Saat Önerisi

beckahma
20-07-2010, 06:50   |  #1  
beckahma avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,052 mesaj

Arkadaşlar internette bu tip konular vardır tabi ama ben size danışmak istedim. Şöyle bir saat düşünüyorum:
Amazon'dan alınıcak, otomatik kendi kurmalı olucak(yani hareketle), en fazla 200-230 dolar civarı olması gerek. 250 ye çıkmazsa çok iyi olur. Olması gereken şeyler bu tip. Ama mesela şu hareketle kurulanlar iyi değil derseniz onunla ilgili de bakabiliriz ama acil karar vermem lazım. En geç yarın akşama falan seçmem gerek o yüzden yardımlarınızı bekliyorum.

Marka olarak aslında Seiko düşünüyordum ama bu demek değil ki kesinlikle Seiko. Yani diğer markalar da olabilir. Benim aklımda bir kaç model var aslında. Genelde bu modeller deri kayışa sahip. Bunun dışında metal olursa da değişebilir şekilde olmasını istiyorum( ki zaten çoğu böyle ).

Şu anda ilgilendiğim modellerin linkleri:(Şu anda bilgisayarımda açık olan internet tablarındaki linkler de diyebiliriz. :) )

1. Swiss Military Hanowa Sealander Dive Watch
2. Swiss Military Hanowa Cervin Black Dial Leather Strap Watch
3. Swiss Military Hanowa Challenger Silver Dial Leather Strap Watch
4. Swiss Military Hanowa Challenger Silver Dial Leather Strap Watch
5. Seiko Perpetual Calendar Black Ion Finish Black Bezel Strap Watch
6. Seiko Alarm Chronograph Black Dial Watch and Black Leather Strap
7. Seiko Sportura Alarm Chronograph Watch(Biraz zorlarsam belki ama diğerleri daha muhtemel seçenekler)

Az önce buldum hepsini yani 1 saat olmamıştır. Kısa süre kalınca insan ne yaptığını şaşırıyor. :D

Herkese teşekkürler.

Gönül isterdi ki bi Rolex alalım. :P

Son Düzenleme: beckahma ~ 20 Temmuz 2010 08:56
uGuR.uK
20-07-2010, 13:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

bu güzelmiş ;)

beckahma
20-07-2010, 20:00   |  #3  
beckahma avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,052 mesaj

Teşekkür ederim ama dediğiniz gibi biraz zor. Son üç tanesi Seiko olduğu için biraz daha avantajlı gibi herkesin gözünde. :)
Swiss Military nasıl bir markadır? İyi midir sizce? Ve diğer modeller nasıl?

uGuR.uK
20-07-2010, 21:27   |  #4  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

swiss'lerinde bu modeli güzel bence, marka olarak bilemicem hiç bizzat görüp kullanmadım önce. ama iyidir herhalde :)
edit: bu arada bizim memlekettekilerin suyu mu çıktı hayırdır :) amazondan bakıyorsun saatleri?? gayet güzel şeyler burlardada mevcut yani..

Son Düzenleme: uGuR.uK ~ 20 Temmuz 2010 21:28
beckahma
20-07-2010, 22:54   |  #5  
beckahma avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,052 mesaj

Dediğin gibi Uğur abi burda güzel şeyler var ama malesef fiyatlar uygun değil pek. Bir de şu anda Amerika'da kuzenim var ve o da alışveriş için Amazon'u tercih ediyormuş o yüzden ordan bakıyorum. Çoğu saat orda yarı fiyatına ve bu sefer daha az bütçeyle daha güzel bi saat alma ihtimalim yükseliyor. :D
Bu arada 2 model daha beğendim hatta bunlar epey iyi:
1. Seiko SKZ229
2. Seiko SKZ231 

Bu son iki modelin orta kısımları gayet güzel ve tek parça halinde olmadığı için mesela deri bir kayış ile de kullanılabilir. Gerçi bu dediğim gibi çoğunda var. Ayrıca bu saatler otomatik ve pil gerektirmiyor.

Evet arkadaşlar az önce Seiko SKZ231'i gönderdim. Umarım istediğim gibi çıkar. :)

Son Düzenleme: beckahma ~ 21 Temmuz 2010 01:17
uGuR.uK
21-07-2010, 02:02   |  #6  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj

hayırlı olsun o zaman :)

Volumei
31-07-2010, 09:52   |  #7  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Daha uzun kullanım içim kordonu metal olanlardan tavsiye ederim. Plastik veya deriler daha çabuk deforme olabiliyor.

beckahma
01-08-2010, 15:34   |  #8  
beckahma avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,052 mesaj

Seçimimi zaten o tip bir saatte yaptım ayrıca fırsatım olunca deri bir kordon da alabilirim. Yani 2 türlü de kullanılabilir belki yerine göre.
Bu arada görmemişim ben teşekkürler Uğur abi. :)