Sabit Disk Küçültme

Kadir190
13-02-2010, 00:08   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
283 mesaj

ÖnceLikle Şimdiden Yorum yazıp Sorunumun Çözümünü Bulmaya Çalışan herkese Teşekkür Ederim...
Gelelim Sorunuma
Arkdaslar Bilgisayarıma Sağ Tıklayıp Yönet Dediğimizzde Bir Ekran geliyor Karşımıza(Bilgisayar Yöneticisi)
Ben Oradan Disk Yönetimini Seçiyorum Orada 2 Tane Disk Görünüyor Biri C Diğeri D
Ben C Diskine Sağ Tıklyıp Birimi Küçült Diyip Belirli Bir Miktar küçültebiliyordum Ama
Şuan neden ise  Küçült Seçenegi Pasif Durumda D Diskini Küçültmeme rağmen C Diskini Küçültemiyorum
C:164 Gb Boş 125 Gb Kullanılan Toplam 290 gb
D:5.5 gb dolu 1.5 Gb Boş Toplam 7gb
Windows Vista Home Premium 32 bit

Sonuç Olarak C Diskini Herhangi Bir Program Kullanmadan Bu Yoldan Nasıl Küçültebilirim

coderhasan
13-02-2010, 07:08   |  #2  
coderhasan avatarı
Yeni Üye
34 mesaj

işletim sisteminin olduğu bölümü küçültemezsin windowz buna izin vermez. Sistem dosyalarına zarar verebilirsin diye. İllede küçültücem diorsan herhangi bir live linux cd ile sistemi açıp GtParted ile bunu yapabilrsin. Ama sonra işletim sisteminin açılırmı ? allah bilir ...

Süleyman.
13-02-2010, 12:19   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

İnceleyin:

https://www.chip.com.tr/blog/nonp ... isk-bolme_2330.html
https://www.chip.com.tr/blog/nonp ... iyorsunuz_3070.html

Kadir190
13-02-2010, 16:15   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
283 mesaj
Alıntı: coderhasan  
işletim sisteminin olduğu bölümü küçültemezsin windowz buna izin vermez. Sistem dosyalarına zarar verebilirsin diye. İllede küçültücem diorsan herhangi bir live linux cd ile sistemi açıp GtParted ile bunu yapabilrsin. Ama sonra işletim sisteminin açılırmı ? allah bilir ...
Ama Bir Keresinde Küçültmüştüm Ama O Zaman C Deki Bölüm Su andaki Bölümden 40 gb Daha Azdı...
Tmm Ozaman Tek çare Disk Alanını Küçültmek
Yorum Yazıp Yardımcı Olmaya Çalışan Herkeze Teşekkürler...