Saç Dökülmesi Genel Bilgilendirme

webmasteryolcu
25-09-2013, 16:44   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 1
66 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2010

Saç dökülmesi kader değil, sağlık sorunudur.

Konunun amacı saç dökülmesi hakkında bilgi aktarmak olup, devamlı güncel olarak, saç dökülmesi sorunu yaşayan ve yaşayacaklar için bilimsel detaylar aktaracaktır.

Saç Dökülmesi Türleri
Kadın ve erkeklerde saç dökülmesi sorunu farklıdır. Bu sebeple alacağınız koruyucu önlemler için mutlaka dökülme türüne ve sebebine göre davranmalıyız. En yaygın saç dökülmesi sorunu genetik, yani ailesel sorundur. Ailenizde kellik problemi yaşayan bireylerin bulunması bu soruna sizinde yatkın olduğunuz anlamına gelmektedir.

Saç Dökülmesi Nasıl Başlar?
Bir gün kalkıyorsunuz saçlarınız dökülmüş, tabiki böyle bir şey yoktur. O nedenle rahat olun ve önlem almak için yeterli zamanınız olduğunu bilmelisiniz. Saç dökülmesi belirtilerini mutlaka bilerek, devamlı gelişmeleri takip etmelisiniz.

Aşağıdaki videoda, saç dökülmesine neden olan faktörler yer almaktadır. Videoyu seslendiren Op. Dr. Atilla Kaya aynı zamanda önemli saç ekim uzmanlarından birisidir. Buyrun animasyonu izleyelim bakalım saçlar neden ve ne şekilde dökülüyor.

Saç dökülmesi tedavisi mümkün bir hastalıktırSaç dökülmesi tedavisi mümkün bir hastalıktır
Saç dökülmesi kaderiniz olmayıp, tedavisi mümkün bir tür saç problemidir. Saç dökülmelerine karşı alınacak önlemler için tıklayınız.

Doktorumuz bazı maddelerden bahsetti, bundan sonraki mesajlarda ise o maddeler ve saç dökülmesi belirtilerine dair konuları bu sayfada paylaşacağım.

Son Düzenleme: webmasteryolcu ~ 25 Eylül 2013 16:55