Sabit Disklere 'Bilgisayarım' dan erişemiyorum..

SeF4
23-02-2009, 19:34   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2008

ewt arkadaşlar.. pc'ye son formattan sonra bu şekilde bir sorunla karşılaştım..
disklere normal çalıştırdan ulaşabiliyorum, program oyun vs. kurabiliyorum.. ama bilgisayarımdan girdiğimde bu şekilde bir hata ile karşılaşıyorum.. nasıl çözebilirm bir bilgisi olan varsa yardım etsin pls..

zxsel
23-02-2009, 20:08   |  #2  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
903 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ara 2008
286

hdd de vırus var herlade bunla bı temızle yada su sayfayı bı ıncele aynı sorunu bırkac kısı daha yasamıs ve cozmus ok kardes lınkı tıkla oku bıcozumu..
https://www.chip.com.tr/forum/XP- ... ERS-0-2_t90825.html


ama bana da bır ara butıp sey olmustu  mausun sagıyla ozellıklerden  sahıplık verdedım duzelmıstı yada  degısık bı  r yontem sana  harddıskı  sag ıle tıkla arastır de ac deme bı bak bakım sonuc ne olcak..ok  yukardakı forumuda lınkı oku..ok


ComboFix
        İndirme: 382,302
Bir malware temizleme yazılımı olan Combofix flashdisk ve nadir de olsa dikkatsiz yazılan CD'lerden bulaşan amvo.exe adlı zararlı autorun dosyasını başarılı bir şekilde bilgisayarınızdan siliyor.

Amvo.exe Nedir?
Popüler antivirüs yazılımlarının neredeyse hiçbirinin tam çözüm sunmadığı bu zararlı uygulama kendini system32 klasörünün altına atıyor. En tehlikeli özelliği ise sisteminize bulaştıktan sonra kendini kopyalaması ve gizlemesi.

Amvo.exe'nin Zararları Nedir?
Yerleştiği sistemin performansını fazlasıyla düşüren bu zararlı uygulama aynı zamanda "Gizli" durumda olan klasörlere erişilmesini engelliyor, yazılım bulaştıktan sonra "Klasör Seçenekleri > Görünüm" bölümünden tüm klasörleri görünür yapsanızda sonuç değişmiyor.

Amvo.exe'den Nasıl Kurtulurum?
ComboFix'i bilgisayarınıza indirin ve masaüstüne aldıktan sonra çalıştırın (Vista kullnıcıları programın üzerine sağ tuş ile tıkladıktan sonra "Yönetici Olarak Çalıştır" seçeneğini kullanmalıdır). Eğer bilgisayarınız "Güvenli Kip"te değilse aktif olan tüm güvenlik yazılımlarını ve pencereleri kapatın. Karşınıza çıkan yönergelere "Evet/Yes" diyerek ilerleyin, hızlı bir taramadan sonra ComboFix gerekeni yapacak ve sonuçları C:'nin içerisine attığı log dosyasında size bildirecektir.

Not: ComboFix ile temizlik yaptıktan sonra alternatif olarak Dracula Virüs Temizleyici yazılımı ile tarama yaptırıp mevcut autorun.inf dosyalarını sistemden temizlemenizde fayda var.

Tavsiye: Autorun şeklindeki bu tip zararlı yazılımlardan kısmen de olsa korunmak için bilgisayarınıza taktığınız flashdisk ve CD'leri Otomatik Başlangıç Seçeneğinden değil "Bilgisayarım"dan ilgili sürücünün üzerine sağ tuş ile tıklayıp "Araştır sekmesinden açmanızda fayda var.
  Önemli Notlar: • Deneyimsiz kullanıcıların programı kullanmasını tavsiye etmemekteyiz.
• Bazı antivirüs programları virüs uyarısı verebilmektedir fakat program zararlı içerik taşımamaktadır fakat yine de kullanması riskli bir programdır...not alıntıdırSon Düzenleme: zxsel ~ 23 Şubat 2009 20:16
Fattur
23-02-2009, 20:44   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2008

Virüs o virüs.Arkadaşın dediği programı kullan..

SeF4
23-02-2009, 21:14   |  #4  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2008

çok teşekkur ederim arkadaşlar gerçektende işe yaradı duzeldi.. ama yeni format atmıştım. hep'te kullandıgım format cd'm  nası girdi anlamadım..teşekkürler yardımlarınız için

zxsel
23-02-2009, 21:50   |  #5  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
903 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ara 2008

format cd ne degıl kesın bıosuna gırmıstır vırus yada gırdıgın devamlı  gırdıgın bır sıteden ınmıstır..bunun onlemı ıcınde winpatrol v12 kullan turkce yamasıda var   bu ne dersen  kayıt defterı degısıklıgı oldugu an sana hemen soyler bırı sunu degıstırdı  evetmı hayırmı dıye hayır dersen  senın ayarların devam eder evet dersen bılkı o vırusuun kabul edıyon degıstırdıgı ayrları demek.....

adem81
24-02-2009, 15:51   |  #6  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2008

sanırım senn formattan hemen sonra yedeklediğin diske girmeye çalışıtın ve o virüs tekrar aktif oldu formatttan sonra yedek diskine giemek için öncelikle gizli dosyaları göster kısmından korunan  işletim dosyalarınında gösteri işaretle ve girmek istediğin sürücünün harfi d ise adres satırına d: yazarak gir
sonra autorun ve yabancı exeli dosyaları sil sorun kalmayacaktır
biosa virüs girmesi bu tür soruna neden olmaz