safari ne kadar güvenli,

Banned
04-12-2008, 23:16   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
558 mesaj

arkadaşlar chıpın bu ayki saysınıda vermiş olduğu  apple nin safarisini internet tarayıcısını kullanıyorum hızı dolayısı ile oldukça iyi ama be ne kadar güvenli.

pcimde pc tools firewel, norton, avira, zememna antilogger var bunlara rağmen açık verir mi safari

ilgilenir ve bilgilendirirseniz sevinirim

01apachi
04-12-2008, 23:28   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,618 mesaj

ardadaşım ben kesin bi cevap vermiycem ama yorum yapcam;
antivirüsleri ben süzgeç diye yorumluyorum, okadar program kurmuşsun, bence hiç korkmana gerek yok.. virüsün karalı gelsin!!

bwhiteb
04-12-2008, 23:46   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,354 mesaj

hız konusunda firefox u dene bir de istersen memnun kalırsın.ayrıca sunmuş olduğu bazı eklentiler sayesinde internetten daha da keyif almaya başlıyor insan

Banned
04-12-2008, 23:57   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

güvenlik açığı konusunda safari en iddasız tarayıcılardan biridir(İE'de bu gruba girer)onun yerine firefox kullanabilirsin en son yaptığı güncellemeyle bazı kritik açıklarını kapatmış oldu her ne kadar bilgisayarına güvenlik programları kurmuşsanda tamamen güvenli bilgisayar diye bir şey hiç bir zaman yoktur ayrıca iyi bir trojan,spyware ve anti malware programı kurman iyi olur firewall olarakda comodo ya da zone alarm kullanmanı öneririm.

Banned
05-12-2008, 00:05   |  #5  
OP Banlandı
558 mesaj
kylie
güvenlik açığı konusunda safari en iddasız tarayıcılardan biridir(İE'de bu gruba girer)onun yerine firefox kullanabilirsin en son yaptığı güncellemeyle bazı kritik açıklarını kapatmış oldu her ne kadar bilgisayarına güvenlik programları kurmuşsanda tamamen güvenli bilgisayar diye bir şey hiç bir zaman yoktur ayrıca iyi bir trojan,spyware ve anti malware programı kurman iyi olur firewall olarakda comodo ya da zone alarm kullanmanı öneririm.
peki şöyle yapalım o zaman comodo var bende fakat yüklemedim yakında yeni bir formattan sonra yüklemeyei düşünüyorum comodo zadece anti virüs özelliğimi taşıyor yoksa anti ajan ve trojanlara karşıda etkili mi  

yani hangi kombinasyonu denemeliyim

1.hangi virüs programı
2. hangi anti ajan ve trojan özelliği olan güvenlik programı kombinasyonu  sağlanabilecek en üst güvenliği sağlar.

Banned
05-12-2008, 00:21   |  #6  
Banlandı
5,024 mesaj

comodo antivirüs özelliği taşımıyor sadece firewall olarak kullanırsın ama pro olanlar firewall+antispy özelliği taşıyormu bilemem ben hep free olanını kullandım şimdi zone alarm pro kullanıyorum onda antispyware özelliği var olmazsa biraz araştırıp bakarsın.

1-antivirüs olarak sana KIS'i öeririm komple bir koruma sağlarsın ondada ramin 1 gb olursa iyi olur sistemi zorlamazsın KIS biraz sistem tüketen bir program.

2-gene kaspersky ya da Avira Premium Security Suite
trojan remover
Malwarebytes' Anti-Malware
spyware doctors
spybot search&destroy
Ad-Aware pro
iyi bir keylogger(ben kullanmıyorum onun içinde illa şu diyemeyeceğim ama zemana keyloggeri beğeniyorlar)
firefox eklentisi McAfee Site Advisor(hangi sitelerin güvenli olduğunu sen siteye tıklamadan söylüyor)

Selçuk İslamoğlu
05-12-2008, 01:00   |  #7  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
kylie
güvenlik açığı konusunda safari en iddasız tarayıcılardan biridir(İE'de bu gruba girer)
Sene 2005'teyken bu doğrudur. O zamanlar IE6 vardı değil mi bir tek ;) Firefox'u da o gruba dahil etmek gerekir keza iki ayda 4 sürüm bir ton güvenlik açığı pek yabana atılır değil.

Biraz düzeltme yapalım. Safari Webkit motorunu kullanır. Google Chrome ile aynı motor. Ama Chrome'a göre güncellemeleri biraz daha yavaştır, keza Apple'ın pek Windows üzerinde çalışan programlarında olduğu gibi. Safari, görüntü olarak beğendiğim bir tarayıcı benim. Değişik bir izlenim veriyor sitelere, ama varsayılan tarayıcı olarak pek rahat bir kullanım sunmaz.

Güvenlik konusuna gelince, zaten kurmadığın kalmamış, bunlarla internete girebiliyorsan browser'ın farketmez.

Banned
05-12-2008, 01:16   |  #8  
Banlandı
5,024 mesaj

yinede hem kullanışlılık hemde güvenlik açısından firefoxu her zaman tercih ederim.

kalamarr
05-12-2008, 02:30   |  #9  
Yıllanmış Üye
561 mesaj

firefox en güvenli tarayıcılardandır. üstelik no script gibi bir eklentiyle tadından yenmez. bir daha ie denilen illet kullanamam.(istesemde kullanamamKahkaha)

bilgi_çağı
05-12-2008, 14:42   |  #10  
Yıllanmış Üye
349 mesaj

Ben Safari kullanıyorum(varsayılan değil) ama bende Avira+zone Alarm var. Oldukça güvenli diyebilirim. Hızıda iyi. Güncel anti-virüs yazılımınız mutlaka olacak gerisi tefferruat..
Firefox o kadar güvenli değil diyebilirim ayrıca bazı sistemlerde de Ram yiyor.
Not: Bende Safari+ İEPro+ fireFox+ İE8 beta+ Opera+ Avant browserler var.
Varsayılan olarak İE7Pro yu kullanıyorum ...

Toxic
05-12-2008, 17:38   |  #11  
Yıllanmış Üye
3,600 mesaj

bence firefox kullan

alexkidd
05-12-2008, 17:44   |  #12  
alexkidd avatarı
Yıllanmış Üye
361 mesaj

bence mozilla kullan hem daha hızlı hem guvenlik konusunda aklında suphe kalmaz birde birsey dikkatimi cekti o kadar virüs programı kurmussun ki sistemini yavaslatmaması mumkun degil bununla birlikte kuracagın program ne olursa olsun safari , mozilla yada explorer 8 fark etmez hepsinin yavaslamasına sebep olacaktır benim tavsiyem guvendigin tek bir virus programını kur ondan sonra emin ol explorer da yeterli olur

Banned
05-12-2008, 19:36   |  #13  
Banlandı
5,024 mesaj

firefox kullananların güvenlik için mutlaka kurması gereken eklentiler bunlar.
-adblock
-Noscript
-mcafee siteadvisor

Banned
06-12-2008, 08:38   |  #14  
OP Banlandı
558 mesaj

arkadaşlar yeni format attım mozillayı eskiden beri çok denedim ya çöküt ya da saçmaladı kullanıcı ara yüzü hoşuma gitmiyor mozillanın ie gelince onuda korsan olduğumdan yükseltemiyorum evet bu safari chroma ile aynı motoru kullanıyor chroma diğer tarayıclardan nerede ise 6 kat hızlı geçenlerde denedim neredeyse ana kartımı uçuruyorlardı hatta chromayı silmeye kalktığımda "bize mi sordun yüklerken" diyede bi yazı çıktı

hız: risk

Selçuk İslamoğlu
06-12-2008, 11:24   |  #15  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
6.his
ie gelince onuda korsan olduğumdan yü
Çok eskidendi o...

Artık kontrol yapmıyor IE kurulurken...

viking20
07-12-2008, 21:04   |  #16  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

kurdum öyle durur şu safari bende,yerimleri bazen işe yarar o kadar.