve ofis ortamlarında. özel grafik sistemlerindede x6 phenom fazlası ile yeterlidir.

zxsel
08-05-2010, 00:51   |  #29  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

intel derım ben ıntelde hıc sorun yasamadım ama amd de de bazen ıyı ısler  yapıyor 

dıkkat edın hep uxuz satılan vede gazoz sıtemlerde amd  var ucuz pc aradıgınızda farkı gorcek sınız

bundan dolayı ıntel

Hacialioğlu
08-05-2010, 01:53   |  #30  
Hacialioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
294 mesaj
Alıntı: black_flood  
ilk 25 intwlin olması pek birşey ifade etmiyor çünkü uzun vadede o işlemciler fiyasko ileriye dönük değil intelin hiç bir işlemcisi. hepsinde soket ve anakart değişimi gündemde şuanda i7 yada i5 için yok yere sistem kurpta 1500 tl ve üzeri uçuk rakamlar ödeyenlere acıyorum.

amd mimarisi fazlası ile ileriye dönük eski yapıların üstüne  çıkmak mümkün am2 + ise anakartlar x6 ları açabiliyor basit bios güncellemesi ve sadece 400 liracığa ama intelin 500 dolar + kdv yeni soket mimariye sahip olacak işlemcisi 300 dolarcık + kdv de anakartına verileceğinin kesin olacağını düşünürsek  boşu boşuna şuanda i7 lere ve i 5 sistemlere 700 lira veriliyor.

bende hem am2 + hem am3 anakart vart sırf ddr3 için aldım am3 yapıyı ama 2 sindende menunum x4 phenom serisinde. en son çıkan revüzyon srümü 3.4 ghzlik işlemcileri ile i5 sistemlerden çok daha iyi performans elde etmek mümkün multimedia ve ofis ortamlarında. özel grafik sistemlerindede x6 phenom fazlası ile yeterlidir.

İntel ileri düzey işlemciler yapıyor şuan 12 çekirdek sunucu işlemcisi bile var.Amd sunucu işlemcisi yönünden geri burda intel e büyük + katıyor amdyi bende çok severim ucuz güzel ve memnun edicidir fakat performans hız bakımından fiyat olarak biraz pahalı fakat daha iyi zenginsen gider i7Extreme 1250 1300 TL bastırır paranı boşa harcarsın dediğiniz gibi bende mantıksız görüyorum ama aralarında azda olsa fark var amd x6 1090T black edition çıkardı 550 500 Tl aradaki fiyat farkı göze çarpıyor anakartları desen intelin 600 500 lira arası amd nin 300 350 taş çatlasa 400 aşan yok banada intel sistem bu zamandan sonra mantıksız geliyor biraz para tuzağıda diyebiliriz...

firaristt
08-05-2010, 09:34   |  #31  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj
Alıntı: zxsel  
intel derım ben ıntelde hıc sorun yasamadım ama amd de de bazen ıyı ısler  yapıyor 

dıkkat edın hep uxuz satılan vede gazoz sıtemlerde amd  var ucuz pc aradıgınızda farkı gorcek sınız

bundan dolayı ı

arkadaşım snn kafa güzelmi yhaw? bnm 3 yıllık uyduruk AMD işlemcim core 2 duolara kafa tutuo... intel in bütün parçaları AMD den pahallı resmi görmedin heralde biraz ingilizcen warsa anlarsın ne anlatıldığını... intel sistem toplicağıma 2 tane üst sewiye AMD sistem toplarım... 1000$ bi sistem için kolay kolay kimseye koymaz ama sadece işlemci için 1100$ işte bu insana fena koyar !! intel in pazar payında 1 mac lerde kullanılıyor olması 2 pc firmalarıyla anlaşması olması o anlaşmalar bittiği zaman intel in tahtını AMD kapacaktır !! ne intel sewdasıymış yhaw :S ucuz satılan we gazoz sistemlerde AMD mi kullanılır o zmn nie üst sewiye pclede bütün forumdakiler AMD die bağrıyor? bunu bana açıklarmısın? gazoz sistem demişsin o zmn google den bak bakalım Kraken yada Jaguar a DÜNYA'NIN EN GÜÇLÜ  SÜPER BİLGİSAYARLARInda AMD kullanılıyor !!

bide yaşını mrak ettim kaç yaşındasın sen yha?

Son Düzenleme: firaristt ~ 08 Mayıs 2010 09:34
okancobra
08-05-2010, 10:25   |  #32  
OP Taze Üye
14 mesaj

S.A
KATILIYORUM .TÜRKİYE YE VE DÜNYAYA KAZIK ATMAYA ÇALIŞAN İNTELMİ YOKSA ADAMLAR 6 ÇEKİRDEĞİ GÖZÜNDE BÜYÜTMEYEN AMD VE 2011 DE 12ÇEKİRDEKLİ AMD NİN İLK PERFORMAS ÜSTÜ İŞLEMCİSİ GELCEK VE İNTELCİLERİN YÜZÜ KIZARICAK BAKINDA GÖRÜN AMD NİN BEYAZ BİR SOKETİ VARDİYE HERKEZ GÖRÜNÜŞE ALDANIYOR AMA GERÇEK ASLINDA ŞU BUZ DAĞININ ARKASINDA KİMSEDE FARKINDA DEĞİL.
AMD İNTEL E İZİN VERİYOR DÜNYAYI KAZIKLAMASI İÇİN
BİRGÜN
İNTELDE AYNI ŞEYİ YAPACAK BUNLAR PLANLI ŞEYLER BENCE OZMANDA DÜNYAYI EN UÇUK İŞLEMCİLERLE KAZIKLACAK OLAN AMD OLCAK DEĞİŞEN NE OLCAK
4ÇEKİRDEKLE 2 saatte YAPILAN iş AMD 6X LE 1,5 SAATTE DÜŞTÜ
AMD 12X ÇOK YAKINDIR 2011 DİYE TAMIN EDİYORUM.
ARKADAŞIMIIZN DEDİĞİ GİBİ ŞİRKETLERLE ANLAŞMALARI BİTİNCE İNTELİN
NE OLCAK AMD ATAK YAPACAK 12X LE SONRA BİRDE 1099$ OLUNCA İŞLEMCİ ULAN DİYECEKLER İNTEL İN KAZIĞINA BAK DİYECEKLER 4ÇEKİRDEKLE HERKEZİ KAZIKLADILAR AMD YE BAKIN ADAMLAR 12ÇEKİRDEKLİ  İNTEL 980X 4ÇEKİRDEKLİYLE MİLLETİ DOLANDIRDILAR DİYECEKLER
HURRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

KOŞUN AMD YE NEDNE PİŞMAN OLMAYACAKLARININ FARKINDALAR ÇÜNKÜ
BİR PC SİZİN ÖMRÜNÜZ İÇİN YETERLİ OLCAK 12ÇEKİRDEK ÇÜNKÜ.
TABİKİ OYUN PİYASASI HİLELER YAPMAZSA KASMASI İÇİN BAZI OYUN KLASMAN DEĞERLERİNİ HARTIRIRSA BİRDE BUNA GERÇEKÇİLİK ADINI KOYARLARSA TABİKİ 12DE YETMEZ 20 DE YETMEZ 100X DE YETMEZ BU HAYATTAN GÖÇENE KADAR SONRA NE ELDE SIFIR BIRAKIN BU İŞLERİ HAYATIN ZEVKİNİ ÇIKARIN ARKADAŞLAR .BYE YUIKARIDA YAZDIĞIM SORUMUN CEVABINI BİLEN KİŞİLERDEN RİCA EDİYORUM...........................

firaristt
08-05-2010, 10:51   |  #33  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

@okancobra çok doğrı demişsin :D koca foumda bnm gibi düşünen kişilerde wamış xD ama bi sorum war sürekli yazılım geliştiriciler en az sistem gereksinimine karşı en çok verim almaya çalışıyorlar.. eskiden ekran kartımı bilirdik doğru düzgün bütün yük işlemcideydi artık o yükün bir kısmı ekran kartına aktarıldı şimdi ne oldu? 5970 çift gpu lu ekran kartı çıktı daha da gelişiyor.. AMD x6 larla çıkışını yaptı yakında hazır pclerde AMD x6 görürseniz şaşmayın çünkü hem ucuz hem oldukça güçlü :D ama intel görürseniz fiyatına bakmayın derim xD AMD x8 we x12 e odaklanmış durumda yani bi kaç yıl sonra AMD işlemciler o kadar güçlü olcakki( tahminimce ) şimdiki core 2 duo we AMD opteron gibi bi fark oluck :D (core 2 duo şimdiki işlemcimiz dersek opteronlarda bi kaç yıl sonraki AMD işlemciler :D )

okancobra
08-05-2010, 10:59   |  #34  
OP Taze Üye
14 mesaj

EVET @firaristt sende sorunun içinde cevabını da vermişsin ne diyebiliriz allah bizi teknolaji hırsızlarından korusun amin.

HActeX
08-05-2010, 13:50   |  #35  
Yıllanmış Üye
1,275 mesaj

ve aleyküm esselam
İkisi de güzel ama AMD suan islemci yönünden FİYAT/erformans oranı daha yüksek
kusura bakmayın klavyede o yazamadığım harf çalımıyor