Sadece Parmak İzi ile Açmak

İmpossible.
29-05-2010, 21:12   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
72 mesaj

Win7 işletim sistemi kullanıyorum.Bilgisayar açılışında bana hem parmak izi hem şifre soruyor,ikisinden biriyle giriş yapıyorum.Benim istediğim şifre sorulmadan sadece parmak izi ile bilgisayarı açmak .. Böyle birşey söz konusumu acaba ?
Parmak izi okuyucu Notebook'ta. Parmak izi okuyucu Markası : Validity

noleafclover
29-05-2010, 21:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
311 mesaj

şimdiye kadar 3 tane parmak izi kullanan notebook kullandım hiç böyle birşey ile karşılaşmadım
yani "Hiç olur mu öyle şey arkadaşım?" diyorum Ağzı kulaklarına varıyor
parmakizi okuyucusu varsa onun birde yönetici programı vardır onu kurcala seçeneklerinde ayarı vardır.Net bişi söyleyemiyorm çünkü hepsi farklı

İmpossible.
29-05-2010, 22:26   |  #3  
OP Üye
72 mesaj

Kurcaladım ama sonuç alamadım :D Şifre varsa Parmak izi'nin anlamı kalmaz zaten.. Parmak izi güvenlik içindir.Ama şifre her türlü kırılabilir,başlangıçta olsa dahi .. Yinede teşekkürLer yorumun için

noleafclover
30-05-2010, 00:57   |  #4  
Yıllanmış Üye
311 mesaj
Alıntı: İmpossible.  
Kurcaladım ama sonuç alamadım :D Şifre varsa Parmak izi'nin anlamı kalmaz zaten.. Parmak izi güvenlik içindir.Ama şifre her türlü kırılabilir,başlangıçta olsa dahi .. Yinede teşekkürLer yorumun iç
Kusura bakma ben ilk başta senin sorunu yanlış anlamışımDeliBen ikisini birden girmek zorundasın diye anladımgüvenlik açısından şu anda ki durum doğru olanolur da biometrik okuyucu bozulursa problem yaşama diyeŞifre her türlü kırılmaz yaparsın uzun her türlü karakter barındıran bir şifre kırılmaz sonuçta cia gelip kırmayacak bunu Ağzı kulaklarına varıyorsonra zaten parmak izide olsa canlı bir cd ile açıp herşeyi görürsün