Sabit Disk..

thejackal
14-03-2007, 18:44   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

Merhabalar...

Sabit diskim de meydana gelen arızalar sonucunda teknik servise gönderdim..Teknik servis çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için mutlaka bir PC ye bağlayıp deneyecektir..Çalıştığında o bilgisayar da (benim diskimde mesela xp vardı ve 40 gb dosyalarım vardı) herşey aynen gözükür mü??? Ya da sadece işletim sistemim o pc de çalışırmı??

şimdiden teşekkürler..

thejackal
14-03-2007, 18:52   |  #2  
OP Taze Üye
18 mesaj

Teşekkür ederim...

Ama benim pc mde xp vardı..Adamın pc nde 98 var mesela harddiskten dolayı taktığında xp mi çalışır direk...

erkanc
14-03-2007, 21:51   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

vista kullansaydın bit locker sayesinde dosyaların sadece senin pc de görünürdü diğer başak makinede görünmezdi şifreleme yapabileceğin 3.parti program mutlaka vardır

thejackal
15-03-2007, 17:35   |  #4  
OP Taze Üye
18 mesaj

Yardımlarınız için çok teşekkürler..

Tam olarak anlatamadım galiba..Yani şimdi adamların HDD yi taktığında sadece bilgilerimi görecek(Tüm bilgilerimi silmiştim göndermeden önce)Ama asıl sorunum mesela adamların pc sinde vista var bnm HDD taktığında hala vista mı kalacak yoksa benim HDD deki xp mi???

pcpc
16-03-2007, 23:32   |  #5  
Üye
64 mesaj

kalma diye birşey yok
bilgisayarı kendi diskleri ile açarlarsa kendi disklerinde hangi işletim sistemi varsa o ile açılır.
ve ordan senin diskindeki verilere bakabilirler.
bios tan senin disk ile açılışa ayarlarlarsa taktıkları makinanın özellikleri seninki ile aynı değilse windows açılmayacaktır zaten