sabit diskten data kurtarabilirmiyim?

ocean_eyes
28-12-2007, 13:07   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
144 mesaj

slm arkadaşlar
diskle ilgili bi sorunum var yardım edebilirmisiniz acaba?.Sorun şu hdd ye xp işletim sis silinmiş ve tekrar xp işletim sis kurulmuş masaüstünde alınması gereken bi dosya unutulmuş onu ben active directory file ile tarattırdım ama işletim sistemi silinip tekrar yüklendiği için eski dosyalar gelmiyoÜzgün ne yapabilirim başka önereceniz data kurtarma varmı?Utanma yardımcı olursanız sevinirim saygılar..

Borga-x
28-12-2007, 13:23   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Eskı hdd bilgilerini kurtarmak ıcın bır cok program var. Eger ustune sadece xp kurup o sekılde bıraktıysan bılgılerını alabılmek ıhtımalın yuksek ama yenı kurudugun xp uzerınde ıslerıne devam edıyorsan  o bılgılerı sadece veri kurtaran özel şirketler kurtarabılır.

ocean_eyes
28-12-2007, 13:32   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
144 mesaj

işletim sistemi kurulmuş bide diğer programlar kurulmuş(office,nero,explorer7,messenger.. gibi)bunlardan bişi olurmu peki:S
yada şöle sorayım işletim sis dışında hiç bişi kurulmamasımı gerekiyodu acaba bide progların linklerini verebilirmisin?

Borga-x
28-12-2007, 13:54   |  #4  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Şu anda kullanman bile HDD ıcıne ufak tefek dosya parçaları atmasına neden oluyor.

bu programı kullanmanı öneririm. Yanlız program deneme surumudur. Gerekli ince ayarı google'dan temin edebilirsin. Bu programı kurtarmak ıstedıgın bolume kurma yanlız..

ocean_eyes
29-12-2007, 10:59   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
144 mesaj

yardımın için teşekkürler borga-x ama gene olmuyo ikinci defa yüklenen sistemdeki prog çıkıyo bir önceki sistemde yüklü olan bilgilere ulaşamıyorum :(:(
başka ne yapabilirim lütfen yardım edebilirmisiniz?:(:(
herkese saygılar...