sağ klik,Gönder [send-to]menüsü

viking20
25-07-2007, 11:27   |  #1  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Eski forumcular zaten bilirler,ben yeni katılan üyelerimizi düşünerek:
sağ klik,Gönder[send-to]menüsüne ==> yeni menü\menüler ekleme:
editI:bu konu forumda daha önce de verildi(benim tarafımdan),fakat şimdi sade bir yöntem ile görelim.
İlk önce eklemek istediğiniz dosya\klasör\prog. masa üstünde kısa yolunu oluşturuyoruz,sonra:
C:\Documents and Settings\Owner\Application Data\...\Send-To klasörü içine bu kısa yolu yapıştırıyoruz(sürükle bırak).
editII:Application Data'yı  gorebılmeniz için gizli klasörlerin gözükmesi gereklidir.
editIII:Documents and Settings'i çift tıklayın,sağ sekmede send-to klasörü görülecektir,bunuda çift tıklayın.
--
(örnek uygulama)
Bilgisayarım\disk D'yi açın(veya başkası)\yeni klasör oluştur'u tıklayın,oluşturduğunuz bu yeni klasörün masaüstü kısayolunu oluşturun ve yukarıdaki yöntemi uygulayın.Artık maus sağ klik ile verilerinizi partition D'ye bu klasör içine atabilirsiniz.
--------------------
Context Magic Free v1.1
[ContextMagicFreeSetup.exe]
Bu program ile sağ tıklayarak açılan menüye istediğiniz araçları ekleyerek daha kolay ve hızlı kullanabilen bir kısayol menüsü oluşturabilirsiniz.Program sayesinde fare ile üzerine geldiğiniz programın kısayolunu istediğiniz menüye ekleyerek daha kolay ve hızlı kullanabilen bir kısayol menüsü oluşturabilirsiniz. kullanışlı ve ufak boyutlu(179 KB) bir program.
-------------------------------
Maus {dosya/prog.}sağ klik/Gönder[Sendto]menüsündeki eksik olan özelliklerin tamamlanması,veya buraya yeni(isteğe bağlı) özelliklerin ilave edilmesi konusu:
https://www.chip.com.tr/forum/sag-tus-menusu_t22378.html            

Son Düzenleme: viking20 ~ 26 Aralık 2010 11:06
maria20
25-07-2007, 11:39   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
42 mesaj

Alkışteşekkür ederiz...Beğendim